جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان:
      به گزارش دیار زیتون، نشست بررسی مسائل و مشکلات اجرایی طرح اقامتگاه های بوم گردی و کارگروه اشتغال شهرستان رودبار به ریاست اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار و با حضور جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و مدیران کل در سالن اجتماعات شهید سید یونس رودباری فرمانداری رودبار برگزار ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۰:۱۴ ق.ظ  | شماره خبر: 17237   

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، نشست بررسی مسائل و مشکلات اجرایی طرح اقامتگاه های بوم گردی و کارگروه اشتغال شهرستان رودبار به ریاست اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار و با حضور جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و مدیران کل در سالن اجتماعات شهید سید یونس رودباری فرمانداری رودبار برگزار شد.

 

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه های بوم گردی شهرستان رودبار با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و نیز تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نقش موثری در افزایش سطح اشتغال دارد، افزود: باتوجه به ظرفیت‌‌های طبیعی موجود در گیلان، طرح بوم‌گردی می تواند تاثیر بسزایی در روند توسعه و اشتغالزایی استان داشته باشد.

آرش فرزام صفت شهرستان رودبار را در موضوع بوم‌گردی پیشرو دانست و اظهار کرد: روستاهای نمونه بوم گردى در این شهرستان که در ایجاد اشتغال موفق عمل کردند می توانند برای شهرستان های دیگر به عنوان الگو باشند.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به طرح های معرفی شده شهرستان رودبار راضی کننده نیست، گفت: سهم شهرستان رودبار از محل اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال فراگیر ۲۲ میلیارد تومان است که طرح های معرفی شده زیبنده این شهرستان نیست.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان به اختصاص ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی به حوزه بوم‌گردی اشاره و بیان کرد: سهمیه شهرستان رودبار در حوزه بوم‌گردی ۳۰۰ واحد است که تاکنون ۱۹ واحد مصوب شده و در حدود ۸۰ پروژه در حال بررسی شهرستانی است.

فرزام صفت ابراز امیدواری کرد؛ تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گردشگری به ۵ هزار واحد پیش بینی شده در بخش بوم گردی برسیم.

وی به وجود ظرفیت های صنعتی، گردشگری، کشاورزی و تولیدهای شهرستان رودبار اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار ما از دستگاه های اجرایی و مدیران عامل بانک های استانی و شهرستانی این است که به صورت دلسوزانه و با اهتمام بیشتر در پرداخت تسهیلات نقش آفرینی کنند.

فرزام صفت با اشاره به اینکه مهمتر از موضوع ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در کشور و استان وجود ندارد، افزود: تاکنون ۸۵ طرح در حوزه اشتغال روستایی و ۴۵ طرح در حوزه اشتغال فراگیر به بانک های عامل استان معرفی شده است که باید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ متقاضیان داده شود.

وی تصریح کرد: به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات مدیران بانک های عامل استان به صورت روزانه روند پرداخت را پیگیری و گزارش ارائه کنند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.