به گزارش دیار زیتون، گروه آیینی نوروزخوانی و حاجی فیروز دیار زیتون به کارگردانی اکبر کاظمی و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار و همچنین شهروندان سنت دوست و آیین محور رودبار، در این شهر اجرا شد. گفتنی است، سنت نوروز خوانی ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵  |  زمان: ۰۳:۲۸ ق.ظ  | شماره خبر: 11299   

 

 

به گزارش دیار زیتون، گروه آیینی نوروزخوانی و حاجی فیروز دیار زیتون به کارگردانی اکبر کاظمی و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار و همچنین شهروندان سنت دوست و آیین محور رودبار، در این شهر اجرا شد.

گفتنی است، سنت نوروز خوانی و حاجی فیروز در حالی با استقبال شدید شهروندان رودباری اجرا شد، که اعضای شورای اسلامی شهر رودبار هیچ گونه حمایتی از این گروه هنری نکردند.

دفتر مطبوعاتی دیار زیتون به منظور احیای سنت های خوب و غنی گذشته، اقدام به اجرای نوروزخوانی و حاجی فیروز نموده است، عدم حمایت اعضای شورای اسلامی شهر رودبار، در واقع عدم حمایت از شخص و یا گروه نبوده، بلکه آنها از احیای سنت خوب گذشته حمایت نکردند.

آنهایی که در جلسات و سخنرانی های خود دم از احیای سنت ها و ارزش ها می زدند، امروز که میدان کمک به احیای سنت ها و ارزش ها بود، صحنه را خالی کردند.

امید است، مسئولین به جای شعارزدگی، دنبال عمل گرایی باشند. در حالی که دشمن برای تغییر فرهنگ و به فراموشی سپرد سنن و آداب ما، هزینه های هنگفت می کند، جیبِ مسئولین شهری ما برای کمک به ارزش ها و فرهنگ غنی، خالی است.

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.