دیار زیتون/ پیش‌بینی‌های هواشناسی در استان گیلان حکایت از آن دارد که طی روزهای آینده در بخش‌هایی از استان شاهد بارش برف خواهیم بود. تجربه حوادث سال گذشته در استان پس از بارش برف سنگین بهمن‌ماه نگرانی‌هایی را در خصوص میزان آمادگی بخش‌های مختلف خدمت رسان استان مطرح کرده است. در همین راستا، ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۰:۱۴ ق.ظ  | شماره خبر: 15120   

 

 

دیار زیتون/ پیش‌بینی‌های هواشناسی در استان گیلان حکایت از آن دارد که طی روزهای آینده در بخش‌هایی از استان شاهد بارش برف خواهیم بود. تجربه حوادث سال گذشته در استان پس از بارش برف سنگین بهمن‌ماه نگرانی‌هایی را در خصوص میزان آمادگی بخش‌های مختلف خدمت رسان استان مطرح کرده است.

در همین راستا، حمیدرضا حکمت مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص میزان آمادگی مجموعه توزیع نیروی برق برای مقابله با بحران‌های احتمالی پیش رو، گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در رابطه با شرایط جوی، از روز گذشته نیروهای شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حالت آماده‌باش هستند و بخش اتفاقات ما نیز به‌صورت ۲۴ ساعته در حال آماده‌باش هستند و قطعاً در این خصوص مشکلی به وجود نخواهد آمد.

وی ادامه داد: همکاران عملیاتی ما تجربه برف‌های سنگینی چون ۸۳، ۸۶ و ۹۵ را داشته‌اند و در کنار این همکاران مجرب، پیمانکاران نیز فراخوان شده‌اند و قطعاً مردم ما می‌توانند در آرامش باشند. مسائل طبیعی قابل مقابله نیستند و با آرامش باید شرایط را به حالت عادی بازگرداند. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، ماشین‌های امدادی از لحاظ گرمایشی و زنجیر چرخ‌ها آماده هستند.

حکمت اضافه کرد: با توجه به حجم شبکه شرکت توزیع نیروی برق که در کل استان دارد و به میزان بیش از ۲۶ هزار کیلومتر فشار متوسط و ضعیف است، تقریباً ۵۰ درصد کابل‌های برق در مجاورت درختان قرار دارند، اما برای آنکه اتفاقات کمتر شود با توجه به برف سنگین سال گذشته قرار شد در صورت تأمین اعتبار ماهیانه ۸۰ کیلومتر شبکه‌های سیمی به کابل خود نگهدار تبدیل شود و در حال حاضر چیزی حدود ۶۰۰ کیلومتر شبکه‌های سیمی تغییریافته‌اند. کابل‌های خود نگهدار به‌سادگی آسیب نمی‌بیند، اتصالی آن بسیار سخت‌تر رخ می‌دهد و پارگی در آن سخت به وقوع می‌پیوندد؛ زیرا کابل روکش‌دار و به هم تنیده شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، اضافه کرد: تأمین منابع و اعتبارات تعویض کابل‌های برق توسط پرداخت قبوض امکان‌پذیر است و مشترکین می‌توانند از طریق سامانه رایگان ۱۵۲۱ بهای برق مصرفی پرداخت شود تا با خرید به‌موقع کابل‌ها و سیم‌ها مشکلات آتی برطرف شود./خزر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.