به گزارش دیار زیتون، گیلان با وسعت ۱۴ هزار و ۱۰۰ کیلومتر به دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی متفاوت از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی بوده و بیش از ۲۰ درصد فلور با یک‌هزار و ۸۲۲ گونه در این استان رویش دارد. ۴۵۰ گونه از فلور گیلان دارای خواص دارویی بوده و استفاده از ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶  |  زمان: ۰۸:۴۷ ق.ظ  | شماره خبر: 11525   

 

به گزارش دیار زیتون، گیلان با وسعت ۱۴ هزار و ۱۰۰ کیلومتر به دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی متفاوت از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی بوده و بیش از ۲۰ درصد فلور با یک‌هزار و ۸۲۲ گونه در این استان رویش دارد.

۴۵۰ گونه از فلور گیلان دارای خواص دارویی بوده و استفاده از برخی آنها ریشه در تاریخ و فرهنگ این سرزمین دارد، اگر چه بهره‌برداری از گونه‌های با خواص دارویی به طور عمده از طبیعت غنی استان صورت می‌گیرد اما گونه گل گاوزبان از مهم‌ترین گونه‌های خودرو منطقه بوده که دارای سابقه کشت و پرورش است.

۴۷۰ هکتار سطح زیر کشت گل گاوزبان در اشکورات رودسر

مدیر جهاد کشاورزی رودسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از آغاز برداشت گل گاوزبان در منطقه اشکورات این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: برداشت گل گاوزبان در رودسر هر ساله از نیمه دوم فروردین آغاز و تا نیمه دوم مرداد ماه ادامه دارد.

احسان‌الله مشتاق سطح زیر کشت گل گاوزبان در اشکورات رودسر را ۴۷۰ هکتار عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۰۰ تا ۲۲۰ تن گل گاوزبان توسط باغ بر چهار هزار بهره‌بردار برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه متوسط تولید گل گاوزبان در هکتار ۵۰۰ کیلو است، گفت: شهرستان‌های دیگر مانند املش، سیاهکل،  رودبار، تالش، آستارا و رضوانشهر در تولید گل گاوزبان فعالیت می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر کشت سنتی و استفاده از نیروی کار زیاد و کافی نبودن صنایع فرآوری، خشک کن و بسته‌بندی گل گاوزبان را از مشکلات پرورش‌دهندگان این محصول خواند و تصریح کرد: در صورت ورود بخش‌خصوصی در حوزه فرآوری و بسته‌بندی گل گاوزبان سازمان جهاد کشاورزی با تسهیل در روند این طرح از بخش خصوصی استقبال می‌کند.

وی افزود: مجوز احداث یک کارگاه فرآوری و بسته‌بندی در روستای «نیلو» با هماهنگی صندوق کارآفرین برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی توسط جهاد کشاورزی صادر شده و پیش‌بینی می‌شود کارگاه مذکور در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد.

موثر بودن گل گاوزبان در کاهش استرس

محقق و پژوهشگر گیاهان دارویی نیز اظهار کرد: گل گاوزبان دارای خواص دارویی بسیاری بوده و در کاهش استرس موثر و مفرح و شادی‌بخش است.

مازیار جعفری جوشانده گل گاوزبان را در کاهش تب و نرم کننده سینه و افزایش شیر مادر موثر خواند و افزود: تانن‌های موجود در گیاه خاصیت قابض‌کننده دارند و موسیلاژ آن عامل کمپلکس و ضدسرفه است.

وی گل گاوزبان را برای معالجه زخم‌های دهانی و التهابی مفید دانست و تصریح کرد: گل گاوزبان در تسکین درد،  برطرف کردن اختلالات کلیه، مثانه، تصفیه و هیدروژنه کردن خون، درمان التهاب روده، رماتیسم،  عوارض ناشی از یائسگی و برونشیت استفاده می‌کنند.

محقق و پژوهشگر گیاهان دارویی با بیان اینکه انتخاب تراکم بوته مناسب از عوامل موثر در افزایش عملکرد گل گاوزبان در واحد سطح و استفاده بهینه از شرایط و امکانات موجود پیرامون گیاه است، خاطرنشان کرد: با افزایش فسفر عمق نفوذ ریشه افزایش یافته و گیاه آب قابل استفاده بیشتری در اختیار داشته و تحت تنش آبی قرار دارد.

وی جوانه زدن، بارور شدن و رسیدن محصول را نیازمند مقادیر مناسبی از فسفر دانست و گفت: فسفر سبب سهولت جذب ازت توسط گیاهان شده و کمبود آن بر باروری خاک تاثیر منفی دارد./فارس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.