گفتگوی صمیمی با جناب آقای دکتر خیر زاده شهردار محترم شهر منجیل بنابر تقاضای مکرر شهروندان  فهیم شهر منجیل وظیفه دانستیم گفتگویی با جناب دکتر بابک خیرزاده شهردار محترم شهر منجیل داشته باشیم ، تا بیشتر با ایشان و طرح ها و نظراتشان آشنا شویم. دکتر خیرزاده نخستین مصاحبه خود در کسوت شهردار منجیل را ...
تاریخ مخابره: شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۷:۴۸ ب.ظ  | شماره خبر: 17715   

گفتگوی صمیمی با جناب آقای دکتر خیر زاده شهردار محترم شهر منجیل

بنابر تقاضای مکرر شهروندان  فهیم شهر منجیل وظیفه دانستیم گفتگویی با جناب دکتر بابک خیرزاده شهردار محترم شهر منجیل داشته باشیم ، تا بیشتر با ایشان و طرح ها و نظراتشان آشنا شویم.
دکتر خیرزاده نخستین مصاحبه خود در کسوت شهردار منجیل را با گزارشگر « منجیل خبر» انجام داده اند ،آنچه در ادامه می آید مشروح این گفت و گو است.

  • با سلام خدمت شما جناب آقای دکتر خوشحالیم که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید تا مردم شهر بیشتر با شما و عملکرد شهرداری منجیل آشنا شوند

پاسخ: با سلام خدمت شما و همه مردم شهر دوست داشتنی و مومن منجیل خوشحالم که توفیق شد تا بتوانم گفتگویی صمیمی با مردم شهرمنجیل داشته باشم.

 

سوال : آقای دکتر به طور مختصر یک بیوگرافی از خودتان بفرمایید.

پاسخ: بنده بابک خیر زاده متولد ۱۳۵۴ دارای مدرک تحصیلی کارشناسی معماری ، کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و دکتری شهرسازی هستم پیش از این به عنوان کارشناس شهرسازی و معماری دفتر فنی استانداری آذربایجان غربی و همچنین نماینده معاونت عمرانی استانداری در کمیته فنی و تصویب تهیه و تغییرات طرح جامع و تفضیلی شهری و ساخت و سازهای غیر مجاز در استان آذربایجان غربی و مسول دفتر فنی فرمانداری شهرستان سلماس و دبیر اتاق فکر گروه شهرسازی و معماری در استانداری آذربایجانغربی و  …. در خدمت مردم بودم.

 

سوال: نقاط ضعف و قوت  شهرداری منجیل را چگونه ارزیابی می کنید؟

پاسخ:  همانطور که مستحضرید اکثر شهرداری ها خودگردان و غیر دولتی هستند و مشکلات مالی همیشه گریبانگیر شهرداری ها بوده است و شهرداری منجیل نیز از این نظر استثنا نمی باشد و ما نیز در ابتدای امر در شهرداری منجیل تا کنون به علت نداشتن درآمد پایدار و بدهی به پیمانکاران هر گونه دریافتی و درآمد اندک در شهرداری را نیز در این راه هزینه کرده ایم و سعی کرده ایم  با کاستن از مخارج و مدیریت در هزینه ها بتوانیم سر و شکلی تازه به شهر داده و حقوق پرسنل اداری و خدماتی را مدیریت نمائیم تا خللی در معیشت این عزیزان پیش نیاید و از صبوری این عزیزان و خانواده محترمشان تشکر می نمایم الحمد الله پرداختیها به روز شده و مشکلی از بابت عقب افتادن حقوق نداریم.

 

سوال : به نظر شما عوامل جذب گردشگر در شهر منجیل چه چیزی هست و در بدو ورودتان به شهرداری چه سوالی در ذهن شما تداعی شد؟

پاسخ: بله بنده طبیعتا زمانی به شهر منجیل آمدم این سوال در ذهنم پش آمد که چرا شهر منجیل با این همه پتانسیل چرا تا به امروز پیشرفت نداشته و عدم رشد و توسعه این شهر چه چیزی بوده است؟ هر چند بنده مدتی در این شهر زندگی کرده ام و با مردم فهیم  وبا فرهنگ این شهر آشنایی دارم به نظرم مهمترین آیتمی که برای شروع کار نیاز هست ایجاد زیر ساخت های لازم جهت توسعه شهر و گردشگری  هست و متاسفانه این زیر ساخت ها از قبل در شهر ایجاد نشده است البته بنده پتانسیل و انگیزه در شهر را برای انجام خیلی از کارها میبینم.

منجیل مرکز تلاقی سه استان  هست و از قدیم الایام مردم مناطق اطراف علی الخصوص شهرستان طارم برای داد و ستد به شهر منجیل می آمدند.
با توجه به عبور آزاد راه قزوین رشت همچنان شهر منجیل سر زندگی خود را حفظ کرده و میتوان آن را احیا کرد و باید کاری کنیم که توریست در شهر ماندگار شود باید بازار شهر رونق بگیرد و این نیازمند برنامه ریزی میباشد. برای این منظور نیز برنامه های مختلفی داریم که در دست بررسی می باشد.و در مصاحبه های بعدی مشروح آنرا ارائه خواهیم نمود.

 

سوال: بسیاری از جوانان منجیل برای حل مشکل بیکاری موضوع بوم گردی را مهم میدانند و معتقد هستند که میشود از پتانسیل های خارج شهر به عنوان یک موقعیت جهت رفع بیکاری استفاده کرد نظر جنابعالی چیست؟

پاسخ:  بوم گردی را بطور کلی در برخی از مناطق شهرها و روستاها که پتانسیل گردشگری بوم گردی را دارند میتوان استفاده کرد اما بحث بوم گردی شهر منجیل از جانب شهرداری بسیار محدود بوده و نباید خارج از محدوده و حریم شهر باشد چون طبق قانون، شهرداری حق دخالت در خارج از حوزه شهر را ندارد اما میتوان با رایزنی و پیگیری سرمایه گذاران با فرمانداری و استانداری و ارائه طرحهای پیشنهادی از این مورد جذب توریست نمود.
اینجانب ضمن استقبال در بحث بوم گردی طرح هایی مد نظرداشته و به آن اعتقاد دارم و در این بحث حتی در دوره دانشجویی و از طریق هیئت علمی دانشگاه تبریز  طرح بوم گردی در شهر منجیل را مورد ارزیابی و بررسی قرار داده و در صورت تصویب شورا شهر محترم و ارگانهای زیربط ، شهرستان و استان و تخصیص اعتبار اجرایی خواهیم نمود.
این طرح مطالعه شده و اگر تصویب شود میتواند الگوی طرح  بوم گردی  برای سکونتگاههای توریستی و گردشگری باشد و قطعا میتوانیم یک الگوی نمونه برای سایر استان ها باشیم.
بنده یقین دارم  که میتوان بوم گردی را احیا کرد و در هرزویل و در حاشیه سد در مناطقی که مربوط به شهرداری است این مورد را اجرا کنیم و اگر بتوانیم این پروژه را راه اندازی کنیم با کمترین هزینه درآمد خوبی به ارمغان خواهد آورد که البته همین پروژه هم مستلزم ایجاد زیرساخت ها و آیتم های مهمی هست که یکی از این آیتم ها برای گردشگر بحث بهداشت و خدمات ، امنیت و اسکان هست که از نیازهای اولیه ماندگاری هر گردشگر در جذب توریست می باشد.

 

سوال:  جنابعالی قول هایی برای توسعه شهر دادید آیا تاکنون محقق شده یا اقدامی صورت گرفته است؟

پاسخ: بله بنده اولین قولی که دادم این بود که سرانه فضای سبز را بالا ببرم و این نیاز مهمی هست که در بدو ورود اینجانب توسعه فضای سبز با تلاشهای پرسنل شهرداری انجام شد و همچنین نورپردازی معابر و فضاهای شهری و رنگ آمیزی محیط فضای سبز و تفریحی و جداول داخل پارکها و رنگ آمیزی جداول خیابانهای سطح شهر و ….. و طرحهای جدید نیز تا هفته های آتی عملیاتی و بهره برداری خواهد رسید.

کارهای اولیه که در جهت توسعه فضای سبز در این چند ماه انجام شد عبارت اند از :

۱ – احیای فضای سبز پارک ساحلی و پارک شهر – فضای سبز محوطه سرو هرزویل

۲ –  ترمیم حاشیه خیابان ها و کاشت درختهای بهار نارنج و پالم در دو طرف خیابان اصلی شهر

۳ –  توسعه و رنگ آمیزی مبلمان داخل پارک شهر

۴ – جهت بهسازی و زیباسازی بلوار وسط خیابان اصلی، طرحهای متعددی با پوشش های گیاهی مورد بررسی و مطالعه گردید ولی متاسفانه با توجه به کم عرض بودن بلوار وسط خیابان و نیز با توجه به عبور تاسیسات کابل برق و لوله در زیر جدول بلوار و نبود عمق مناسب برای درختکاری و گلگاری در نهایت تصمیم بر این شد که گلدانهای بتنی و سنگی و چوبی جهت تزئینات بلوتر اصلی استفاده گردد که در حال استعلام و خریداری می باشد

۵ –رنگ آمیزی مبلمانها و نرده های بتنی و آلاچیق ها و المانهای داخل پارک ساحلی و پارک شهر نیز از جمله این اقدامات می باشد.

۶ –  در بحث نور پردازی هم اقداماتی انجام دادیم ،نورپردازی پل هوایی و توپ نوری در ساحلی و نصب المان های نوری هم در وسط بلوار خیابان اصلی انجام شد و تمام وسایل را با بهترین کیفیت و حد اقل هزینه و با  گارانتی تهیه کردیم و با آسیب دیدن هر کدام از این المانهای نوری بدون پرداخت هزینه مجدد عیب و نقص برطرف خواهد شد و المانهایی که دارای نقص بودن در پارک موتوری شهرداری در حال ارتقاع کیفیت نور و تعمیر و بازسازی هستند و در چند روز آینده هم در محل خودشان نصب خواهند شد.

 

سوال :  وظایف و حدود اختیارات شهرداری در رفع مشکل اشتغال تا چه میزان هست؟

پاسخ:  شهرداری به صورت مستقیم نمیتواند مشکلات اشتغال و بیکاری را حل نماید زیرا این بر عهده دیگر نهادها و ارگانهای دولتی چون اداره کار و صنایع و … می باشد اما شهرداری می تواند بر اساس سیاست گذاری کلان دولت عمل نموده و یک چشم انداز در سیاست گذاری خود ترسیم کند.
بنده معتقدم تا اقتصاد شهر درست نشود و رونق پیدا نکند نمیتوانیم کامل اشتغال زایی کنیم اما بهترین اقدام در سطح محلی جذب سرمایه گذار است که می توان با دعوت و کارهای زیربنایی سرمایه گذاران را به امر سرمایه گذاری در شهر ترغیب نمود و در کنار آن از فرصتهای پیش آمده برای رفع معضل بیکاری و اشتغال استفاده نمود.

 

سوال: آقای دکتر شما در بحث اشتغال نقطه تمرکز را آماده سازی زیر ساخت و در مرحله بعد جذب گردشگر و به تبعیت از آن ورود سرمایه گذار میبینید، سوال اینجاست که چرا از سرمایه گذاران شهر منجیل استفاده نمیکنید تا در حوزه اشتغال فعالیتی را آغاز کنند؟

پاسخ:  وجود سرمایه گذار در هر شرایطی یک فرصت و نعمت برای شهر محسوب میشود خواه این سرمایه گذار داخلی باشد یا خارجی به نظرمن هم سرمایه گذار بومی باشد بهتر است اما چیزی که مهم است امنیت برگشت سرمایه برای هر سرمایه گذاری است. ما باید اول اطمینان بدهیم تا سرمایه گذار رغبت کند کاری را انجام بدهد. و لازمیه هر سرمایه گذاری ارائه طرح توجیهی می باشد که ۸۰ درصد اطمینان و ۲۰ درصد قابلیت ریسک داشته باشد.

 

سوال : چه طرح های در دستور کار دارید؟

پاسخ:  طرح های متفاوتی است که در آینده باید اجرایی شود . برنامه ای برای پارک ساحلی داریم و قطعا این برنامه را تکمیل خواهیم کرد در بحث مبلمان شهری هم طرحهای بسیار خوبی داریم و در هفته های آتی بحث ایجاد و احداث فضای روبروی پارک ساحلی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و همچنین در پارک ساحلی پروژه هایی با سازه های نوین  و مدرن جهت ایجاد فضا های زنده در نظر گرفته ایم که بتوانیم فضای خدماتی و تجاری از قبیل رستوران، صنایع دستی و کافی شاپ احداث کنیم. موضوع بعدی احداث یک تندیس به عنوان یک نماد شهری در پارک ساحلی می باشد که می توان برای جذب توریست از این نماد استفاده کرد که برای احداث آن مجوز و مصوبه شورای شهر را گرفته و اگر مشکلی پیش نیاید تا اخر سال جاری به بهره برداری می رسد. و نیز در سطح شهر و شهرک های تابعه احیا و ساخت پارک های محله را برای ایجاد طراوت و نشاط مردم در نظر گرفته ایم.

 

سوال:  در مورد سه راه هرزویل و میدان و سرو هم برنامه ای در دستور کار دارید؟ در مورد دو بانده کردن هرزویل چه برنامه ای دارید؟

پاسخ:  در مورد سه راهی هرزویل بودجه ای بالغ بر ۴ میلیون و هشتصد هزار تومان از محل جرایم رانندگی محقق شد که البته این رقم بسیار ناچیر هست که طرح آن در قالب مطالعات توسط مهندسین مشاور ترافیکی آماده و نقشه هایی اجرایی آن به جلسه شورای ترافیک ارسال گردیده است تا مجوز احداث آن صادر گردد.  در مورد سرو هرزویل کارهای اولیه ای همچون چمن کاری، گلکاری و استقرار نیمکت ها در اطراف محوطه سرو صورت گرفته و  درصدد هستیم که بهسازی محوطه و دیواره های منازل اطراف دور سرو را با همفکری و مشارکت مردم انجام دهیم و طرح هایی ارائه کنیم که هویت و آداب و رسوم آن منطقه را طبق اسناد تاریخی برای گردشگران نمایان سازد.
درباره دو باند کردن جاده هرزویل پیگیر آن هستیم که در قالب یک طرح عمرانی اعتبارات دولتی برای آن تخصیص گیرد و نسبت به عملیاتی کردن پروژه اقدام نماییم.

 

سوال: درباره حقوق های نیروهای خدماتی و پرسنل چه اتفاقاتی رخ داد و اقدامات شما چه بود؟

پاسخ:  بنده شهرداری را با چندین ماه حقوق عقب افتاده تحویل گرفتم بدهکاری ها به شرکت ها و پیمانکاران از یک طرف و معوقه به همکاران از طرف دیگر که با تلاش ،برنامه ریزی و مدیریت در هزینه ها و چلوگیری هزینه های غیر ضروری حقوق های تمامی پرسنل چه اداری و چه شرکت خدماتی به طور کامل پرداخت شده است و حقوق معوقه ای در این زمینه نداریم. و همچنین در راستای کاهش بدهکاری های این شهرداری به پیمانکاران و شرکت ها، پرداخت هایی را به طور مستمر داریم که این امر باعث کندی و اخلال در خدمات رسانی به شهروندان عزیز شده و بعضا باعث توقف پروژه های در دست اجرا و یا طرح ها گردیده است.

 

سوال: غیر از مواردی که ذکر شد آیا شهرداری درآمد دیگری هم دارد؟

پاسخ: خیر متاسفانه بنده شهرداری را با بدهی بالا با حساب بانکی مسدود تحویل گرفتم. درآمد از شن و ماسه بود که تعطیل شده بود که البته با مکاتبات و پیگیری مکرر از فرمانداری و استانداری و صنعت و معدن جهت صدور مجوز برداشت در حال پیگیری می باشیم البته با تحقق این امر یک درآمد پایدار برای شهرداری خواهیم بود بحثCNG  هم که مشکلات مالی به مدت ۷ سال به یک پیمانکار واگذار شده و هیچ مبلغی از آن به حساب شهرداری واریز نمی شود و در حال حاضر شهرداری هیچ درآمد پایداری  ندارد. حتی مبلغی به عنوان ارزش افزوده به عنوان کمک دولتی داشتیم که آن هم قطع شد و فقط کمک های مالی استانی  در حد ناچیز پرداخت می گردد که آن هم حتی کفاف پرداخت ۵۰ درصد حقوق پرسنل را هم نمیدهد اما نا امید نیستیم و برای درآمدزایی برنامه های مختلفی داریم و باز تکرار میکنم با همت مردم شریف منجیل با زیباسازی شهر و نظافت شهر درصدد جذب توریست باشیم.

 

سوال: آقای دکتر علت متوقف کردن پیاده رو چه بود و الان چه طرح هایی برای پیاده رو سازی دارید؟

پاسخ:  از بدو ورود به شهرداری رعایت اصول فنی شهرسازی و مقررات ملی ساختمان را مد نظر داشتم و بنده قاطعانه جلوی ادامه فعالیت پیاده رو سازی را گرفتم تا این طرح با رعایت اصول فنی مناسب سازی و با مصالح استاندارد در پیاده راه و اجرای کانال اصولی برای هدایت آبهای سطحی (آب باران) انجام شود و با چند شرکت خوب وارد مذاکره شدیم و بهترین مصالح را با بررسی فنی و کارشناسی شده انتخاب و خریداری کردیم و تا چند هفته آتی عملیات اجرایی شروع  خواهد شد و هدف تهیه بهترین مصالح با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب بود و حتی مبلمانهای اجرا شده در طرح باید به روز ترین مبلمان باشد و این قول رو به شما می دهم که در صورت تامین اعتبار بعد از اجرای کار یکی از بهترین پیاده رو سازی ها را با توجه به تکنولوژی روز مصالح و اصول فنی مناسب سازی معابر را در استان خواهیم داشت.

 

سوال:  انتقادهایی از جنابعالی شد در بحث خرید وسایل و امکانات از شهر دیگر توضیح شما در این باره چیست؟

پاسخ:  این سوال بسیار بجا بود هر اقدامی یک علتی دارد و در پاسخ باید بگویم سیاست ما تامین کالای مرغوب به هر قیمتی نیست با توجه به وضعیت مالی شهرداری و عدم درآمد پایدار و تاکید بر استفاده تمام ابزار درجه یک برای توسعه شهر، بحث قیمت مناسب ابزار و مصالح هم هست بنده با توجه به سابقه و شناخت با شرکت ها و تولید کنندگانی که رعایت اصولهای استاندارد و فنی را دارند و بدون واسطه تمام کالا ها را با ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت سفارش داده ام و اگر لازم باشد تمام اسناد را در اختیار قرار خواهم داد و به جرات میگویم در بحث خرید ابزار و مصالح آبرو و سبقه خود را گرو گذاشته ام تا قیمت خوب و  جنس خوب نصیب شهر شود.

 

سوال:  در بحث  آب شرب خیلی از همشهریان معتقد هستند که درمان موقت باید داشته باشیم و مثل شهر لوشان از تصفیه موقت استفاده کنیم و برخی هم حل معضل قطعی آب را خواستار هستند نظر جنابعالی در این باره چیست؟

پاسخ:  بحث آب شرب و حل معضل آن نیازمند نظر کارشناسی هست و کارشناسان اداره آب و فاضلاب باید پاسخ این سوال را بدهند اما با جلسه ای که با رِئیس آب و فاضلاب جناب آقای کبیری داشتیم بحث تصفیه موقت به علت هزینه بالا رد شد اما در قبال قطعی آب و حل شدن سختی آب تعویض لوله های قدیمی در دستور کار قرار گرفته است تا با نوسازی، هم از سختی آب شرب کاسته شود و هم به علت قدیمی بودن لوله های اصلی احتمال هدر رفت آب که بسیار بالاست بتوان با تعویض لوله ها تمام هدر رفت آب را به صفر رساند.

 

سوال: جمع آوری آب های سطحی و سرپوشیده کردن معابر آبرو در دوره مدیریت شهری قبل از دیدگاه خیلی از همشهریان مورد رضایت نبود نظر جنابعالی چیست؟

پاسخ:  بله متاسفانه طرح مطالعاتی در این خصوص وجود ندارد و باید مدتها قبل این طرح مطالعاتی انجام میشود و هرکاری در این زمینه بدون طرح و مطالعه انجام شود نتیجه خوبی نخواهد داشت و قطعا اینگونه پروژه ها با شکست روبرو خواهند شد که این پروژه هم از این امر مستثنی نیست و به نظرم جمع آوری آبهای سطحی باید علمی و از طریق شرکتهای دارای صلاحیت مورد ارزیابی و مطالعه قرار گیرد  و تمام اجرای پروژه و عملیات جمع آوریهای سطحی براساس این طرح اجرا گردد.

 

سوال: در مورد احیا جزیره منجیل چه اقداماتی دارید؟

پاسخ: در مورد جزیره طرح هایی داشتیم اما بخاطر برخی محدودیت ها اجازه اجرا و برنامه ریزی آن داده نشده اما با رایزنی ها و پیگیریهای مکرر در صدد جذب سرمایه گذار هستیم و با چند سرمایه گذار هم مذاکره شده و انشالله در صورت توافق به اطلاع عموم مردم عزیز خواهد رسید اما اینجانب برای صدور مجوز نورپردازی محوطه دور جزیره و نورپردازی پل قطار عبوری از عرض خیابان اصلی اقداماتی صورت داده ایم و انشالله در صورت قطعی شدن این کار را انجام خواهیم داد. در مورد نور پردازی سطح شهر و گسترش فضای سبز بنده به جد این مسئله را از روز اول کاری در دستور کار خود قرارداده ام زیرا برای جذب گردشگر زیباسازی سیمای شهر که از آیتم های مهم به حساب می آید. و در فاز دوم نورپردازی ورودی های شهر منجیل را در دستور کار داریم.

 

سوال: برنامه های شما در چه چشم اندازی دیده میشوند و آیا بودجه شهر متمرکز بر یک نقطه است؟

پاسخ: قطعا این طور نیست و بنده به توزیع عادلانه خدمات و امکانات در تمام زمینه ها در کل سطح شهر و شهرک های تابعه اعتقاد دارم اما برنامه های اینجانب در سه دوره کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت اجرا خواهد شد.
در کوتاه مدت احیای فضای سبز و نورپردازی در دستور کار می باشد،
در میان مدت به اصلاح معابر و به روز رسانی مبلمان شهری و اجرای طرح های توریستی و تفریحی در مکان های خاص که باعث افزایش نشاط و سر زندگی در میان شهروندان خواهد شد، خواهیم پرداخت و در برنامه بلند مدت توسعه همه جانبه برای رسیدن به هدف نهایی در دستور کار خواهد بود.

 

سوال:  برای درآمد پایدار غیر از گردشگری چه هدفی دارید؟

پاسخ: استفاده از ممیزی املاک میتواند درآمد پایدار برای شهرداری باشد که این ممیزی امتیازاتی برای شهر و ارائه خدمات بهتربه شهروندان در راستای تحقق هدف نهایی خواهد بود که برای اجرای این طرح مجوزات لازم از شورا اخذ شده و در حال انجام مراحل اداری برای اجرا می باشد.

 

سوال: در بحث آسفالت هم توضیحاتی دهید؟

پاسخ:  از محل اعتبارات استان در سال ۹۶ مبلغی بالغ بر ۲۱۰ میلیون تومان برای آسفالت معابر در نظر گرفته شده است که شهرداری با انتخاب پیمانکار شروع به عملیات اجرایی آسفالت نمود که در اجرا با کیفیت قابل قبولی اجرایی نگردید که با سخت گیری های لازم و نظارت بیشتر و تذکرات لازم مقرر گردید پیمانکار دیگری با کیفیت بالاتری نسبت به اجرا اقدام نماید که جاده هرزویل روبه روی استخر نیروی دریایی از این مورد بود که با قرارداد منعقد شده با پیمانکار دیگر قرار بر این بود که در جهت اصلاح آن مسیر اقدام شود ولی متاسفانه به علت بالا رفتن قیمت قیر و نوسانات بازار پیمانکار قادر به تهیه قیر و آسفالت نگردید و کارخانه تعطیل گردیده است که این امر باعث توقف عملیات آسفالت معابر در سطح شهر گردیده است که انشاءالله در صورت آغاز تولید آسفالت عملیات اجرایی با جدیت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

 

سوال: درآمد از طریق تبلیغات هم راهکار مناسبی به نطر می رسد نظر شما چیست؟

پاسخ: بله درباره تبلیغات در نظر داریم از ظرفیت های موجود نظیر پل هوایی، ایستگاه های تاکسی و بیلبوردهای سطح شهر با برگزاری مزایده به بهترین نحو در آمد زایی کنیم و همچنین بنده در طول این مدت با چندین شرکت تبلیغاتی در خصوص ایجاد تابلو های تبلیغاتی به روز به صورت مشارکتی و یا سرمایه گذاری مستقیم شهرداری وارد مذاکره شده ام تا بتوانیم درآمد حاصل از تبلیغات محیطی را افزایش دهیم.

 

سوال: درمورد پل هوایی عرض آزاد راه رشت قزوین چه برنامه ای پیش بینی شده است؟

پاسخ: پل هوایی که یکی از مطالبات به حق مردم شریف منجیل می باشد بنده هم طبق وظیفه با کمک همکاران محترم دفتر فنی در قسمتی از زمین های شهرداری واقع در مجاورت اتوبان اقدام به جانمایی محل احداث پل عابر پیاده نموده ایم که مکاتبات لازم در این زمینه صورت گرفته  و با اخذ موافقت در جلسه شورای ترافیک شهرستان این موضوع جهت تصویب نهایی به شورای ترافیک استان ارجاع داده شده که امید است به زودی با اخذ این مجوز عملیات اجرایی آن صورت پذیرفت.

 

سوال: درمورد مجتمع تجاری چه برنامه ای پیش بینی شده است؟

پاسخ: زمین مجتمع تجاری که از زمینهای پادگان در حاشیه اتوبان در نظر گرفته شده از طریق دفتر فنی شهرداری در حال آماده سازی سایت پلان و رفع موانع برای کسب مجوز از جمله کم بودن بر ورودی سایت که ۱۳ متر هست میباشد پس از رفع و طراحی اصولی مجوزات لازم اخذ و در صورت تایید نهایی عملیاتی خواهد شد.

 

سوال: در مورد یکشنبه بازار که امروز بحث داغ شهروندان هست چه سیاستی دارید؟

پاسخ: در ایتدای صحبت باید از اهداف ایجاد این بازارچه ها که برای عرضه مستقیم تولیدات بومی و محلی است صحبت به میان آورد که متاسفانه به مرور زمان از مسیر اصلی خود خارج شده است ولی با این وجود نباید نقش این بازار را در تهیه مایحتاج ضروری مردم نادیده گرفت دراین باب باید نقش نظارتی بر عرضه کالاهای اولیه و ضروری در این بازار تقویت شود که در این راستا با نشست مشترکی که با اعضای اتاق اصناف شهرستان در دفتر شورای شهر برگزار شد بازدیدی به صورت میدانی با همکاری شهرداری، اصناف، شبکه بهداشت از این بازار صورت گرفت از طرفی مکان یکشنبه بازار هم به دلیل قرارگیری در مسیر کمربندی اصلی شهر و مواجهه مستقیم با باد مناسب عرضه کنندگان و خریداران نمی باشد که در این باره تدابیری اندیشیده شده است که به زودی اجرایی خواهد شد.

 

سوال: برای سهولت شهروندان آیا مکانیزه کردن شهرداری را در دستور کار دارید

پاسخ: بله به اطلاع میرسانم که در سنوات گذشته اکثر کارها در داخل شهرداری به صورت سنتی و دستی صورت می گرفت که با ورود اینجانب سیستم اتوماسیون اداری ( آی کن ) راه اندازی گردید و تمامی امور از این شبکه در شهرداری انجام می پذیرد همچنین با مکاتبات و پیگیری اینجانب سیستم یکپارچه سازی شهرسازی و معماری ( سیماک) در این شهرداری راه اندازی گردید که تمامی صدور پروانه های ساختمانی بر اساس این سیستم صادر می گردد. از طرفی دیگر یکی دیگر از اقداماتی که در دستور کار خواهد بود بحث مکانیزه کردن بایگانی شهرداری است که ما هم همانند تمامی شهرداری ها در این مسیر گام های خوبی برداشته ایم. همچنین سایت شهرداری به روز رسانی شده و  اخبار و اطلاعات مورد نیاز شهروندان در آن منتشر خواهد شد.

 

سوال: خیلی از جوانان شهر منجیل دارای فکرو ایده هایی هستند که خواهان کمک به شهر هستند اگر نگوییم اتاق فکر خواستار یک تیم مشاور برای شما در جهت توسعه شهر با استفاده از مشارکت فراگیر همه مردم  با استفاده از طرح ها و ایده های خلاق در شهر هستیم آیا شما از تیم مشاور برای خودتان حمایت میکنید؟

پاسخ:  درخواست شما بجا و بسیار به موقع بود لازم به ذکر است بنده هم دبیر اتاق فکر گروه شهرسازی و معماری استانداری آذربایجان غربی بودم و به استفاده و هم فکری با تخبگان و تحصیل کرده های خوش فکر و خلاق در عرصه توسعه شهر و اجرای طرح ها و ایده های خوب اعتقاد راسخ دارم در این زمینه چندین جلسه با خانم مهندس معانی ریاست محترم نظام مهندسی ساختمان شهرستان برگزارکرده تا با تشکیل اتاق فکر در شهرداری ما را یاری کنند که خوشبختانه ایشان هم به گرمی از این موضوع استقبال کردند و انشاءالله به زودی با نشستی که با نخبگان و تحصیل کرده های خلاق برگزار خواهیم کرد در جهت تشکیل کارگروه از این عزیزان بهره خواهیم برد. .ما در جهت توسعه شهر به مشارکت مردم نیازمندیم از شما بزرگواران درخواست دارم پل ارتباطی بین شهرداری و مردم باشید تا حضور مشاورین جوان و ایده پرداز را در شهرداری فراهم کنیم تا بتوانیم گام های مثبتی در این زمینه برداریم.

 

سوال: جناب شهردار با ورود شما به شهرداری در فضاهای مجازی و … شایعات و اخباری در مورد هزینه های صورت گرفته در شهرداری و مطالبی از این قبیل مطرح شده هست. در این زمینه صحبت خاصی دارید ؟

پاسخ: بله متاسفانه برخی از عزیزان با فرافکنی و اشاعه اخبار نادرست سعی در ناکارآمدی سیستم حاکم شده بر شهرداری دارند که برای خود بنده نیز برخی از این اخبار جالب بودند به طور مثال خرید چند صد میلیونی صندلی داخل اتاق شهردار بوده است که من باب این موضوع لازم میدانم عرض کنم که شرایط ساختمان و اتاق شهردار زیبنده شهرداری منجیل و پذیرایی از مهمانان، مسئولین و مدیران شهرستانی و استانی، سرمایه گذاران و شهروندان عزیز نبود و شهرداری در واقع آبروی یک شهر بوده و به همین علت لازم دانستیم که با هزینه هایی اندک در جهت رفع این مشکلات اقدام کنیم که تمام هزینه ای که برای نمای داخلی اتاق شهردار و دفتر شهردار از قبیل پارکت بندی کف و دیوار و سقف در حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه شده و مبلمان اداری و خرید صندلی و میز کنفرانس و … ( دفتر و اتاق شهردار) هزینه جمعاٌ به مبلغ ۱۶ میلیون تومان در بر داشته است.

موضع مطرح شده دیگه بحث پروازی بودن این جانب بود که لازم است که بدانید در این مدت ده ماهه از ورود بنده به شهرداری شاید جمعا ۲۰ روز برای دیدار خانواده و انجام برخی کارهای اداری مربوط به شهرداری به ارومیه مراجعه نموده ام.

 

سوال: آقای دکتر در پایان صحبتی برای شهروندان شهرک های تابعه دارید؟

پاسخ: بله برای شهرک های تابعه نیز برنامه های خاصی داریم و این طرح ها و برنامه های ذکر شده مختص شهر منجیل نیست بلکه برای شهرک های تابعه نیز اجرایی خواهد شد و طبق زمان بندی تمام خدمات و امکانات همان گونه که قبلا هم اشاره شد بصورت عادلانه به تمام شهروندان عزیز شهر منجیل ارائه می گیرد در همین زمینه در هفته های آتی برنامه هایی در جهت رفع مشکلات شهرک ایثارگران، هرزویل و بابائیان که جا دارد از اینجا از صبوری آن عزیزان تقدیر و تشکر نمایم صورت می گیرد و قطعا رسیدگی به این مشکلات در دستور کار خواهد بود تا با جدیت بیشتری در ساماندهی فضای سبز و نظافت و آسفالت و لکه گیری و احداث پارک های محله اقدام خواهد شد.

سپاسگذاریم آقای شهردار که چند ساعت وقتتان را برای پاسخ به سوالات در اختیار ما قراردادید .
ما هم معتقدیم به کمک و مشارکت مردم در توسعه با همفکری همه انشاالله خیلی از طرح ها قابلیت اجرایی دارند و خوشحالیم که شفاف با مردم صحبت کردید.
لازم به ذکر است در خلال مصاحبه که در ساعاتی غیر اداری و تعطیل انجام شد. شهردار محترم بارها به تماس های  شهروندان و همکاران پاسخ داده و پیگیر مسایل و امور جاری از طریق پرسنل شهرداری حتی در زمان غیر کاری بودند. وظیفه داریم از طرف شهروندان منجیلی به این پرسنل که هر زمان آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند تقدیر و تشکر نماییم.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.