ظلم به مردم رودبار کماکان ادامه دارد:
پس از ماه‌‌ها پیگیری مسئولان و مدیران شهرستانی درباره عدم اخذ عوارضی در آزادراه قزوین ـ رشت از بومیان منطقه ظلم به مردم رودبار کماکان ادامه دارد. آنچه واضح و مبرهن است اینکه در سکوت خبری روزانه، میلیون‌ها تومان پول از جیب مردم شهرستان رودبار به‌حساب شرکت آزادراه یا پیمان‌کار پروژه ریخته می‌شود و صدای ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۰:۴۴ ق.ظ  | شماره خبر: 16769   

پس از ماه‌‌ها پیگیری مسئولان و مدیران شهرستانی درباره عدم اخذ عوارضی در آزادراه قزوین ـ رشت از بومیان منطقه ظلم به مردم رودبار کماکان ادامه دارد.

آنچه واضح و مبرهن است اینکه در سکوت خبری روزانه، میلیون‌ها تومان پول از جیب مردم شهرستان رودبار به‌حساب شرکت آزادراه یا پیمان‌کار پروژه ریخته می‌شود و صدای رسای اعتراض مردم، نماینده مجلس، شوراها و دیگر مسئولان شهرستانی هیچ وقت شنیده نمی‌شود.

آیا واقعاً بومیان منطقه که هنوز از مشکلات احداث آزادراه به‌خاطر مشکلات حرائم کارشناسی‌نشده، آب‌گرفتگی در زمان بارندگی، رانش زمین و امثال آن آسیب می‌بینند و دچار صدمه می‌شوند، باید تاوان هزینه‌های سرسام‌آور و احیاناً غیرضروری را بدهند.

عوارضی آزدراه رودبار تا رشت در مسیر حدود ۲۵ کیلومتری ۲۵۰۰تومان است سوال اینجاست که متری چند حساب می‌کنند که این نرخ برای این مسیر کوتاه تعیین شده است.

این آزادراه هنوز به استاندارد لازم از نظر امکانات زیرساختی نرسیده است و دریافت عوارضی با نرخ فعلی در این مسیر کوتاه منطقی نیست.

باید حاشیه‌نشین شهرستان‌های مجاور آزادراه قزوین-رشت باشید تا رنجی را که سال‌ها بر اثر ساخت این آزادراه بر مردم رودباررفته است را لمس کنید.

مردمی که مشکلات ناشی از تخریب طبیعت و محیط‌زیست از یک‌سو، آلودگی‌های رودخانه بزرگ سفیدرود بر اثر فعالیت‌های معدنی، آلودگی‌های صوتی، تخریب و رانش‌های متعدد را در طی این مدت تحمل کرده‌اند انگار تاوان صبرشان را نمی‌توانند حالا حالاها دریافت کنند.

گویی مردمانی که این سختی‌ها را به امید رفع مشکلات مربوط به تردد در جاده حادثه‌خیز قدیم با جان و دل پذیرفتند هرگز نباید لبخند امید بر روی لب‌های آنان نقش ببندد.

این دردسرهای عظیم تا زمانی‌که تصمیم‌گیرنده و رفع‌کننده‌ای برای مشکلات نداشته باشد و کسی دلش به‌حال صبوری‌ها و مناعت طبع مردم حاشیه آزادراه نسوزد، همچنان ادامه دارد.

کاش روزی فرا رسد که کام مردم شهرستان رودبار بدون هیچ دغدغه خاطری و آن‌هم با تردد رایگان و با خیالی آسوده شیرین و گوارا شده و بذر امید در دل و جان آنان کاشته شود.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.