محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ مقاومت و آغاز سال تحصیلی در هنرستان دخترانه زینبیه رودسر با گرامیداشت چهلمین سال مهر انقلاب اظهار کرد: انقلاب به‌دوراز عرصه‌های مناقشه‌ای که عده‌ای آن را انقلاب نور، انسانیت و اسلامی می‌دانند و از سوی دیگر عده‌ای دیگر آن را عامل تخریبی و عقب‌ماندگی کشور می‌نامند ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 24 سپتامبر 2018  |  زمان: 17:18 ب.ظ  | شماره خبر: 17784   

محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ مقاومت و آغاز سال تحصیلی در هنرستان دخترانه زینبیه رودسر با گرامیداشت چهلمین سال مهر انقلاب اظهار کرد: انقلاب به‌دوراز عرصه‌های مناقشه‌ای که عده‌ای آن را انقلاب نور، انسانیت و اسلامی می‌دانند و از سوی دیگر عده‌ای دیگر آن را عامل تخریبی و عقب‌ماندگی کشور می‌نامند برای پیشرفت و توسعه کشور نقش بزرگی داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران پاسخ مستقل بودن خود را می‌پردازد افزود: ملت ایران حاکمیت بیگانه را نپذیرفت و در ۴۰ سال گذشته برای رسیدن به استقلال جهانی قیام کرد همان‌طور که میرزا کوچک خان جنگلی به‌عنوان یک گیلانی برای استقلال کشور قیام کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی علی‌رغم مشکلات فراوان استقلال خود را حفظ کرده است بیان کرد: اینکه الآن ترامپ می‌گوید اگر پشت میز مذاکره بنشینید و با ما هماهنگ شوید تحریم وجود ندارد با سیاست اصولی ما مغایرت دارد.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال انقلاب ما برای حفظ استقلال مقاومت کردیم هرچند چیزهای زیادی از دست دادیم افزود: پاداش استقلال‌طلبی تقدیم شهدای ترور و شهدای هشت سال دفاع مقدس بود و همچنین دیروز در حادثه تروریستی اهواز توسط چند جوانک فریب‌خورده استکبار که عرب خواهی آن‌ها گل کرده بود شهدایی را در اهواز تقدیم کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این سؤال که ایران از جهت توسعه در چه رتبه جهانی قرار دارد گفت: ایران ازنظر شاخص رشد تولید علم در دنیا از جایگاه شانزدهم در بین ۱۷۰ کشور قرار دارد و ازنظر رشد علمی در جایگاه پنجم جهان ایستاده‌ایم و از اینکه امروز به چنین جایگاه و رشد علمی دست‌یافته‌ایم افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز علی‌رغم همه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی ایران جزو ۱۸ اقتصاد بزرگ جهان است تصریح کرد: ازنظر شاخص توسعه انسانی در قالب بهداشت، سلامت و آموزش ایران بیشترین رشد را داشته و از رتبه ۳۷۴ هزارم پیش از انقلاب به رشد ۷۴۴ هزارم بعد از انقلاب دست‌یافته است.

نوبخت با اشاره به اینکه دنیا می‌خواهد به ما تلقین کشوری گرفتار کرده و انگیزه ما را بگیرد افزود: ایران یک کشور سرافراز است که توانسته با همه مشکلات به این مرحله برسد و شما دانش آموزان باید بتوانید با خوب تحصیل کردن خود آینده بهتری برای کشور رقم بزنید.

فارس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.