دیار زیتون/ جلسه هم اندیشی و نقد و بررسی خشنود ضیایی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار با اصحاب رسانه شهرستان رودبار ویژه دهه مبارک فجر در  این اداره برگزار شد. * برگزاری مسابقه عکس ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن در رودبار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار در این نشست ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶  |  زمان: ۰۵:۱۵ ق.ظ  | شماره خبر: 15167   

 

 

دیار زیتون/ جلسه هم اندیشی و نقد و بررسی خشنود ضیایی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار با اصحاب رسانه شهرستان رودبار ویژه دهه مبارک فجر در  این اداره برگزار شد.

* برگزاری مسابقه عکس ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن در رودبار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار در این نشست ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، از برگزاری چندین برنامه محوری به مناسبت جشن سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه عکس انقلاب، برپایی نمایشگاه کتاب انقلاب، برپایی ایستگاه نقاشی با کمک کانون پرورش فکری کودک و نوجوان رودبار، برپایی شب شعر انقلاب و… از جمله برنامه های محوری فرهنگ و ارشاد شهرستان در دهه مبارک فجر می باشد.

خشنود ضیایی از برگزاری مسابقه عکس ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن در رودبار خبر داد و بیان کرد: ضمن دعوت از همه خبرنگاران و عکاسان شهرستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پوشش خبری و تصویری این رویداد مهم، از پنج عکس برتر این راهپیمایی تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل تنگاتنگ خبرنگاران و اصحاب رسان

ه با مسئولین و مدیریت شهرستان، اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه، همانند گذشته برنامه های دهه فجر به صورت ویژه پوشش دهند.

* فعالیت ۱۴ کانون تبلیغاتی شهرستان

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار در ادامه به تشریح عملکرد این اداره پرداخت و از فعالیت ۷ نشریه در شهرستان خبر داد و بیان کرد: در گذشته فقط یک نشریه در شهرستان فعالیت داشت که با حضور بنده دو نشریه دیگر فعالیت رسمی اش را آغاز نمود و چهار نشریه دیگر در حال اخذ مجوز هستند.

ضیایی از فعالیت ۱۵ سایت خبری در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: از ۱۵ سایت خبری شهرستان، ۱۲ سایت فعال بوده و ۷ مورد دارای مجوز و یا در حال احذ مجوز هستند.

وی تصریح کرد: در گذشته فقط ۴ کانون تبلیغاتی در شهرستان فعالیت داشت، که اکنون به ۱۴ کانون تبلیغاتی افزایش پیدا کرده است.

* تخصیص ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت تجهیز سینما زیتون

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار از فعالیت ۱۱ دفتر چاپ دیجیتال در شهرستان خبر داد و یادآور شد: در گذشته فقط یک دفتر چاپ در شهرستان فعالیت داشت.

ضیایی از تخصیص ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت تجهیز سینما زیتون خبر داد و اضافه کرد: با کمک نماینده، فرمانده و معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان اعتبار مزبور برای تجهیز سینما زیتون در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شد.

به گفته وی، انجمن های فرهنگی و هنری اداره ارشاد رودبار فعالیت چشمگیری داشته و عملکرد خوبی داشتند.

* استقرار ۵ دکه مطبوعاتی در شهرستان

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار به فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان اشاره و اذعان کرد: در گذشته فقط ۴۴ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان داشتیم که اکنون به ۱۲۱ کانون افزایش پیدا کرده است.

ضیایی به تشریح دیگر اقدامات انجام شده ارشاد رودبار پرداخت و بیان کرد: در ۹ ماهه گذشته سالجاری بیش از ۴۵۰ مورد فیلم از سوی اداره ارشاد رودبار مورد بازبینی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در گذشته فقط یک دکه مطبوعات در شهرستان فعالیت داشت، که اکنون ۵ دکه مطبوعاتی در شهرستان داریم.

* تاسیس دو آموزشگاه توسعه فناوری در شهر منجیل و رستم آباد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار از تاسیس دو آموزشگاه توسعه فناوری در شهر منجیل و رستم آباد خبر داد و تصریح کرد: دانش آموزانی که متقاضی کامپیوتر هستند، برای گذراندن دوره آموزشی باید به این آموزشگاه ها در شهرستان مراجعه کنند.

ضیایی، اجرای کارهای ثبت آگهی را از دیگر اقدامات ارشاد برشمرد و بیان کرد: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۳۵۰۰ ثبت آگهی توسط این اداره صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: قبلا افراد برای ثبت آگهی زمین و مسکن به اجبار می بایست به مرکز استان مراجعه می کردند که برای تسهیل در امور مردم، در رودبار این کار را انجام می دهیم.

* توزیع بیش از ۱۲۵۰ جلد کتاب در شهرستان

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار اضافه کرد: توزیع بیش از ۱۲۵۰ جلد کتاب بین مدارس، دانشگاه ها، کتابخانه ها و مراسمات مختلف در شهرستان از دیگر فعالیت های این اداره بوده است.

ضیایی با اشاره به توقف ۲۵ ساله پروژه مجتمع فرهنگی و هنری منجیل، از تکمیل این پروژه تا سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: با کمک نماینده، فرماندار، معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه قدیمی تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه پروژه مجتمع فرهنگی منجیل ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفت: با هماهنگی های انجام شده از سوی نماینده و فرماندار و همچنین شروع بکار پیمانکار، این پروژه در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار در ادامه اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های کتاب، خوشنویسی، برپایی شب شعر در مناسبت های مختلف،  جلسه خاطرنویسی با کمک حوزه علمیه خواهران و… از دیگر برنامه های این اداره بوده است.

ضیایی در پایان ضمن تقدیر از اهالی فرهنگ و ادب بویژه اصحاب رسانه شهرستان، از توجه دکتر جمالی نماینده، مهندس میرغضنفری فرماندار و مهندس پورعلی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رودبار به بخش فرهنگ و هنر شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 

 

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.