جالب است ، یکی استیضاح می شود و با زور می رود و یکی استعفاء می دهد و می رود و در جای دیگر بکار گرفته می شود و یکی استعفاء می دهد و شعبده بازی می کنند ، تا از در دیگر واردش کنند؛این مصیبت دولتداری در دولت دوزارهم است! اما چه می شود ...
تاریخ مخابره: جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷  |  زمان: ۰۶:۰۸ ق.ظ  | شماره خبر: 17939   

جالب است ، یکی استیضاح می شود و با زور می رود و یکی استعفاء می دهد و می رود و در جای دیگر بکار گرفته می شود و یکی استعفاء می دهد و شعبده بازی می کنند ، تا از در دیگر واردش کنند؛این مصیبت دولتداری در دولت دوزارهم است!
اما چه می شود به یکباره و در عرض یک سال دولت دوم آقای روحانی در برخی از حوزه ها ناکارآمد از آب در می آید و کشور آسیب های جدی به خود می بیند.آیا تنها فشار تحریم های آمریکا و نوسانات بازار ارز ، پاشنه آشیل اقتصاد ایران را هدف قرار گرفته ، یا ناکارآمدی در این دولت و دولت های قبلی،عنان‌از کف اقتصاد ایران ربوده است؟
ناکارآمدی در انتخاب و تصمیم
فراموش نمی کنم سال گذشته که برای پوشش رای اعتماد کابینه روحانی در مجلس حضور داشتم، همه به به و چه می کردند که شریعتمداری بهترین گزینه برای پست وازرت صنعت،معدن و تجارت است و کارنامه ایشان پر از نکات مثبت و درست است و این حوزه ها را تکان می دهد،اما چه شد که این کارنامه ناکارآمد از آب درآمد و او استعفاء داد و از آن دراماتیک تر چه شد که برای وزارت کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد گرفت؟!اگر آقای شریعتمداری در وزارت پیشین توانایی نداشت پس چرا به او رای اعتماد دادند و اگر توانمند بود چرا از قبل در پست وزارت کار مشغول به فعالیت نشد! این‌ سیاستورزی است یا 《قایم باشک بازی》 است، آخر! این‌ چه تصمیم گیری است که مجلس به آن‌تن در می دهد؟ نمایندگان چرا پول و وقت و حیثیت مجلس و ملت را به بازی می گیرند؟
 یکی از شهروندان که برای دیدار مردمی به مجلس آمده بود زمانیکه متوجه شد من خبرنگارم،گفت:اینجا مهدکودک است یا مجلس!چرا رفتار نمایندگان‌به مانند بچه ها است و توجهی به وضعیت جامعه ندارند.حتما پیام‌ من را به آن ها برسان و بگو ،بجای دعواهای بی ثمر، درد مردم‌ را چاره کنید!《ثروتی》 نماینده سابق مجلس در گفتگو با تسنیم با اشاره به دعواهای سیاسی و جناحی نمایندگان مجلس،می گوید:آفت فضای امروز مجلس سیاسی‌کاری است.مثلا یک وزیری سه بار به جهت ناکارآمدی به استیضاح کشانده می‌شود اما هر بار به جهت بازی‌های سیاسی به استیضاحش رأی منفی داده می‌شود که در نهایت خودش استعفا می‌دهد و بعد به نارکارآمدی خود اذعان می کند.در واقع مجلس مسئول اصلی این بی کفایتی دولت و وزار است.اگر بخواهیم درست به کارنامه چهار وزیری که طی دو روز گذشته از مجلس رای اعتماد گرفتند نگاهی بیاندازیم،مشاهده می کنیم که این‌افراد هر کدام در جایگاه وزیر و معاون وزیر قرار مشغول بکار بوده اند و ضعف وزارتخانه ها به عملکرد این‌ افراد هم وابسته بوده و به گفته《صادقی》 نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که در جلسه بررسی کارنامه آقای رحمانی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت حضور داشت و اظهار کرد: چرا فرار رو به جلو ، به کارنامه قبلی خود پاسخگو باشند.
اما این خیلی دردآور است و انگار که کشور مبتلا به درد قحط الرجالی شده است،وزیری که کارنامه منفی او در یک وزارتخانه دیگر مشهود است چه ضرورت دارد که او را به یک وزارتخانه دیگر بفرستیم کما اینکه با تیم دولت نیز هماهنگ نیست چرا که وقتی رئیس دولت اعلام کرد اسامی ارز بگیران اعلام شود این فرد از مخالفین اعلام اسامی ارز بگیران بود چنین شرایطی این شائبه را به وجود می‌آورد که آنچه در بستن کابینه بیش از کارآئی و هماهنگی اهمیت دارد بازی‌های سیاسی و تقسیم بر اساس سهم جناحی است.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.