قاسمی راوی دفاع مقدس در یادواره شهدای بسیج دانش آموزی شهرستان رودبار:
      به گزارش دیار زیتون، مراسم یادواره شهدای بسیج دانش آموزی شهرستان رودبار با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولین و دانش آموزان در مدرسه هفده شهریور رودبار برگزار شد. ندرت قاسمی راوی دفاع مقدس در این مراسم، دانش آموزان را مدیران آینده ساز کشور برشمرد و اظهار کرد: دانش آموزان سنگ بنای آینده ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۴:۱۴ ب.ظ  | شماره خبر: 14683   

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، مراسم یادواره شهدای بسیج دانش آموزی شهرستان رودبار با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولین و دانش آموزان در مدرسه هفده شهریور رودبار برگزار شد.

ندرت قاسمی راوی دفاع مقدس در این مراسم، دانش آموزان را مدیران آینده ساز کشور برشمرد و اظهار کرد: دانش آموزان سنگ بنای آینده کشور هستند.

وی، آرامش و امنیت امروز را مدیون ایثارگری های شهیدان و ایثارگران برشمرد و بیان کرد: اگر امروز در کمال آسایش و آرامش به سر می بریم به خاطر این است که نسل گذشته تکلیفش را به خوبی ادا کرد.

 

 

روای دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا با ریختن خونشان به کشور ما عزت و آبرو بخشیدند، گفت: نسل قهرمان دیروز اگر همانند برخی افراد امروزی، به فکر حساب بانکی، مقام و منصبش بود، اکنون می بایست در کوچه پس کوچه های شهر برای برقراری امنیت، بجنگیم.

قاسمی با اشاره به اهمیت بصیرت افزایی و دشمن شناسی در بین جوانان بویژه دانش آموزان، تاکید کرد: حس ادای تکلیف نسل دیروز باید برای نسل امروز الگو و اسوه باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط سخت جنگ را بر ما تحمیل کردند، گفت: نسلی که دستش خالی بود، جنگ افزارها و سلاح های پیشرفته نداشت، امکانات جنگی نداشت، اما ایمانی قوی و راسخ داشت و همین ایمان مثال زدنی آن نسل، سبب موفقیت ما در جنگ شد.

این رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه نسل دیروز با «دست خالی جنگیدن» را آموخت، خاطرنشان کرد: دفاع و ایستادگی جانانه نسل دیروز، دشمن را تا شعاع دوهزار کیلومتری آن سوی مرزها زمینگیر کرده است.

قاسمی با بیان اینکه رزمندگان ما اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور اِشغال شود، گفت: اگر چه در شرایط بسیار بد سیاسی، اقتصادی، نظامی و اجتماعی قرار داشتیم اما روحیه انقلابی و اعتقادی رزمندگان ما اجازه پیشروی را از دشمن گرفت.

 

به گفته وی، عشق به ولایت، ائمه اطهار (ع) و روحیه جهادی رزمندگان، سبب موفقیت ایران در جنگ هشت سال دفاع مقدس شد.

راوی دفاع مقدس با بیان اینکه «صدام» بانی اصلی جنگ با ایران نبود، اذعان کرد: «صدام» نادان چماغ به بدست آمریکا بود و هیچ اختیاری از خود نداشت.

قاسمی با بیان اینکه جنگ های سه قرن اخیر متاثر از فرهنگ لیبرال دموکراسی غرب است، اظهار کرد: جنگ تحمیلی ایران برنامه ریزی شده از فرنگ لیبرال دموکراسی غرب بوده است.

وی تصریح کرد: برگزاری یادواره های شهدا فرصتی است تا بصیرت افزایی و دشمن شناسی، راه را از بیراهه بشناسیم.

این رزمنده دفاع مقدس با اشاره به شرایط سخت جنگ، خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس اکثر کشورهای متمدن دنیا با عراق علیه ایران به جنگ پرداختند.

قاسمی با بیان اینکه اکنون دشمن وارد خانه های مردم شده است، به تشریج ابعاد گسترده هجوم فرهنگ غرب در زندگی اجتماعی افراد پرداخت و متذکر شد: دشمن با فرهنگ پوچ غربی همانند موریانه وارد زندگی روزمره افراد شده اند.

وی تصریح کرد: شهید دادیم تا دختران و مادران ما شهیدپرور شوند، نه اینکه تحت تاثیر ماهواره و فضاهای مجازی قرار بگیرند.

گفتنی است، در این مراسم از نوای گرم برادر شهابی مداح شهرستان نیز بهره مند شدیم.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.