دیار زیتون/ چند روزی از افزایش عوارض آزاد راه رشت – رودبار می گذرد. عوارضی که اگرچه به صورت سراسری بالا رفته است اما برای مردمی که مدت ها به همان نرخ قبلی معترض بودند، تحمل نرخ جدید حتی به بهانه افزایش سراسری نرخ عوارض کاری دشوار است. در مقابل اما علت اصلی عدم ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۰:۲۲ ق.ظ  | شماره خبر: 16850   

 

دیار زیتون/ چند روزی از افزایش عوارض آزاد راه رشت – رودبار می گذرد. عوارضی که اگرچه به صورت سراسری بالا رفته است اما برای مردمی که مدت ها به همان نرخ قبلی معترض بودند، تحمل نرخ جدید حتی به بهانه افزایش سراسری نرخ عوارض کاری دشوار است. در مقابل اما علت اصلی عدم کاهش یا برچیده نشدن عوارضی این آزادراه، تعهد وزارت راه به بخش خصوصی و قراردادی است که گویا نمی توان از زیر بار آن به نفع مردم شانه خالی کرد.

وعده های پرتعداد مسئولان از برچیده شدن عوارضی تا انتقال آن به منطقه ای دیگر از جمله لوشان و سر آخر عادلانه کردن پرداختی مردم از طریق نصب سیستم کنترل ترافیک موسوم به ETC در ورودی و خروجی آزادراه هیچکدام تا کنون عملی نشده و عملا ضمانت اجرایی هم ندارد و تنها منجر به ابراز امیدواری در خصوص حرف شنوی دولتمردان گردیده است!

اگرچه قرارداد این آزادراه فی مابین دولت و بخش خصوصی منعقد شده اما معمولا در هر قرارداد، راهی برای فسخ پیش بینی شده و وزرات راه اگر بخواهد، می تواند این قرارداد را با پرداخت مبلغی تحت عنوان جریمه از جیب دولت و نه ملت، به نفع مردم بر هم بزند. اتفاقی که گویا وزارت راه برای تن در دادن به آن نیاز به فشار از سوی مسئولان به خصوص نماینده رودبار دارد.

اصلاح عوارض آزادراه، مهمترین امتحان برای نماینده رودبار در اوقات باقی مانده است. جمالی اگر تصور می کند که برچیده نشدن عوارض، عدم کاهش و افزایش آن به پای او نوشته نمی شود، سخت در اشتباه است چرا که افکار عمومی به نماینده به چشم تنها اهرم فشار به دولت برای احقاق حقوق خود می نگرند و جمالی اگر می خواهد فرصت خدمت به مردم را در کسوت نمایندگی حفظ کند، باید اولا نسبت به مشاوره های اشتباه برخی مشاوران عافیت خواه که سعی دارند به نماینده رودبار بقبولانند که نارضایتی مردم متوجه او نیست، بی تفاوت باشد و ثانیا هر چه سریعتر تدبیری برای کاهش این عوارض بیندیشد.

سوال از وزیر راه و شهرسازی و به پای میز استیضاح کشاندن آخوندی بی تاثیر در اصلاح وضعیت عوارضی رودبار نخواهد بود چرا که وزیر راه پیش تر و در جریان اتفاقات ناگواری همچون سقوط هواپیما و برخورد قطار که منجر به فوت برخی هموطنان شده بود، نشان داده بود که به هیچ عنوان حاضر به استعفا و از دست دادن کرسی خدمت به مردم!! نخواهد بود.

جمالی می بایست حداقل تلاش خود را برای استیضاح وزیر راه به کار ببندد و امیدوار به حاتم بخشی دولتمردان و دلسوزی آنان نباشد. حالا این استیضاح حتی اگر هم منجر به برکناری وزیر راه نشود، حداقل به مردم رودبار نشان می دهد که نماینده شان تمام توانش را برای پایان دادن به آن چه خود ظلم در حق مردم رودبار می خواند، به کار بسته است.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.