به گزارش  دیار زیتون به نقل از خزر، معادن گوناگون و برداشت های بی رویه توسط مالکان آنان، مدت هاست که به سوژه ای چالشی در میان رسانه ها تبدیل شده است. معادنی که اگرچه وجودشان برای تامین مصالح مورد نیاز پروژه های عمرانی استان لازم به نظر می رسد اما گاهاً بی توجهی مالکان ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۲:۵۶ ب.ظ  | شماره خبر: 16176   

به گزارش  دیار زیتون به نقل از خزر، معادن گوناگون و برداشت های بی رویه توسط مالکان آنان، مدت هاست که به سوژه ای چالشی در میان رسانه ها تبدیل شده است. معادنی که اگرچه وجودشان برای تامین مصالح مورد نیاز پروژه های عمرانی استان لازم به نظر می رسد اما گاهاً بی توجهی مالکان آنان به اخطارهای زیست محیطی در کنار چشم پوشی برخی مسئولین، منجر به بروز حوادث ناگوار شده است. شاهد این ادعا، مرگ دردناک راننده ۲۷ ساله بیل مکانیکی می باشد که چندی پش در پی گودبرداری و برداشت غیراصولی و سقوط بیل از ارتفاع ۱۵۰ متری رقم خورد.

با این حال گویا مرگ این جوان نه تنها درس عبرتی برای مالک این معدن برداشت سنگ نشده است بلکه در سایه بی توجهی مسئولان امر، بیل های مکانیکی فعال در این معدن بخشی از تنها باند محور مواصلاتی رستم آباد به رودبار را بدون نصب هیچگونه علایم هشداردهنده مسدود کرده اند! این در حالی است که مقدار بسیار زیادی از واریزه کوهی هم به داخل مسیر ریخته شده و عملا می تواند برای خودروهای عبوری در این مسیر بسیار خطرآفرین باشد.

چرا سودجویی برخی افراد در کنار بی توجهی مسئولان می بایست به بهای جان مردم تمام شود؟ گویا مرگ یک جوان ۲۷ ساله و داغدار شدن خانواده وی برای برخورد با مسئولین این معدن کافی نیست چرا که این بار پا را از این هم فراتر نهاده و بی هیچ توجه و نگرانی و بدون نصب علایم هشداردهنده اقدام به مستقرسازی بیل های خود در مسیر جاده نموده اند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.