به گزارش دیار زیتون، جلسه هم اندیشی و نقد و بررسی مدارس هیئت امنایی گیلان با حضور معاونین مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، برخی مدیران مدارس هیئت امنایی گیلان در مدرسه سبز کلشتر برگزار شد. معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این نشست با تقدیر از مدیر مدرسه ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۳:۰۳ ب.ظ  | شماره خبر: 15898   

 

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، جلسه هم اندیشی و نقد و بررسی مدارس هیئت امنایی گیلان با حضور معاونین مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، برخی مدیران مدارس هیئت امنایی گیلان در مدرسه سبز کلشتر برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این نشست با تقدیر از مدیر مدرسه هیئت امنایی سبز کلشتر به منظور فراهم کردن این جلسه، به مشکلات و چالش های آموزش و پرورش گیلان اشاره و اظهار کرد: حال این روزهای آموزش و پرورش خوب نیست.

نورالله اکبری، محدودیت های اعتباری و مالی را یکی از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش برشمرد و بیان کرد: نبود نیروی انسانی از دیگر چالش های آموزش و پرورش گیلان است.

وی با بیان اینکه ۲۷هزار نیروی شاغل در آموزش و پرورش استان فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد ۲۵۰۰ نفر تعداد خانم ها از آقایان بیشتر است و این عدم توازن در جنسیت نیروی انسانی، سبب بروز مشکلات عدیده در آموزش و پرورش گیلان شده است.

معاون  مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به محدودیت فضای آموزشی در برخی مناطق گیلان، اظهار کرد: مسکن مهر رشت به اندازه یک شهرستان دانش آموز دارد، اما فقط سه مدرسه در آنجا ساخته شده است.

اکبری با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت ما تک ساعتی شده است، گفت: تعلیم و تربیت جسمی در آموزش و پرورش جدی گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: عدم تربیت دانش آموزان در بُعد اخلاق، زیبایی شناسی، اجتماعی، هنری و… از دیگر چالش های امروز آموزش و پرورش است.

معاون  مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت ما متناسب با دنیای مدرن نیست، گفت: نظام تعلیم و تربیت بیش از یک قرن است که در جا می زند.

اکبری با بیان اینکه آموزش و پرورش جوابگوی نیازهای امروز کشور نیست و نیاز به پوست اندازی و تغییر نگرش دارد، اظهار کرد: بسیاری از مسئولین هنوز باور نکردند که کلید توسعه دست آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: برخی از مسئولین هنوز باور نکردند که اگر قرار است پای معیشت دراز شود، باید گلیم معرفت در آموزش و پرورش گسترده شود.

معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه قریب ۵ قرن با نظام های آموزشی مطرح دنیا فاصله داریم، گفت: اگر به شیوه لاک پشتی حرکت کنیم هیچ وقت نمی توانیم به پای نظام های آموزشی مطرح و برند دنیا برسیم.

اکبری با تاکید بر اداره مشارکتی حوزه آموزش و پرورش، شیوه هیئت امنایی شدن مدارس را راهکاری مناسب جهت اداره مشارکتی داست و بیان کرد: اداره هیئت امنایی مدارس، فرصت مناسبی برای احیای آموزش و پرورش در بخش های مختلف است.

به گفته وی، تشکیل کارگروه بررسی مشکلات و موانع مدارس هیئت امنایی می تواند پاره ای از مشکلات این مدارس را حل کند.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.