استاد دانشگاه تهران:
        به گزارش دیار زیتون، همایش تبیین نقش امامین انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و امام خامنه ای با حضور امام جمعه، فرماندار، نماینده، فرمانده سپاه، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار و جمعی از مسئولین در کانون امام خمینی (ره) رودبار برگزار شد. استاد دانشگاه تهران در این همایش با بیان ...
تاریخ مخابره: شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۳:۲۷ ب.ظ  | شماره خبر: 15351   

 

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، همایش تبیین نقش امامین انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و امام خامنه ای با حضور امام جمعه، فرماندار، نماینده، فرمانده سپاه، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار و جمعی از مسئولین در کانون امام خمینی (ره) رودبار برگزار شد.

استاد دانشگاه تهران در این همایش با بیان اینکه محوریت مدیریت اسلامی، هدف اصلی امام (ره) بود، گفت: تمدن اسلامی قبل از انقلاب حضرت امام (ره) به خواب رفته بود، تمدن اسلامی با انقلاب اسلامی ایران احیا شد.

دکتر عمران علیزاده با بیان اینکه امام راحل هیچ وقت «دین» را از «سیاست» جدا نکرد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از آموزه های و ارزش های دینی بوده و نباید دین را از غالب جامعه جدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه نابودی رژیم صهیونیستی از آروزهای حضرت امام (ره) بود، خاطرنشان کرد: دشمنی های حضرت امام (ره) با آمریکا و رژیم صهیونیستی و سردمدارانش تمام نشدنی است.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به مخالفت شدید امام راحل نسبت به شارافی گری میدران بویزه روحانیون مدیر، اظهار کرد: امام راحل همیشه زیست طلبگی را به روحانیون بویژه روحانی مدیر توصیه و تاکید می کردند.

علیزاده با بیان اینکه مدیر انقلابی نباید به سوی اشرافی گری برود، گفت: مدیر انقلاب اسلامی حق ندارد حتی با ثروت خودش هم اشرافی گری کند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال انقلاب بدون روحانیت است، اذعان کرد: انقلاب اسلامی بدون روحانیت، شکل گیری خط نفاق است و این بزرگترین خیانت است و باید بسیار مراقب بود.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه ۷۵ درصد ایران در روستاها زندگی می کردند، به تشریح وضعیت معیشت روستاییان در دوران استبدادی پرداخت و بیان کرد: مردم روستایی قبل از انقلاب حتی برای خوردن یک وعده غذای کامل در تنگنا بودند لذا پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) تاکید داشتند از بین فقرا مدیران آینده را تامین بکنید که درد فقر را چشیده اند.

به گفته وی، برخی از مدیران امروز استعداد رفع فقر، فرصت ایجاد شغل برای فرزندان و سفر آنچنانی را برای خانواده خود دارند اما برای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان کاری نمی کنند.

علیزاده با تاکید بر اینکه سیستم مدیریتی جمهوری اسلامی فاسد نیست، یادآور شد: در حال حاضر برخورد با فساد توسط نهادهای نظارتی صورت می گیرد اما باید این روند تشدید شود.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه مدیران نظام فراموش نکنند که هر چه دارند از سفره انقلاب است، گفت: مسئولین باید بدانند مسئولیت امروزشان را مدیون خون شهدا هستند.

علیزاده با تاکید بر اینکه مبارزه با دشمن و دشمن شناسی از وظایف مدیران نظام اسلامی است، اظهار کرد: غم نان نباید باعث شود در صحنه های منطقه ای و بین المللی در مقابل آمریکا کم بیاوریم.

وی با بیان اینکه تضعیف دولت تضعیف نظام تلقی می شود، اضافه کرد: اگر نقدی وجود دارد باید دلسوزانه گفته شود.

استاد دانشگاه تهران به تبیین نقش ولایت در شکل گیری و دوام و قوام انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد: انقلاب به برکت رهبری امام خمینی (ره) و امام خامنه ای، خون شهدا و ایستادگی ملت پر افتخار بوده و برای سربلندی نیازمند استمرار این مسیر است.

علیزاده با بیان اینکه ایرانیان برای سربلندی بدنیا آمدند، گفت: انقلاب اسلامی، سندِ سربلندی ایرانیان است.

وی یادآور شد: احیا، دوام و گسترش نظام اسلامی را مدیون ایرانیان پاک و انقلابی هستیم.

استاد دانشگاه تهران، به ضعف نظام آموزشی در تربیت مدیران و نیروهای انقلابی اشاره و اظهار کرد: علیرغم اختصاص بودجه های فراوان در حوزه آموزش و پرورش، این نهاد خروجی مناسبی نسبت به پرورش نیروهای انقلابی ندارد.

دکتر علیزاده در بخشی از صحبت هایش به زلزله سال ۶۹ رودبار و حضور وی در این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: خودم را رودباری می دانم و از این شهرستان خاطرات خوبی به یادگار دارم.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.