مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حمایت از واحد های فناور و دانش بنیان را بخشی از مهمترین اقدامات این سازمان در سال های اخیر برشمرد و برای معرفی و عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های تخصصی و بین المللی اعلام آمادگی کرد. تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 16 آگوست 2018  |  زمان: 12:42 ب.ظ  | شماره خبر: 17734   

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حمایت از واحد های فناور و دانش بنیان را بخشی از مهمترین اقدامات این سازمان در سال های اخیر برشمرد و برای معرفی و عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های تخصصی و بین المللی اعلام آمادگی کرد.

تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی با نمایندگی دکتر رضا مسرور به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با نمایندگی دکتر عباس زارعی هنزکی در راستای حمایت و کمک به ایجاد و توسعه کسب و کار های فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی منعقد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این جلسه اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان بویژه شرکت هایی که هدف آنها توسعه مبادلات با کشورهای حاشیه دریای خزر است می توانند از ظرفیت زیرساخت های ایجاد شده و کریدورهای بین المللی عبوری ازمنطقه آزاد انزلی بهره مند شوند.

وی افزود: با انعقاد این تفاهمنامه همکاری های مشترک در حوزه فناوری و شکوفایی واحد های دانش بنیان افزایش پیدا می کند و شاهد اتفاقات مثبت خواهیم بود. مسرور با تشریح اقدامات و طرح های توسعه ای منطقه آزاد انزلی در سالهای اخیر اظهار داشت : بهبود فضای کسب و کار، توسعه واحد های صنعتی،رشد شاخص های اقتصادی ، صادرات و صادرات مجدد چهارصد و پنجاه میلیون دلاری این منطقه در سال گذشته ،فعالسازی واحد های راکد صنعتی و تجاری و استقرار مرکز رشد و حمایت از واحد های فناورو دانش بنیان بخشی از مهمترین اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در سال های اخیر به شمار می رود.

وی با اشاره به طرح های حمایتی سازمان منطقه آزاد انزلی برای شرکت های دانش بنیان و فناوریهای های تک بیان کرد: مجموعه هایی که دارای ایده های نو و فناور هستند به منظور تبدیل ایده به کالا ی تجاری و عرضه آن در بازار های داخلی و خارجی نیازمند افزایش ارتباط و همکاری با شرکت های مدیریت تجارت می باشند و در همین راستا از فعالیت شرکت های مدیریت صادرات و مدیریت تجارت که با ارائه مشاوره و تسهیل در روند تولید در بازاریابی و فروش محصولات در داخل و خارج از کشور به مجموعه های دانش بنیان هم کمک می کنند حمایت می کنیم.

مسرور با تاکید بر اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی فرصت معرفی و عرضه محصولات شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های تخصصی و بین المللی را در اختیار واحد های فناور مستقر در منطقه قرار می دهد، گفت: کمیته حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور نیز در این سازمان راه اندازی شده که در راستای حمایت از این واحد ها طرح ها و مصوبات خوبی در حال اجراست.

دکتر عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز در این نشست با بیان زمینه های همکاری مشترک با سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد:منطقه آزاد انزلی با اجرای طرح های مختلف زیرساختی ،صنعتی و اقتصادی به یک پایگاه مناسب صادراتی در شمال کشور تبدیل شده و فضا و ظرفیت مناسبی برای اجرای طرح های شرکتهای دانش بنیان سطح کشور است و نگاه توسعه ای این سازمان در حمایت ها و همکاریهای صورت گرفته با پارک های علمی و فناوری استان و کشور ملموس است .

وی با اشاره به توانمندیها و ظرفیت های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: بخش عمده افراد از طریق آزمون وارد پارک ها می شوند و بخش دیگر نیز افراد غیر دانشگاهی می باشند که از طریق کسب و کار های نوپا وارد شده اند و دانشگاه تهران جهت ایجاد کسب و کار در تمام نقاطی که پایگاه دارد برنامه های مشخص تدوین شده را اجرا می کند که دارای چهارچوب های خاصی می باشند و جهت اثرگذاری نیاز به دعوت از اساتید و صنعت گران بزرگ داریم. استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب و کار به منظور کمک به صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکت های فناور – اجرای برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک – حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید به صورت مشترک – اولویت داشتن پارک و شرکت های مستقر آن برای انجام طرح های پژوهشی و مشاوره ای سازمان – انتخاب ایده های مناسب سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران خارجی از مفاد این تفاهمنامه می باشد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.