دیار زیتون/ شهرستان رودبار به تک محصولی زیتون در استان و حتی کشور معروف است و همه رودبار را با برند زیتون میشناسند. از سوی دیگر بواسطه قرارگیری این شهرستان در مسیر ترانزیتی رشت_قزوین، رودبار بویژه چهار شهر لوشان، منجیل، رودبار و رستم آباد را به بازاری بزرگ برای گردشگران و مسافران ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶  |  زمان: ۰۸:۰۵ ق.ظ  | شماره خبر: 15413   

 

 

 

دیار زیتون/ شهرستان رودبار به تک محصولی زیتون در استان و حتی کشور معروف است و همه رودبار را با برند زیتون میشناسند. از سوی دیگر بواسطه قرارگیری این شهرستان در مسیر ترانزیتی رشت_قزوین، رودبار بویژه چهار شهر لوشان، منجیل، رودبار و رستم آباد را به بازاری بزرگ برای گردشگران و مسافران تبدیل کرده است. اما عبور آزادراه و در حاشیه قرار گرفتن چندین شهر نظیر لوشان، رستم آباد و بخشی از بازار رودبار و همچنین بتازگی شهر منجیل، سبب شد تا لطمه بزرگی به اقتصاد و اشتغال این شهرستان وارد شود.

برای بهبود فضای کسب و کار و همچنین جبران ضرر و زیان بازاریان و کسبه رودبار و رستم آباد که بعد از عبور آزادراه، به نحوی بی خانمانِ اقتصادی شده بودند، پروژه مجتمع بین راهی پاییزان تعریف شد. کلنگ این پروژه پرماجرا در سال ۸۹ با حضور نماینده و فرماندار وقت به زمین خورد، اما به علت برخی مشکلات و موانع اداری، مدتی اجرای این پروژه متوقف شد، اما مجدد با تشکیل هئیت مدیره جدید، خون تازه ای به رگ های «پاییزان» تزریق شد و علیرغم تمام مشکلات و محدودیت های اعتباری، اقدامات قابل تحسینی صورت گرفت.

داحل پرانتز عرض کمم این مجتمع قریب ۸۰ متقاضی دارد و هر کدام از متقاصیان؛ همان افراد متضرری هستند که بعد از عبور آزادراه، کسب و کارشان تخته شد و اکنون با هزار قرض و قوله، در ساخت و اجرای پروژه سهیم هستند.

در حالی که وضعیت اقتصادی و اشتغال کشور بسیار بحرانی است، ساخت این مجتمع تا حدودی می تواند التیام بخش زخم های متورم شده کاسبان و بازاریان متضرر رودبار، رستم آباد و حومه باشد. اما متاسفانه اجرای این پروژه در ایستگاه گیر و دار برخی بروکراسی های اداری، متوقف شده است.

لازم به ذکر است، چندین مجتمع در طول این مسیر در استان و شهرستان که بعد از پروژه پاییزان شروع شده بود، اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است، اما «پاییزان» نه!

آقایان مسئول، که زحمات زیادی در حوزه های مختلف، متحمل می شوید، برای یک بار هم شده مشکل مجتمع پاییزان رودبار را حل کنید. با گره گشایی مشکلات این پروژه، حداقل دو هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این پروژه مشغول به کار خواهند شد، مسئولینی که دغدغه اشتعال دارید و مدام این موضوع را در تریبون ها و جلساتتان مطرح می کنید؛ پروژه پاییزان می تواند بخش اندکی از چالش بزرگ اشتغال را در شهرستان حل کند، پس بجای شعار دادن، میدانی وارد عمل شوید و یکبار برای همیشه مشکل پاییزان را حل کنید.

فرماندار، نماینده و اعضای شورای تامین شهرستان در کنار تمام مشغله هایی که دارند، می توانند با ورود میدانی شان، مشکل پاییزان را حل کنند و دل هزاران جوان و افراد جویای کار این مجتمع را شاد کنند.

در پایان نشریه دیار زیتون در راستای پیگیری مشکلات مردم در نظر دارد، به صورت شفاف و میدانی در چاپ بعدی خود، به پروژه پاییزان بپردازد.

 

 

بهرام قربانپور

خبرنگار – کارشناس حقوق

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.