رئیس دادگستری گیلان:
      به گزارش دیار زیتون، آیین افتتاحیه ساختمان جدید دادگستری شهرستان رودبار با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستان رودبار برگزار شد. رئیس دادگستری استان گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی،  اقتدار امروز کشور را مرهون تلاش ها و رشادت های نیروهای مسلح بویژه ارتش دانست و با تقدیر ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۳:۰۲ ب.ظ  | شماره خبر: 16228   

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، آیین افتتاحیه ساختمان جدید دادگستری شهرستان رودبار با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستان رودبار برگزار شد.

رئیس دادگستری استان گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی،  اقتدار امروز کشور را مرهون تلاش ها و رشادت های نیروهای مسلح بویژه ارتش دانست و با تقدیر از همکاری مسئولین شهرستان رودبار درباره احداث ساختمان دادگستری، گفت: توسعه ساختمان دادگستری در بهبود روند خدمات‌رسانی به مردم بسیار حائز اهمیت است.

احمد سیاوش پور با بیان اینکه قضاوت عادلانه، تکریم ارباب‌رجوع و انجام وظایف قضایی سرلوحه کار مسئولین قضائی در شهرستان و استان قرار گیرد، اظهار کرد: در کنار امکانات و تجهیزات، قضات باید با در نظر گرفتن خدا و تقوا قضاوت نموده و حکم صادر کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی، مکانی مقدس است، رعایت حرمت و احترام به ارباب رجوع را امری ضروری و واجب برشمرد و بیان کرد: هیچ انسانی را نباید کوچک بشماریم و بی‌حرمتی کنیم.

رئیس دادگستری گیلان با بیان اینکه با مجرمان برابر قانون برخورد شود، نسبت به صبر و تحمل مجریان دستگاه قضایی در قبال ارباب رجوع تاکید کرد و یادآور شد: مجریان دستگاه قضایی به منظور تحقق عدالت می بایست صبر و شکیبایی در امور قضایی را در سر لوحه کار خود قرار دهند.

سیاوش پور با بیان اینکه دستگاه قضا به جناحی وابسته نیست، اظهار کرد: دستگاه قضا مبرا از سیاسی‌کاری بوده وی می بایست سیاست را بداند اما سیاست را وارد دستگاه قضایی نکند.

وی از رسیدگی به ۵۰۰ هزار پرونده قضایی در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: بخش اعظمی از این تعداد پرونده‌های قضایی طی سال گذشته در سطح گیلان موردبررسی و حل و فصل قرارگرفته است.

رئیس دادگستری گیلان با بیان اینکه بررسی ۱۵ میلیون پرونده قضایی در کشور یک آسیب است، گفت: نزاع، درگیری‌ها، ناهنجاری‌های اجتماعی به همت هیچ اجنبی برطرف نمی‌شود و تنها همت مردم آگاه و غیرتمند کشور را می‌طلبد.

سیاوش پور با تأکید بر اینکه همه باید تسلیم قانون باشیم، تصریح کرد: نباید تا زمانی که قانون به نفع فرد است از آن تبعیت کنند و وقتی برخلاف خواسته‌اش بود قانون را نادیده بگیرند.

وی با بیان اینکه همراهی و همدلی مردم در کاهش پرونده‌های قضایی تاثیر مستقیم دارد، گفت: ایران اسلامی در جهان دارای اقتدار است و وجود پرونده‌های قضایی نباید چهره‌ای دیگر از کشور را به نمایش بگذارد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.