رجبی رئیس کمیته امداد امام (ره) رودبار:
      به گزارش دیار زیتون، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رودبار از آمادگی این نهاد در جمع آوری زکات فطره (فطریه) در شهرستان خبر داد. مرتضی رجبی در گفتگو با دیار زیتون، با اشاره به اهمیت «زکات»، به تشریح جایگاه و منزلت آن پرداخت و بیان کرد: پرداخت زکات از واجبات ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۳:۲۸ ب.ظ  | شماره خبر: 17246   

 

 

 

به گزارش دیار زیتون، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رودبار از آمادگی این نهاد در جمع آوری زکات فطره (فطریه) در شهرستان خبر داد.

مرتضی رجبی در گفتگو با دیار زیتون، با اشاره به اهمیت «زکات»، به تشریح جایگاه و منزلت آن پرداخت و بیان کرد: پرداخت زکات از واجبات دینی است.

به گفته وی در گذشته به امر زکات در شهرستان پرداخته نمی شد، ولی اکنون نگاه ها نسبت به این امر تغییر کرده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان رودبار با بیان اینکه امداد در جمع آوری زکات ذینفع نیست، به برخی شایعات پیرامون فعالیت های امداد اشاره و اظهار کرد: رسانه هایی که علیه امداد مطلب منتشر می کنند، مدیون مددجویان امداد هستند.

رجبی با بیان اینکه هیچ شک و شبهه ای در آمارها و اعداد و ارقام امداد وجود ندارد، گفت: علاوه برواحدهای بازرسی سازمان و دیگر واحدهای نظارتی، از سوی دفتر مقام معظم رهبری نیز امداد مورد بازرسی و نظارت قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: امداد در قبال جمع آوری کمک های مردمی و زکات، جوابگو است.

رئیس کمیته امداد شهرستان رودبار با بیان اینکه این نهاد در قبال نیازهای معیشتی، آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، اشتغال و مسکن مددجویان مسئول است، اذعان کرد: موسسات خیریه ای می توانند اقدام به جمع آوری زکات فطریه نمایند که مجوزات لازم را از فرمانداری اخذ کنند.

رجبی یادآور شد: فطریه هر منطقه ای در بین محرومین و نیازمندان همان منطقه تقسیم می شود.

وی از آمادگی هیئات امنا مساجد و پایگاه های دریافت جمع آوری زکات فطریه در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: هیئات امنا با دریافت زکات و توزیع آن بین مستمندان منطقه، لیست و آمارها را به امداد ارائه دهند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رودبار با تاکید بر اینکه امداد را وارد مسائل سیاسی و حاشیه ای نکنید، گفت: رسانه ها دست امداد را در راستای کمک به مددجویان بگیرند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.