شهروندان رودباری مطرح کردند:
      دیار زیتون/ بررسی مشکلات، چالش ها و مطالبات مردم و انتقال آن به مسئولین جزء رسالت های خبرنگاران و اصحاب رسانه است. در این گزارش تلاش شده به مشکلات، چالش ها و دغدغه های شهروندان رودبار پرداخته شود. شهر رودبار بعنوان مرکز شهرستان، یکی از شهرهای مهم و تاثیرگذار می باشد. موقعیت ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶  |  زمان: ۰۹:۲۲ ق.ظ  | شماره خبر: 15144   

 

 

 

دیار زیتون/ بررسی مشکلات، چالش ها و مطالبات مردم و انتقال آن به مسئولین جزء رسالت های خبرنگاران و اصحاب رسانه است. در این گزارش تلاش شده به مشکلات، چالش ها و دغدغه های شهروندان رودبار پرداخته شود. شهر رودبار بعنوان مرکز شهرستان، یکی از شهرهای مهم و تاثیرگذار می باشد. موقعیت جغرافیایی، وجود سفیدرود خروشان، بازارچه زیتون کشور، وجود محلات متعدد و همچنین قرارگیری در مسیر ترانزیتی از جمله مزایایی شهر رودبار بوده، که این شهر را نسبت به سایر شهرهای استان متمایز نموده است. در ادامه گفتگویمان را چند تن از شهروندان رودباری می خوانید که از دغدغه هایشان گفتند.

 

* باید خدمات درستی به مردم شهر داده شود

صفر افرا یکی از شهروندان رودباری با بیان اینکه برخی مسئولین به خواسته های مردم گوش می دهند ولی عمل نمی کنند، اظهار کرد: برخی نهادها در پاسخ گویی درست به خواسته های شهروندان کوتاهی می کنند.

وی افزود: باید خدمات درستی به مردم شهر داده شود هر ساله عوارضی از مردم گرفته شده و در قبال آن هزینه ها، خدمات دهی ضعیفی به مردم داده می شود.

* فضای سبز شهر تقویت شود

سبحان کرمی  یکی از شهروندان رودباری نیز گفت: مهم نیست چه شخصی بر پشت میز مدیریت شهری بوده باشد مهم این است که کارها به درستی انجام شود و هدف های خود را مشخص کرده به خواسته های مردم و خواسته هایی که دارند توجه کرد.

وی افزود: یک شهردار به تنهایی نمی تواند مدیریت کرده و باید مسئولین و مردم با او همکاری های لازم را داشته تا بتواند به خواسته های مردم رسیدگی کرده و یک مدیریت درستی داشته باشد.

این شهروند رودباری در ادامه در خصوص بهتر شدن سیمای شهر اظهار کرد: باید به زیبایی شهر رسیدگی شود فضای سبزی که در شهر رودبار حاکم است بسیار کم بوده و این فضا جواب گوی مردم نمی باشد. باید هر نقطه از شهر فضایی سبزی تعریف شود تا مردم به راحی به آن دسترسی داشته باشند، حاشیه بلوار اصلی شهر به درستی درخت کاری نشده است به زیبایی شهر آسیب هایی وارد کرده، میدان ورودی شهر هنوز تعریف نشده است. در دوره مدیریت قبلی طرح هایی داده شد که دروازه ورودی شهر ساخته شود و هنوز هیچ گونه عملی صورت نگرفته است. یکی از بحث های بسیار مهم که در دوره های مختلف هم به آن پرداخته شده  حاشیه سازی سفید رود می باشد که با به کار افتادن این طرح  ۲۵۰۰نفر می تواتنند در این مکان مشغول به کار شده و این خود یک نوع اشتغال زایی می باشد.

* شهردار جدید چالش های شهر را نمی شناسد

نصرت حقی یکی از شهروندان رودباری در خصوص مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر رودبار اینگونه بیان کرد: در زمان گذشته و دوره قبل  هر مصوبه ای که صورت می گرفت هر پنج عضو شورا می بایست، امضا کنند و همه در آن نظر و مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه در زمان گذشته در انتخاب شهردار، سخت گیری بیشتری صورت می گرفت، اذعان کرد: شهردار جدید از مشکلات شهر به خوبی آگاه نیست و چالش های شهر نمی شناسد و از سوی دیگر سابقه مدیریت شهری نداشته و کار سختی را پیش رو خواهد داشت.

این شهروند در ادامه در خصوص مشکلات شهر رودبار اینگونه بیان کرد: مشکلات در شهر رودبار زیاد می باشد و این مشکلات باید از زیربنا درست شود.

* بسیاری از افرادی که در بازارهای هفتگی رودبار بساط پهن می کنند، اهل شهرستان و حتی استان نیستند

فریده رهبر یکی از بازاریان  شهر رودبار گلایه هایی در خصوص وضعیت  دوشنبه بازار در پایین بازار این شهر داشت و اظهار کرد: بارها بازاریان پایین بازار شکایت نامه ای نوشته و به شهرداری مراجعه کرده ولی تاکنون به نتیجه ای نشده است.

وی با بیان اینکه دوشنبه بازار رودبار بومی سازی شود، اضافه کرد: با بومی سازی بازارهای هفتگی رودبار می توان جلوی سرمایه های عظیمی که از شهرستان خارج می شود را گرفت. بسیاری از افرادی که در بازارهای هفتگی رودبار بساط پهن می کنند، اهل شهرستان و حتی استان نیستند.

 

 

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.