مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان خبر داد:
به گزارش دیار زیتون، از رشت، محمد اکبرزاده با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ و به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی تاسیس شده است‌. وی با اذعان به اینکه استان گیلان دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون نفر در روستا‌ها سکونت دارند تصریح ...
تاریخ مخابره: جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۷:۵۴ ب.ظ  | شماره خبر: 16420   

به گزارش دیار زیتون، از رشت، محمد اکبرزاده با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ و به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی تاسیس شده است‌.

وی با اذعان به اینکه استان گیلان دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون نفر در روستا‌ها سکونت دارند تصریح کرد: دو هزار و ۷۰۰ روستا در استان وجود دارد که تعدا دو هزار و یک روستا، با بالای ۲۰ خانوار جمعیت سکونت دارند و جای خرسندیست که بگوییم طرح هادی در ۸۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گیلان به اجرا در آمده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به طرح هادی و هدف از اجرای آن گفت: طرح هادی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گیلان اجرا می‌شود.

اکبر زاده با بیان اینکه شاخص اجرای طرح هادی در کشور ۴۲ درصد و در استان گیلان ۳۹ درصد ثبت شده افزود: تاکنون قریب به ۸۰ میلیارد تومان قیر رایگان در روستاهای استان گیلان توسط دولت توزیع شده است.

وی با بیان اینکه توزیع قیر رایگان امسال نیز در گیلان انجام می‌شود گفت: باید تلاش کنیم تا ۲۰۰ روستای دیگر نیز از آسفالت معابر روستایی بهره‌مند شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان برای آسفالت معابر روستایی گیلان هزینه شده است بیان کرد: تاکنون ۱۱۵ هزار سند برای مسکن‌ روستاییان صادر شده و تلاش می کنیم تا امسال نیز ۲۰ هزار سند دیگر صادر شود.

اکبرزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی این اداره گفت: در سال گذشته ۱۷۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان گیلان اجرا شده و تاکنون ۶۳ درصد از خانه‌های روستایی گیلان در برابر زلزله مقام سازی شده است.

وی از رتبه نخست گیلان در حوزه مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی کشور خبر داد و افزود: وام نوسازی مسکن‌های روستایی از ۲۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان ارتقا یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به پرداخت وام نوسازی مسکن‌های روستایی از خردادماه امسال گفت: ساخت ۲۳ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گیلان بر عهده بنیاد مسکن بود که تاکنون ۲۲ هزار و ۳۰۰ واحد از این تعهدات ساخته و ۷۰۰ واحد دیگر باقی‌مانده است.

اکبر زاده با بیان اینکه کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در سنگر خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند افزود: این خدمت‌رسانی از آغاز وقوع زلزله شروع‌شده و هم‌اکنون در حال اجرا است.

وی با اشاره به تأثیر خیرین مسکن‌ساز در جامعه افزود: از خیرین می‌خواهیم تا در کنار مدرسه‌سازی به مسکن‌سازی نیز توجه کنند، اینکه دانش‌آموزی مدرسه داشته باشد ولی سرپناهی برای ایام بعد از مدرسه برای خود متصور نشود دردناک خواهد بود.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با اذعان به اینکه تاکنون ۶۲۷ واحد مسکن توسط خیران در رشت ساخته‌شده است گفت: بالغ‌بر ۴۲۷ واحد مسکن خیرین تحویل و ۲۰۰ واحد آن امسال تحویل داده خواهد شد./فارس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.