به دنبال افزایش نرخ عوارض آزادراه رودبار از ۱۸۰۰ به ۲۵۰۰ تومان نماینده رودبار در گفت و گو با گیل خبر ضمن اعلام نارضایتی مردم از این افزایش ابراز داشت: این نرخ عوارض سراسری بوده و منحصر به این آزادراه نیست. دکتر منوچهر جمالی با اشاره به افزایش سراسری نرخ عوارض آزادراه ها گفت: سالانه برای همه ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۵:۰۸ ب.ظ  | شماره خبر: 16845   

به دنبال افزایش نرخ عوارض آزادراه رودبار از ۱۸۰۰ به ۲۵۰۰ تومان نماینده رودبار در گفت و گو با گیل خبر ضمن اعلام نارضایتی مردم از این افزایش ابراز داشت: این نرخ عوارض سراسری بوده و منحصر به این آزادراه نیست.

دکتر منوچهر جمالی با اشاره به افزایش سراسری نرخ عوارض آزادراه ها گفت: سالانه برای همه عوارضی کشور افزایش قیمت را شاهد هستیم که من در مورد رودبار اعتراض خودم را بیان داشتم که تذکر کتبی من در مجلس قرائت شد. به هر حال این قرارداد و تعهد حقوقی فی ما بین  راه و شهرسازی و بخش خصوصی است که قابل نقض نیست و وزارت راه متعهد به آن است. البته ما اعتراضات لازم را برای حل مشکل  ارائه کردیم و اقدامات لازم را نیز انجام دادیم که مساعدت لازم را از سوی راه و شهرسازی داشته باشیم که مردم تحت فشار عوارضی نباشند و اگر قرار است پرداختی داشته باشند به اندازه استفاده پرداخت کنند.

نماینده رودبار در ادامه گفت: در این زمینه قرار شده که راه ها را اصلاح کنند که مردم اگر بخواهند از مسیرهای دیگر استفاده کنند  راهی داشته باشند. در این زمینه وزارت راه باید پاسخگو باشد و من این را ظلم به مردم گیلان می دانم و پیگیر آن هستم. ولی به هر صورت افزایش عوارضی برای یک آزادراه نیست.

نماینده رودبار در مورد وعده  نصب سیستم کنترل ترافیک جهت کاهش قیمت عوارضی برای مردم رودبار نیز گفت: در این مورد نیز همچنان  ما پیگیر هستیم و این تعهدی است که وزارت راه به ما قول داده است. طبق صحبت هایی که شده قرار بوده  در سه چهار ماه اول سال  ۹۷ دوربین ها را نصب کنند. منتهی اجرا دست نماینده نیست ولی ما باید پیگیری را  انجام دهیم که این کار صورت گرفته است و امیدواریم دولتمردان حرف شنوی داشته باشند و مردم رودبار را ببینند.

جمالی در ادامه افزود:  اکنون مردم رودبار ناراضی هستند و البته این گونه  نیست که از من و فرماندار و امام جمعه  ناراضی باشند. این موضوعی است که مربوط به سالهای گذشته است و یک تعهد و قرارداد  حقوقی و قانونی است که صورت گرفته است و البته باید فکری برای این قرارداد کنیم که برای مردم مشکل نداشته باشد.

نماینده رودبار در پاسخ به این سوال که آیا هیچ راهی برای کاهش عوارضی برای مردم بومی وجود ندارد نیز ابراز داشت: ما نیز همین درخواست را داشته ایم و در راستای آن اقدام می کنیم. البته وقتی بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده و آزادراهی ساخته مشخص است که بخش اعظم دریافتی طبق قرارداد برای آن ها است  طور مثال تا ۴۵ سال باید از این آزادراه دریافتی داشته باشند و این قرارداد قابل نقض نیست.

وی در ادامه با انتقاد تلویحی از ساخت آزادراه در رودبار گفت: شاید آن موقع که این آزادراه قرار بود ایجاد شود آن کسی که مسئولیت داشت باید می گفت که ما آزادراه برای رودبار نمی خواهیم  و نیازی نداریم. این اتفاقی است که آن موقع نیفتاد و این آزادراه احداث شد  و  در استان گیلان تنها همین آزادراه وجود دارد. با این حال طبق وظیفه ای که بر من است این مساله را همراه با ائمه جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین پیگیری می کنم مردم معترض هستند و  به نظرم ظلمی بود که به مردم رودبار وارد شده است.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.