خواهر شهید حسین فلاح رودباری:
      بهرام قربانپور /اختصاصی دیار زیتون/ با رجعت پیکر مطهر شهید حسین فلاح رودباری، دوباره عطر شهادت در شهر پیچید، اگرچه پیکر شهید در استان همجوار دفن شد اما به «دیار زیتون» حال و هوای معنوی و روحانی بخشید. مراسم تشییع پیکر شهید حسین فلاح رودباری که همراه برخی مسئولین شهرستان به روستای ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۲:۰۰ ب.ظ  | شماره خبر: 14649   

 

 

 

بهرام قربانپور /اختصاصی دیار زیتون/ با رجعت پیکر مطهر شهید حسین فلاح رودباری، دوباره عطر شهادت در شهر پیچید، اگرچه پیکر شهید در استان همجوار دفن شد اما به «دیار زیتون» حال و هوای معنوی و روحانی بخشید. مراسم تشییع پیکر شهید حسین فلاح رودباری که همراه برخی مسئولین شهرستان به روستای عمقین طارم سفلی رفته بودیم؛ مسیر راه رسیدن به عمقین، وجب به وجب مزین شده بود به عکس «شهید» و چه زیبا بود که هنوز بعد از گذشت قریب به ۴ دهه، مردم شهر با شور و اشتیاق خاص منتظر پیکر شهید هستند، انگار نه انگار سه دهه است که جنگ تمام شده.

داخل روستای دور و محروم عمقین که می شوید؛ عکس های زیبای شهید را می بینید که بر در و پیکره این روستا نقش بسته است. از بام همسایه بالایی گرفته تا سقف سفالی همسایه پایین دست، همه به شوق و احترام آمدن پیکر مبارک شهید، با عکس شهید حسین فلاح رودباری نقش و نگار شده بود، گویی شهید فلاح رودباری، سال ها در این روستا می زیسته است. همه مردم به گونه ای زیر پیکر مبارکش را گرفته بودن و در دوشادوش روستا بلند شده بود که انگار، شهید حسین سال ها در میانشان بوده و با آنها خاطره ها دارد. همه آمده بودند اینجا دیگر مسئول و غیر مسئول، یا درجه دار و سرهنگ و سرباز نداشت همه مردم و اقشار مختلف آمده بودند و مراسم تشییع و تدفین پیکر مبارک شهید حسین فلاح رودباری، با شکوهِ تمام برگزار شد. در ادامه به مناسبت این اتفاق ارزشمند و مبارک برای شهرستان رودبار و استان قزوین و روستای عمقین، فرصت را مغتنم شمرده و با خانم فلاح تنها خواهر شهید حسین فلاح رودباری به گفتگو نشستیم که در ادامه ماحصل این گفتگوی خواندنی را می خوانید.

* جنگ تمام شده بود، اما آتش هنوز در خط مقدم می بارید

خواهر شهید حسین فلاح رودباری در گفتگو با «دیار زیتون» با اشاره به رجعت پیکر مبارک شهید، اظهار کرد: بعد از ۲۹ سال چشم انتظاری، پیکر برادر عزیزم به دیارش برگشت.

خانم فلاح به تشریح زمان اعزام برادر شهیدش به جبهه اشاره و خاطرناشن کرد: شهید حسین فلاح رودباری متولد ۲۰ تیرماه ۱۳۴۸ بوده و در ۱۸ فروردین ۶۷ بعنوان سرباز از لشکر زرهی قزوین اعزام شد. بعنوان سرباز ژاندارمری بعد از آموزشی به اصفهان رفتند و بعد از گذراندن اردوی آمادگی، به اهواز اعزام شدند.

وی در ادامه تشریح کرد: حسین پس از اعلام درخواست نیرو برای خط مقدم، بدون اختیار داوطلب جبهه شد. دقیقا همان دوران، زمان به امضاء رسیدن قطعنامه بود و به صورت اسمی جنگ تمام شده بود، اما آتش هنوز در خط مقدم می بارید.

* رگبار خمپاره در آن منطقه جولان می کرد

خواهر شهید فلاح رودباری با بیان اینکه حسین آرزو داشت شهید شود، به خاطرات رزمندگان و دوستان شهید اشاره و اظهار کرد: وقتی به زبیدات اعزام شدند، رگبار خمپاره در آن منطقه هنوز جولان می کرد و امنیت برقرار نبود.

فلاح با بیان اینکه برادرم بسیار شوخ طبع و مهربان بود، گفت: حٌسن اخلاق حسین، همه رزمنده ها را به وجد آورده بود.

وی با نقل خاطره ای از همرزم شهید، یادآور شد: «وقتی آتش و درگیری شدید شد تصمیم گرفتیم عقب نشینی کنیم، همه برگشتند ولی حسین در خاکریز ماند و مشغول و دفاع شد. ما همه برگشتیم و در مسیر که اسیر بعثی ها شدیم و از حسین هیچ خبری نشد».

* ۲۹ سال چشم انتظاری برای هر خواهری سخت است

خواهر شهید در حالی که با چادر نجابتش اشک ها را پاک می کرد، با صدای بغض آلود، گفت: هیچ خبری از حسین نداشتیم؛ هر کدام از هم سنگری ها و دوستانش یک چیزی می گفتند؛ خبر موثق و دقیقی از شهید نداشتیم.

فلاح با بیان اینکه ۲۹ سال چشم انتظاری برای هر خواهری سخت است، به پیگیری هایش برای با خبر شدن از وضعیت شهید حسین اشاره و اظهار کرد: هر چه در توان بود برای یافتن ردی از نشان شهید حسین، گذاشتیم ولی نتوانستیم اطلاعاتی کسب کنیم.

وی اضافه کرد: پدرمان در زلزله رودبار و مادرم نیز چند مدت بع

د فوت کرد و تنها یادگار خانواده ما، برادرم حسین بود.

 

 

* مسئولین رودبار، «حسین» را بعنوان شهید

 قبول نمی کردند

خواهر شهید فلاح رودباری با اشاره به کم لطفی ها و بی مهری های برخی مسئولین شهرستان رودبار نسبت خانواده شهید؛ بیان کرد: یادمانی که در منجیل به نام شهید «حسین فلاح رودباری» درست شده با پیگیری های بنده و خواهرزاده های شهید صورت گرفته و مسئولین رودبار، «حسین» را بعنوان شهید قبول نمی کردند.

فلاح یادآور شد: در سال ۹۰ پیگیر ساخت مقبره و یادمان برای شهید فلاح در منجیل بودیم ولی آن زمان بسیار مورد بی مهری مسئولین وقت بنیاد شهید قرار گرفتیم و آنها نه تنها حمایتی از ما نکردند بلکه، شهید حسین فلاح را بعنوان «شهید» قبول نداشتند.

وی  با بیان اینکه تا دیروز هیچ اسمی از شهید فلاح در شهرستان رودبار نبود، گفت: حتی در کنار اسامی شهدای شهرستان، اسم و عکسی از برادر شهیدم نیست.

 

* هیچ اسراری نبود که پیکر شهید در شهرستان رودبار دفن شود

خواهر شهید فلاح با بیان اینکه حسین همانند دیگر شهدا برای دفاع از کیان اسلامی، ناموس و وطن شهید شد، اظهار کرد: حال که پیکر شهید شناسایی شده، عده ای از مسئولین شهرستان صرفا برای بهره بردار      ی سیاسی، در تشییع پیکر شهید حضور پیدا کردند و هیچ اسراری نبود که پیکر شهید در شهرستان رودبار دفن شود.

فلاح با اشاره به شکوه و عظمت مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید حسین فلاح رودباری، بیان کرد: مردم رودبار و عمقین طارم سفلی برای برگزاری مراسم تشییع و تدفین شهید فلاح، سنگ تمام گذاشتند که جا دارد از همه افرادی که در مراسم حضور داشتند تشکر و قدردانی کنم.

وی از مسئولین شهرستان رودبار و بخش طارم سفلی بویژه فرمانده سپاه شهرستان، فرماندار، نماینده و همچنین مردم شهرستان های رودبار و منطقه طارم سفلی قردادنی نمود و اظهار کرد: از مسئولین بنیاد شهید شهرستان انتظار بیشتری می رفت، چراکه رسیدگی به امورات خانواده های شهدا، بنیاد شهید است.

 

خواهر شهید به نقل خاطره ای از مرحوم مادر شهید و برادرش در سفر زیارتی امام رضا(ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: مادرم به اتفاق حسین که زیارت امام رضا (ع) مشرف شده بودند، برادرم در آنجا نذر کرد که «شهید» شود.

 

 

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.