رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان گیلان:
      دیار زیتون/ رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان گیلان گفت: فرآیند دریافت شهریه مدارس غیر دولتی در قالب سامانه انجام می شود و در سال تحصیلی ۹۸_ ۹۷ قرارداد دستی بین خانواده ها و مدارس نخواهیم داشت. حمید آقاجانی با اشاره به پرداخت  شهریه مدارس غیر دولتی در ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۷:۱۱ ب.ظ  | شماره خبر: 15894   

 

 

 

دیار زیتون/ رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان گیلان گفت: فرآیند دریافت شهریه مدارس غیر دولتی در قالب سامانه انجام می شود و در سال تحصیلی ۹۸_ ۹۷ قرارداد دستی بین خانواده ها و مدارس نخواهیم داشت.

حمید آقاجانی با اشاره به پرداخت  شهریه مدارس غیر دولتی در قالب سامانه و نظام مند بودن فعالیت های مدارس غیر دولتی، گفت: سامانه نظارت بر شهریه مدارس غیر دولتی، سامانه مجوز الکترونیکی و سامانه خرید خدمات آموزشی از جمله ساز و کارهایی هستند که در مدارس غیر دولتی پیش بینی و فعال شده اند.

وی با تشریح فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس گفت: خانواده ها پس از ثبت نام نهایی و دریافت پرینت آن، میزان شهریه در قالب پیامک به اولیا ارسال می شود و این مراحل با تهیه پوستر هایی و نصب آن در مدارس غیر دولتی به اطلاع خانواده ها می رسد.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان به انواع شهریه ها اشاره کرد و گفت: در شهریه های مصوّب که شامل: ساpت های ابلاغی آموزش و پرورش است خانواده ها ملزم به پرداخت آن هستند و در شهریه نوع دوم مانند: آمادگی کنکور و آموزش مهارت ها که اختیاری است، میزان شهریه بر اساس پیشنهاد انجمن اولیا و مربیان مدارس و در صورت تصویب ادارات در سامانه قرار می گیرد

آقاجانی با اشاره به استقبال مردم گیلان از خدمات  مدارس غیردولتی گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۶ / ۱۲ دانش آموزان استان گیلان در این مدارس تحصیل کرده اند که بالاتر از استاندارد کشوری ( ۵ / ۱۱ ) است.

وی گفت: در حال حاضر ۲ / ۱۳  درصد دانش آموزان استان، در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه، نرخ رشد جذب دانش آموزان کشور در این گونه مدارس، به ۱۵ درصد برسد.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان در پایان با اشاره به روند مستمر نظارت بر مدارس غیردولتی گفت: ۳۸ ناظر استانی و همچنین دستگاههای نظارتی و ارزیابی آموزش و پرورش آماده رسیدگی به شکایات و پاسخگویی به انتقادات اولیای دانش آموزان هستند.

گفتنی است، در حال حاضر ۷۳ هزار و ۴۶ دانش آموز گیلانی در ۲ هزار و ۲۰۴ مدرسه غیر دولتی درس می خوانند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.