دیروز اعلام شد که وزیر کشور با انتخاب سیروس شفقی به عنوان شهردار کرج مخالفت کرده است تا شورای شهری که بعد از مدتها بحث و جدل و بررسی به یک شهردار رسیده بود بار دیگر دچار تشتت و سردرگمی شود. این که چگونه می شود فردی به عنوان فرماندار صلاحیت لازم را دارد ولی ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 24 سپتامبر 2018  |  زمان: 17:22 ب.ظ  | شماره خبر: 17787   

دیروز اعلام شد که وزیر کشور با انتخاب سیروس شفقی به عنوان شهردار کرج مخالفت کرده است تا شورای شهری که بعد از مدتها بحث و جدل و بررسی به یک شهردار رسیده بود بار دیگر دچار تشتت و سردرگمی شود. این که چگونه می شود فردی به عنوان فرماندار صلاحیت لازم را دارد ولی برای شهرداری شایستگی های لازم را ندارد تنها باید در این موضوع جستجو کرد که بیشتر از از هر چیزی رابطه ها و لابیهای پشت پرده حرف اول را هنوز دنبال می کند و تقاضا و مخالفت یک نماینده مجلس می تواند صلاحیت انتخاب یک فرماندار وزارت کشوری را برای حضور در شهرداری بگیرد و این وزارتخانه بدین مساله اهمیتی قائل نشود که عدم انتخاب این فرد می تواند تنها تشتت و اختلافات را در مجموعه شورا افزوده کند و روال کارها را عقب بیندازد.

این لابی ها و بوروکراسی زاید در همین گیلان نیز به وفور دیده می شود. به طوری که دو شهرستان لاهیجان و رودسر بیش از نه ماه است با سرپرست فرمانداری اداره می شوند و همین باعث شده که هر روز آن ها با عدم اطمینان از ادامه کار نتوانند بسیاری از وظایف خود را به خوبی انجام دهند. حال خوب است هردو سرپرستان فعلی از بدنه همین دولت بیرون آمده اند!

این که گفته می شود با قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۱۷ استاندار در مسیر جایجایی هستند اوج ضعف وزارت کشور را در تعیین مدیران ارشد استان نشان می دهد که مجبور است برای تمکین به قانون در سطح کشور به شخم زنی اداری نیروی انسانی بپردازد و همین امر ناتوانی این وزارتخانه حساس را در راهبرد سیاست کنونی دولت نشان می دهد. این که رئیس جمهور بعد از حدود ۵ سال از عهده داری سکان اجرایی کشور همچنان از «باید بشود»های زیادی در سخنرانی هایش استفاده می کند که با مزاح در میان جامعه روبه رو شده نشان از آن می دهد که ساختار ناکارآمد اداری نتیجه حضور مدیرانی است که بیشتر از هر چیزی با لابی و ارتباطات پشت پرده روبه رو هستند و همین باعث می شود که یک نماینده حتی منتقد و مخالف دولت نیز توانایی این را داشته باشد که در امر انتصاب یک مدیر اخلال ایجاد کند و نتیجه اش همین می شود که فرمانداری نمی تواند شهردار شود و مدیری در پیچ و خم طولانی یک انتصاب باقی می ماند و یا مدیری از ناکجا آباد برای فرمانداری در شهری تعرفه می شود که شاید تاکنون از آن جا رد نیز نشده باشد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.