امیراسکندری بازیگر مطرح گیلانی:
      بهرام قربانپور-اختصاصی دیار زیتون/ هنرمندان از اقشار محبوب، تاثیرگذار و تلاش گر جامعه هستند. هنرمند با هنرش حرف می زند و پیامش را به مخاطب القاء می کند، این هنر ممکن است یک سکانس بازی باشد، یک اثر نقاشی، یک ترانه و یا هر هنری با ارزش دیگری. هنرمند با ذائقه هنری ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶  |  زمان: ۰۸:۴۶ ق.ظ  | شماره خبر: 15057   

 

 

 

بهرام قربانپور-اختصاصی دیار زیتون/ هنرمندان از اقشار محبوب، تاثیرگذار و تلاش گر جامعه هستند. هنرمند با هنرش حرف می زند و پیامش را به مخاطب القاء می کند، این هنر ممکن است یک سکانس بازی باشد، یک اثر نقاشی، یک ترانه و یا هر هنری با ارزش دیگری. هنرمند با ذائقه هنری و درونی خویش، تاثیر مستقیم بر مخاطب می گذارد. اثرگذاری آثار یک هنرمند، چه بسا بیشتر از سخنرانی چند ساعته می باشد. در ادامه گفتگویمان را با ارشد امیر اسکندری یکی از هنرمندان و بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون می خوانید، وی در حوزه موسیقی هم دستی بر آتش دارد. امیراسکندری در خانواده فرهنگی بزرگ شده و پدربزرگش از بزرگان تئاتر گیلان است. وی کارشناس زبان و ادبیات فارسی بوده  و دانشجوی ارشد در این رشته می باشد.

* در خانه بلیط فروشی می کردم

این بازیگر گیلانی در گفتگو با دیار زیتون، می گوید: از سال ۷۸ به صورت جدی وارد تئاتر شده و « دوستت دارم با صدای آهسته» به نوشته چیستا یثربی اولین کارم بوده است.

ارشد امیراسکندری با بیان اینکه از کودکی حال و هوای بازیگری داشتم، گفت: آن زمان یادم است، سریال سلطان شعبان پخش می شد، گوشه هایی از این سریال را برای خانواده به صورت نمایش، اجرا می کردم و حتی برای جذابیت کار، در خانه بلیط فروشی می کردم و کاغذپاره هایی را قیمت گذاری کرده و به شکل بلیط عرضه می کردم و خانواده برای تماشای نمایش من می بایست، آن بلیط (کاغذپاره) را تهیه می کرد.

وی ادامه داد: دوران مدرسه، عضو گروه سرود بودم و بعنوان تک خوان گروه فعالیت می کردم و زمانی که در بوشهر زندگی می کردیم، موفق به کسب رتبه کشوری در این حوزه شدم.

* بعد ۱۳ سال خدمت صادقانه در رسته های مختلف صدا و سیمای گیلان، ممنوع کار شدم

این بازیگر گیلانی با بیان اینکه از سال ۷۹ به صورت مستمر تئاتر کار می کند، یادآور شد: بیش از ۷۰ اثر جدی در تئاتر دارم و چندین اثر را کارگردانی کردم.

امیراسکندری با اشاره به سابقه و فعالیت درخشانش در صدا و سیمای گیلان، اظهار کرد: بعد ۱۳ سال خدمت صادقانه در رسته های مختلف صدا و سیمای گیلان، ممنوع کار شدم و مزد زحماتم را با بی مهری گرفتم.

وی اضافه کرد: از سال ۸۱ با صدا و سیما استان گیلان همکاری کرده و در رسته های مختلف نظیر؛ گزارشگری، عروسک گردانی، صدا پیشه عروسک، بازیگری، مجری گری برنامه زنده، مجری برنامه کودک، بازیگر برنامه کودک و.. فعالیت کردم.

* دوست دارم مردم را بخندانم

این بازیگر گیلانی با بیان اینکه در جشنواره های مختلف کشوری حائز کسب رتبه شدم، یادآور شد: در کارهای ارزشمندی چون «رعنا» ایفای نقش کردم.

امیراسکندری با بیان اینکه دو سال است که استندآپ کمدی را به صورت جدی دنبال می کنم، گفت: دوست دارم مردم را بخندانم و بهترین دستمزد من «لبخند» مردم است.

وی ادامه داد: تنها منبع درآمدی ام از را اجرای استندآپ کمدی است و درآمد دیگری ندارم.

* دیگر در سیستم تصویری گیلان کار نخواهم کرد

این بازیگر گیلانی با گلایه از برخی بی مهری ها از سوی صدا و سیمای گیلان، اظهار کرد: به زودی از گیلان می روم و دیگر در سیستم تصویری گیلان کار نخواهم کرد.

امیراسکندری با بیان اینکه کار «یک تخت و ۴۰ حرکت» را خیلی دوست دارم، گفت:این کار به شرح حال و داستان زندگی مرد جانباز و آزاده سرافراز اسماعیل یکتایی لنگرودی می پردازد. کاری که قرار است در دو کشور همسایه روسیه و تاجیکستان نیز به نمایش دراید.

وی با بیان اینکه در کنار بازیگری، موسیقی هم کار می کنم، اضافه کرد: در حال ساخت آلبوم هستم و هفت کار من آماده پخش است.

* سالن های تئاتر گیلان بویژه رشت خالی است

این بازیگر تئاتر، با بیان اینکه این حرفه در گیلان وضعیت خوبی ندارد، گفت: سالن های تئاتر گیلان بویژه رشت خالی است، مشکلات اقتصادی و معیشت ضعیف مردم، بر آنها اثر گذاشته است.

امیراسکندری معتقد است؛ همانطوری که جسممان برای ادامه حیات نیاز به اب و غذا دارد، روحمان هم نیاز به غذا دارد و تئاتر و فعالیت های فرهنگی بهترین تغذیه برای روح و روان است.

* چرا یک شهری مثل رودبار  با پیشینه غنی فرهنگی، نباید سالن تئاتر داشته باشد؟

وی با ابراز گلایه از دستمزد اندک بازیگران، اظهار کرد: دستمزد روزانه یک بازیگر، ۱۷ هزار تومان است و دستمزش از کارگر آزاد که روزی ۱۰۰ هزار دستمزد می گیرد نیز، کمتر است.

این بازیگر گیلانی با اشاره به تمدن و پیشینه فرهنگی شهرستان رودبار، بیان کرد: چرا یک شهری مثل رودبار  با پیشینه غنی فرهنگی، نباید سالن تئاتر داشته باشد؟ در کنار این که مسجد درست می کنید، سالن تاتر هم درست کنید هیچ مشکلی پیش نمی آید.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.