به گزارش دیار زینون به نقل از خزر، چند ساعتی بیشتر از حضور استاندار گیلان در گردنه حیران نمی گذرد. حضوری که اگرچه در رسانه ها با عناوینی همچون «بازدید استاندار گیلان از جاذبه های دیدنی آستارا» منعکس شد اما کیست که نداند این حضور ارتباط مستقیم با اتفاقی دارد که در هفته گذشته ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۸:۳۲ ب.ظ  | شماره خبر: 16212   

 

به گزارش دیار زینون به نقل از خزر، چند ساعتی بیشتر از حضور استاندار گیلان در گردنه حیران نمی گذرد. حضوری که اگرچه در رسانه ها با عناوینی همچون «بازدید استاندار گیلان از جاذبه های دیدنی آستارا» منعکس شد اما کیست که نداند این حضور ارتباط مستقیم با اتفاقی دارد که در هفته گذشته حول این گردنه زیبا اما پرحاشیه رقم خورد. استاندار به حیران رفت تا حرف آخر را زده باشد! حیران جز آستاراست و آستارا متعلق به گیلان!

این نخستین باری نیست که استاندار جوان گیلان با حضور پرمعنای خود در برهه های زمانی گوناگون در اماکن خاص، پیام هایی را به مخاطبین ارسال می کند. این بار اگرچه طرف خطاب، همسایگان اردبیلی بودند اما پیش تر طرف سخن استاندار، بی تردید مسئولینی از داخل همین استان قلمداد شده اند.

حضور پر سر و صدا در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری!

پس از بازداشت موقت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بود که استاندار صبح زود راهی این اداره کل شد. اگرچه همین حضور به نوعی تابوشکنی استاندار جدید گیلان محسوب می شد اما سالاری جوان در محل این اداره کل هم اظهاراتی قابل تامل را بر زبان راند و با بیان اینکه حفظ آبروی خدمت گذاران دولت امری ضروری است، گفت: خدشه‌دار کردن آن توسط برخی افراد فرصت‌طلب عاملی برای دلسردی و یأس خواهد بود. وی مدیر بازداشتی را از مدیران توانمند و پرتلاش استان خواند که کارنامه کاری درخشانی را تاکنون کسب کرده است و اقداماتش علاوه بر پاداش دنیوی، اجر اخروی را به‌دنبال دارد.

از این حضور پرمعنی، نتیجه ای جز حمایت از مدیران دولتی نمی توان گرفت. استاندار حقوق خوانده گیلان پیامش را فرستاده بود! سالاری با نجفی فرق می کند!

حضور در لاهیجان و وعده دیدار با مردم؛ وعده ای که هنوز محقق نشده است!

یکی دیگر از حضورهای چالش برانگیز استاندار گیلان را در مدت زمان کوتاه تصدی اش بر استانداری باید حضورش در مراسم افتتاح همزمان ۱۴۸۱ واحد مسکن مهر استان دانست. استاندار گیلان در این مراسم که اندکی بعد از بازداشت یکی از معاونین فرمانداری لاهیجان برگزار شده بود اظهاراتی به مراتب تندتر از گذشته بر زبان راند.

سالاری با بیان اینکه یک عده می خواهند روی زمین باتلاق و لجن درست کنند که حتما ما اجازه نمی دهیم، گفته بود: عده ای قلم دستشان است که ممکن است قلمشان هم نافذ باشد. ولی قلم نافذ حق ندارد هر کاری را انجام دهد و با آبروی دیگران بازی کند. این قلم مقدس است و نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد. اگر فکر می کنند می توانند آبروی خادمان مردم را بردارند در حال اشتباه هستند. اگر این کار را ادامه دهند خداوند کسانی که با بی آبرویی دیگران بخواهند برای خودشان آبرو بخرند رحم نمی کند.

استاندار گیلان در ادامه اظهارات خود، وعده ای داد که البته تا امروز آن را محقق نکرده است. سالاری با بیان اینکه فضا برای همکاران ما سخت است، گفته بود: با این وضعیت من اعلام می کنم در ابتدای سال آینده در جمع بزرگی از مردم صحبت می کنم که چه کسانی می خواهند افراد با آبرو را تخریب کنند.

به نظر می رسد سالاری در موضع گیری های سیاسی اش، هوشمندی خاصی را به خرج می دهد. استاندار جوان گیلان به خوبی می داند که چه زمانی و کجا از دیپلماسی حضور همراه با اظهارات جنجالی یا حضور توام با سکوت نهایت بهره را ببرد. شاید تاکید سالاری بر ایجاد حاشیه ای امن برای مدیران دولتی بیش از آن که برخواسته از اعتقادش به عملکرد مثبت این مدیران داشته باشد، ریشه در خط و مشی های سیاسی و حزبی استاندار جوان داشته باشد.

هر چه که هست، زبان حضور استاندار نشان می دهد سالاری بر خلاف نجفی، خواستار تعامل به هر بهایی نیست. خصوصیاتی که شاید ریشه در جوانی، و جسارت  متکی بر  شناخت نسبت به قوانین داشته باشد ، مزیتی که یک استاندار حقوقدان از آن بهره می برد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.