گزارش بودار از شهرک ایثارگران منجیل؛
اختصاصی دیار زیتون/ زلزله سال ۶۹ رودبار، که خرابی ها و ویرانی های زیادی در شهرهای رودبار، منجیل و روستاهای اطراف به بار آورد، عامل پیدایش شهرک های جدید در حوالی شهرها گردید. شهرک ایثارگران منجیل یکی از این شهرک هاست که علیرغم تازه تاسیس بودن، از امکانات اولیه بی بهره است. به طور کلی ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 3 اکتبر 2018  |  زمان: 11:51 ق.ظ  | شماره خبر: 17798   

اختصاصی دیار زیتون/ زلزله سال ۶۹ رودبار، که خرابی ها و ویرانی های زیادی در شهرهای رودبار، منجیل و روستاهای اطراف به بار آورد، عامل پیدایش شهرک های جدید در حوالی شهرها گردید. شهرک ایثارگران منجیل یکی از این شهرک هاست که علیرغم تازه تاسیس بودن، از امکانات اولیه بی بهره است. به طور کلی پیدایش شهرک ها در جوار یک شهر، سبب توسعه و گسترش آن شهر شده و به آن بال و پر می دهد، لذا توجه و رسیدگی به امورات شهرک ها می بایست جزء برنامه های اصلی مدیران شهری باشد. در این گزارش تلاش کردیم به مشکلات و مسائل شهرک ایثارگران منجیل بپردازیم، ماحصل این گزارش را در ادامه بخوانید.

* شب های شهرک ایثارگران منجیل بسیار شکننده و آزار دهنده است
مهدی باقری یکی از ساکنین شهرک ایثارگران منجیل در گفتگو با دیار زیتون، با اشاره به بوی بد و نامطبوع پساب های کانال حاشیه شهرک، گفت: بوی بد فاضلاب و پساب های شرکت های شهرک باباییان که به داخل کانال شهرک ایثارگران می ریزد، زندگی ساکنین را مختل کرده است.
وی با بیان اینکه بوی بد پساب های زیتون مردم را آزار می دهد، گفت: شب های شهرک ایثارگران منجیل بسیار شکننده و آزار دهنده است.
این شهروند منجیلی با اشاره به آسیب پذیری افراد مسن و بیمار به بوی بد پساب های زیتون، اذعان کرد: تنفس در شهرک ایثارگران منجیل بسیار سخت و عذاب آور است.
باقری خطاب به مسئولین و متولیان امور، اظهار کرد: از آنها میخواهم یک روز را در شهرک ایثارگران سپری کنند، بعید می دانم بتوانند شرایط بد را تحمل کنند.
وی با اشاره به نبود فضای سبز در شهرک، اذعان کرد: فضای بازی و سرگرمی برای افراد در شهرک وجود ندارد.
شهروند منجیلی یادآور شد: وضعیت آسفالت جاده شهرک بسیار اسفناک است.

* پیگیری های ما جواب نداد
برهانی یکی دیگر از اهالی شهرک ایثارگران منجیل می گوید: بوی بد پساب های زیتون باعث مریضی و بیماری ما شده است.
وی با اشاره به پیگیری های مکرر در خصوص موضوع پساب های زیتون، بیان کرد: پیگیری های ما جواب نداد و مسئولین هیچ کاری در این خصوص برای ما انجام ندادند.

 

 

* بوی بد پساب ها زندگی اهالی را مختل کرده
احترام جعفری یکی از ساکنین شهرک ایثارگران منجیل با بیان اینکه ۲۸ سال است که ساکن این شهرک می باشد، گفت: بوی پساب های زیتون که از خروجی شرکت های تولیدی و بسته بندی زیتون به اینجا سرازیر می شود، زندگی اهالی را مختل کرده است.
وی یادآور شد: بقدری شهرک ایثارگران منجیل بوی بد می دهد که وقتی مهمان می آید بخاطر بوی بد، خجالت می کشیم.

 

* مسئولین شهر منجیل، شهرک ایثارگران را جزء شهر به حساب نمی آوردند
محرم پاسخی یکی از ساکنین شهرک ایثارگران منجیل با اشاره به بخشی از مشکلات شهرک، اظهار کرد: وضعیت ساختمان های شهرک بسیار نامطلوب است.
وی تصریح کرد: بوی بد پساب های زیتون، شرایط بوی بد مناطق شیمایی زده را برای افراد تداعی می کند.
این شهروند منجیلی با انتقاد از عملکرد ضعیف مدیریت شهری نسبت به شهرک ایثارگران، گفت: مسئولین شهر منجیل، شهرک ایثارگران را جزء شهر به حساب نمی آوردند.
پاسخی تصریح کرد: برخی مسئولین فقط هنگام جمع آوری آرای مردم با هزار وعده و وعید نزد مردم حضور پیدا می کنند و وقتی آرایشان را اخذ کردند دیگر همه چیز را فراموش می کنند.
وی ادامه داد: مسئولین فقط «چشم – چشم» می گویند و هیچ کاری انجام نمی دهند.
این شهروند منجیلی با بیان اینکه اهالی شهرک ایثارگران منجیل قریب واقع شدند، از مسئولین استانی استمداد یاری طلبید و اظهار کرد: آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و مسئولین شهرستان به داد مردم شهرک ایثارگران منجیل برسید.

 

 


* شهرک پارک مناسب ندارد
داود نصری یکی دیگر از اهالی

شهرک ایثارگران منجیل با انتقاد از بوی بد پساب های زیتون در این شهرک، اظهار کرد: با وجود چنین شرایط نا مطلوب، زندگی در شهرک بسیار سخت است.
وی ادامه داد: نبود پارک مناسب برای بازی کودکان و نوجوانان و تفریح خانواده ها یکی دیگر از دغدغه های اهالی شهرک ایثارگران منجیل است.

* شهردار و اعضای شورای شهر منجیل در قبال پساب های زیتون شهرک منفعلانه عمل کردند
بیژن چموش گزک یکی دیگر از اهالی شهرک ایثارگران منجیل با اشاره به مشکل بوی بد پساب های زیتون شرکت های باباییان منجیل، گفت: این موضوع را چندین بار پیگیری کردیم اما متاسفانه به نتیجه ای دست نیافتیم.
وی تصریح کرد: برای انتق

ال و ساماندهی فاضلاب و پساب های شرکت های شهرک باباییان منجیل بودجه ای تعریف شده بود اما هیچ اقدامی صورت نگرفت.
این شهروند منجیلی با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری نسبت به ساماندهی پساب های زیتون شهرک ایثارگران، اظهار کرد: شهردار و اعضای شورای شهر منجیل در قبال پساب های زیتون شهرک منفعلانه عمل کردند.

* پارک شهرک ایثارگران در خور شان مردم این سامان نیست
شیوا حکیم یکی از بانوان شهرک ایثارگران منجیل با اشاره به وضعیت نامطلوب پارک شهرک، اظهار کرد: پارک شهرک ایثارگران در خور شان مردم این سامان نیست.
وی با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های منجیل، اذعان کرد: با وجود این همه نعمت های خوب در شهر منجیل، نباید در محرومیت به سر ببریم.
این بانوی منجیلی به بوی بد پساب های زیتون اشاره و اذعان کرد: برخی روزها و شبها، شهرک ایثارگران منجیل بوی مرگ می دهد.
وی از مسئولین خواست؛ تا نگاه ویژه تری نسبت به شهرک ایثارگران داشته باشند.

* بوی پساب ها مردم شهرک را کلافه کرده است
خانم حیدری یکی دیگر از بانوان ساکن شهرک ایثارگران در گفتگو با دیار زیتون، با بیان اینکه شهرک مشکلات زیادی دارد، گفت: بوی پساب ها مردم شهرک را کلافه کرده است.
وی با بیان اینکه اقدامات مسئولین در قبال بوی بد پساب ها بی فایده بوده است، گفت: بوی لجن و تعفن پساب های زیتون زندگی مان را تعطیل کرده است.
این بانوی منجیلی، نبود فضای پارک و تفریح را ازجمله مشکلات شهرک عنوان کرد و یادآور شد: شهرک ایثارگران فاقد پارک مناسب است.

* کیفیت نان شهرک بسیار پایین است
خانم باروتکوبیان یکی دیگر از بانوان شهرک ایثارگران منجیل با بیان اینکه شهرک نانوایی مناسب ندارد، گفت: کیفیت نان شهرک بسیار پایین است.
به گفته وی، شهرک ایثارگران از بسیاری از امکانات محروم است.
این بانوی ساکن شهرک ایثارگران منجیل با بیان اینکه شهرک داروخانه ندارد، گفت: اهالی برای تهیه دارو و وسایل بهداشتی باید به مرکز شهر مراجعه کنند.

 


* شهرک از امکانات رفاهی محروم است
مجیدپور یکی دیگر از ساکنین شهرک ایثارگران منجیل با بیان اینکه شهرک از امکانات رفاهی محروم است، گفت: اهالی شهرک ایثارگران برای تهیه لوازم و مایحتاج زندگی باید به مرکز شهر مراجعه کنند.
وی یادآور شد: بوی بد پساب های زیتون اهالی شهرک را عذاب می دهد.

* آب شرب را از هرزویل می آوریم
درودگر یکی از ساکنین شهرک ایثارگران منجیل با اشاره به بوی بد پساب های زیتون، اظهار کرد: بوی فاضلاب و پساب های زیتون که از شرکت های بالا دست نشأت می گیرد، زندگی اهالی را با مشکل مواجه کرده است.
وی با بیان اینکه اهالی شهرک با مشکل شدید آب شرب مواجه هستند، گفت: آب شرب را از هرزویل می آوریم.
این شهروند منجیلی تصریح کرد: مسئولین فقط وعده می دهند، حالا ببینیم چه زمانی نوبت «عمل» می رسد؟!

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.