به گزارش دیار زیتون به نقل از خزر، چندی پیش بود که جبار کوچکی نژاد و غلامعلی جعفرزاده، دو نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تخصیص بودجه در جامانده اصلاح بودجه به کمیسیون تلفیق برای احداث قطار شهری شدند. در نامه این ...
تاریخ مخابره: شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۶:۰۳ ب.ظ  | شماره خبر: 16143   

به گزارش دیار زیتون به نقل از خزر، چندی پیش بود که جبار کوچکی نژاد و غلامعلی جعفرزاده، دو نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تخصیص بودجه در جامانده اصلاح بودجه به کمیسیون تلفیق برای احداث قطار شهری شدند.

در نامه این دو نماینده رشت خطاب به محمدباقر نوبخت آمده بود: همانطور که مطلعید شهر رشت بعد از تهران پرتراکمترین شهر ایران است و پذیرش میلیون‌ها مسافر داخلی و خارجی در سال و نزدیکی شهرهای استان و منطقه آزاد مشکلات شدید ترافیکی ایجاد کرده است و ادامه روند ترافیکی برای مردم رشت قابل تحمل نمی‌باشد. لذا
با توجه به اینکه از سال ۸۵ در جدول شماره ۹ بند ۷ تحت عنوان مطالعه و احداث قطار شهری تصویب شد و در سال ۹۷ هم در جدول بودجه قید شده و کلیه شهرهایی که از سال ۸۵ در جدول برنامه و بودجه به ردیف‌های بودجه سالانه انتقال پیدا کرده‌اند (مثل کرمانشاه-شیراز-اصفهان و…) ضمنا طرح جامع حمل و نقل رشت هم مصوبه شده، دستور فرمایید در جامانده اصلاح بودجه به کمیسیون تلفیق اعلام شود تا در ردیف مثل بقیه شهرهای بزرگ اعتبار اختصاص یابد.

دیروز هم دیدار این دو نماینده با شهردار رشت پیرامون موضوع قطار شهری، حکایت از آن داشت که پروژه احداث قطار شهری تنها یه طرح تبلیغاتی نبوده و گویا این بار این دو نماینده رشت مصمم بر اجرای آن هستند.

در این بین اما جای خالی دیگر نماینده رشت بیش از همیشه به چشم می آید. اگرچه این غیبت نمی تواند به معنای بی تفاوتی حسنی نسبت به مقوله ترافیک رشت ارزیابی شود اما حداقل از آن چه که در رسانه ها منتشر شده است، چنین بر می آید که حسنی نه در نوشتن نامه تخصیص بودجه به نوبخت نقشی داشته و نه سهمی در دیدار با شهردار رشت و گفتگو با وی حول این موضوع، ایفا کرده است!

جالب آن که در کارنامه حسنی انتقاد شدید از عملکرد شهرداری در عدم روان سازی حمل و نقل شهری به چشم می خورد چرا که وی در برف سال ۹۵ و پس از معطلی خودروی حاملش به دلیل ترافیک ناشی از برف، به انتقاد شدید از عملکرد شهرداری رشت در زمان تصدی ثابت قدم بر راس آن پرداخت و البته ثابت قدم هم با بیان این جمله که “مردم رشت با وجود شما در مجلس دهم فقط دو نماینده دارند” از خجالت حسنی بیرون آمد.

حالا باید از نماینده در برف مانده رشت پرسید اگر انتقادات آن روزش نه به علت معطلی خودش در ترافیک بلکه به علت رفع مشکلات مردم بوده، چرا امروز که احداث قطار شهری می تواند نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی داشته باشد، خبری از ایشان نیست! بی تردید اگر رشت مجهز به قطار شهری رود، حتی بارش سنگین برف هم نمی تواند حمل و نقل عمومی را به طور کامل فلج نماید.

شاید اگر در آینده ای نه چندان دور، خودروی حامل جناب حسنی یک بار در ترافیک خیابان های پرتردد رشت گرفتار آمده و البته فلاشر و چراغ های گردان و … هم به کمک ایشان نیاید، ایشان را هم در کنار دو نماینده دیگر رشت به دنبال حل مشکل ترافیک از طریق احداث قطار شهری ببینیم.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.