یادداشت/بهرام قربانپور؛
دیار زیتون/ دیروز آتنا و ستایش، امروز اهورا و فردا معلوم نیست کدام کودک، در آتش هوس بازی ها بسوزد. جامعه ای که انقلاب شکوهمند اسلامی را تجربه کرده، هشت سال جنگ سخت و تحمیلی را پشت سر گذاشته است و خون های زیادی در راستای شکل گیری انقلاب و انسجام بخشی آن ریخته شده، ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۱:۲۲ ق.ظ  | شماره خبر: 13960   

دیار زیتون/ دیروز آتنا و ستایش، امروز اهورا و فردا معلوم نیست کدام کودک، در آتش هوس بازی ها بسوزد.

جامعه ای که انقلاب شکوهمند اسلامی را تجربه کرده، هشت سال جنگ سخت و تحمیلی را پشت سر گذاشته است و خون های زیادی در راستای شکل گیری انقلاب و انسجام بخشی آن ریخته شده، می بایست رنگ و بوی ولایی از  کوچه و پس کوچه هایش ببارد، نه اینکه هر روز، شاهد خبر تلخ مرگ انسانیت باشیم،  یا شاهد لاابالی گری، هوس گرایی و …

با این اتفاقات ناگوار و تلخ که هر روز چاشنی خبرگزاری ها، جراید و رسانه ها می شود،  باید گفت؛ ماهیت انسانیت و اسلامیت دارد به نقطه کور می رسد.

همه ارزش ها ضد ارزش شده و در مسیر سایه روشن قرار گرفتند. صداقت در کلام، رفتار و کردار کمتر دیده شده و یا اصلا قابل رویت نیست.

چرا وقتی اتفاق تلخ و تاسف باری که برای آتنا و ستایش پیش آمد، چرا برای ریشه یابی این موضوع اقدام جدی تری صورت نگرقت؟ چرا فقط ((تاسف))، خروجی حرف های متولیان امور  شد؟

عده ای بجای اینکه اقدامی جدی برای این نابه سامانی ها و بی بندوباری ها کنند، به گفتن ((متاسفیم)) بسنده می کنند.

حقوق شهروندی می گوید؛ جامعه باید در رفاه اجتماعی و آرامش روحی و روانی باشد نه اینکه دچار بحران فکری شود.

اما با شنیدن خبرهای ناگواری چون مرگ مظلومانه آتنا، ستایش و حالا اهورا و فردا…؛ کودکان معصومی که هنوز بوی زندگی بهشان نخورده بود با آمدن پاییز، زندگی شان نیز خزان شد، با این شرایط حساس و بحرانی که ذهن جامعه را دچار تشویش نموده و امید و آرزو و همچنین نشاط اجتماعی از بین برده است، اصل حقوق شهروندی زیر سوال است.

امید است متولیان امور تا کودکان و افراد دیگری به سرنوشت آتنا، ستایش و اهوارا دچار نشدند، چاره ای اساسی و ریشه ای بیاندیشند.

عکاس خبرنگار نویسنده

کارشناس حقوق

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.