اهالی خیابان شهید میرزایی لوشان در گفتگو با «دیار زیتون»:
اختصاصی دیار زیتون – محیط های شهری دارای آیتم هایی است که آن را نسبت به روستا متمایز می کند. شهرها بر اساس پیشرفت، توسعه، دارا بودن امکانات رفاهی و همچنین تسهیل بخشی زندگی اجتماعی به این نام؛ «شهر» تعریف شدند، اگر قرار باشد منطقه ای نام شهر را به یدک بکشد ولی از حداقل ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 31 دسامبر 2018  |  زمان: 10:31 ق.ظ  | شماره خبر: 18269   

اختصاصی دیار زیتون – محیط های شهری دارای آیتم هایی است که آن را نسبت به روستا متمایز می کند. شهرها بر اساس پیشرفت، توسعه، دارا بودن امکانات رفاهی و همچنین تسهیل بخشی زندگی اجتماعی به این نام؛ «شهر» تعریف شدند، اگر قرار باشد منطقه ای نام شهر را به یدک بکشد ولی از حداقل امکانات بی بهره باشد دیگر چه لزومی است که به آن شهر بگوییم. تعاریف گوناگونی برای «شهر» مطرح شده که هر کدام از آنها بیانگر اهمیت ویژه شهر و محیط های شهری است.
خیابانی در شهر لوشان وجود دارد که ساکنینش فقط اسم شهر را یدک می کشند و از خدمات شهری هیچ بهره ای نصیبشان نمی شود. آنها حتی گاز ندارند تا امورات پُخت و پز را انجام دهند و همانند ایام گذشته در حیاط منزل با هیزم آتش به پا می کنند. ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان (کوچه زیتون ۱ و ۲) نه تنها گاز ندارند بلکه به علت شهری بودن، از «نفت» هم بی بهره هستند. در این گزارش تلاش کردیم گوشه هایی از مشکلات شهروندان لوشان – خیابان شهید میرزایی- را به رشته تحریر در بیاوریم.

* آقای فرماندار و آقای استاندار نگاه ویژه تری به لوشان داشته باشید
گودرزوند یکی از شهروندان لوشانی ساکن شهید میرزایی این شهر در گفتگو با دیار زیتون، اظهار کرد: اهالی این خیابان از نعمت گاز بی بهره هستند.
وی ادامه داد: ما از دولت و مسئولین خواسته زیادی نداریم، فقط انتظار داریم مشکل گاز این منطقه را حل کنند.
این بانوی لوشانی، عدم ساماندهی فاضلاب خیابان شهید میرزایی را از دیگر مشکلات عنوان کرد و یادآور شد: بوی بد فاضلاب و مشکلات پیرامون آن باعث رنجش اهالی شده است.
وی خطاب به مسئولین، اذعان کرد: آقای فرماندار و آقای استاندار نگاه ویژه تری به لوشان داشته باشید.
این بانوی لوشانی با اشاره شرایط نامساعد ساکنین در استحمام و شستشو، اظهار کرد: به علت نبود گاز و نفت، ساکنین برای استحمام از شیوه قدیمی استفاده نموده و با آتش روشن نمودن در حیاط، اقدام به گرم نمودن آتش می نمایند و از آن برای شستشو و استحمام اتسفاده می کنند.
گودرزوند با بیان اینکه مسئولین فقط زمان انتخابات بین ما حضور پیدا می کنند، گفت: بعد از اخذ آراء دیگر می روند و پیدایشان نمی شود.

* تا زانو در گِل فرو می رویم
قنبری یکی دیگر از بانوان شهر لوشان با اشاره خاکی بودن کوچه و پس کوچه های خیابان شهید میرزایی این شهر، بیان کرد: در روزهای بارانی فرزندان ما برای رفتن به مدرسه تا زانو در گِل فرو می روند.
وی با بیان اینکه ساکنین خیابان پاین دست گاز دارند، گفت: داخل شهر لوشان زندگی می کنیم ولی گاز نداریم.
* به حرمت نام شهید؛ به این خیابان رسیدگی کنید
مرادی شهروند لوشانی به تشریح مشکلات دیگر خیابان شهید مرزایی پرداخت و بیان کرد: وضعیت خیابان شهید میرزایی از همه لحاظ اسفناک است.
وی با بیان اینکه ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان زندگی سختی دارند، خطاب به مسئولین گفت: به حرمت نام شهید؛ به این خیابان رسیدگی کنید.

* ۱۵ سال است که گاز نداریم
غیاثوند یکی دیگر از ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: ۱۵ سال است که گاز نداریم.
وی ادامه داد: چون در محدوده شهر هستیم، نفت هم به ما تعلق نمی گیرد و مجبور هستیم با وسایل گرمایشی برقی، اموراتمان را پیش ببریم.
این شهروند لوشانی از مسئولین خواست؛ سری به خیابان شهید میرزایی بزنند و از نزدیک جویای حال ساکنین بی نوای این منطقه شوند.
* اهالی از این وضعیت بغرنج، خسته و کلافه شدند
چگینی یکی دیگر از ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان با اشاره به شرایط اسفناک این خیابان، اظهار کرد: بسیاری از ساکنین این خیابان، به علت مشکلات و محرومیت های زیاد خانه هایشان را رها کردند و در مرکز شهر مستاجر شدند.
وی با بیان اینکه ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان با ساکنین دیگر نقاط شهر چه تفاوتی دارند، گفت: از مسئولین میخواهیم به مشکلات این خیابان رسیدگی کنند، دیگر اهالی از این وضعیت بغرنج، خسته و کلافه شدند.

* مسئولین جواب قانع کننده ای به ما نمی دهند
خانم چگینی یکی دیگر از بانوان لوشانی در گفتگو با دیار زیتون، اظهار کرد: سالهاست که مشکلات ما لاینحل باقی مانده است.
وی با بیان اینکه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم، به عدم توجه مسئولین به مشکلات خیابان شهید میرزایی اشاره و اذعان کرد: به هر اداره و نهادی برای رفع مشکلات این خیابان که مراجعه می کنیم، جواب قانع کننده ای نمی یابیم.
* برای رفع مشکلات تدبیری بیاندیشید
محمدحسینی یکی از بانوان لوشانی در گفتگو با دیار زیتون، اظهار کرد: با توجه به اینکه فاصله چندانی با مرکز شهر نداریم از گاز بی بهره هستیم.
وی اضافه کرد: وضعیت کوچه و خیابان بسیار اسفناک است.
این بانوی لوشانی با بیان اینکه مشکل سوخت داریم، گفت: در حالی که چند متر با لوله گاز فاصله داریم اما این منطقه هنوز گازرسانی نشده و از سوی دیگر برای تهیه نفت با مشکل مواجه هستیم.
محمدحسینی از مسئولین خواست؛ مشکلات خیابان شهید میرزایی لوشان را رسیدگی نموده و نسبت به رفع آن تدبیری بیاندیشند.

* «گاز» اصلی ترین دغدغه ساکنین خیابان شهید میرزایی است
کمالی با بیان اینکه «گاز» اصلی ترین دغدغه ساکنین خیابان شهید میرزایی است، گفت: با توجه به فصل سرما و زمستان، نیاز مردم به گاز چند برابر می شود و نبود گاز در این خیابان سبب شده تا اهالی در این حوزه با مشکلات زیادی مواجه شوند.
وی تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات منطقه شهید میرزایی لوشان در اولویت کاری مسئولین قرار گیرد.
* برای دریافت نفت هیچ سهمیه ای نداریم
چگینی یکی از بانوان لوشانی با بیان اینکه نداشتن گاز زندگی را برای ساکنین سخت نموده، گفت: با سه بچه قد و نیم قد چطور بدون گاز در داخل شهر زندگی کنیم در حالی که برای دریافت نفت هیچ سهمیه ای نداریم.
وی خواستار رفع مشکلات خیابان شهید میرزایی لوشان شد و بیان کرد: بعد از گذشت این همه سال از پیروزی شکوهمند انقلاب، شایسته نیست که چنین مشکلاتی در شهرها و روستاه وجود داشته باشد.

* در حالی که ۲۰ متر با لوله گاز فاصله داریم اما از گاز محرومیم
ملک محمدی یکی دیگر از ساکنین خیابان شهید میرزایی نیز اظهار کرد: نبود اسفالت خیابان و کوچه، عدم ساماندهی زباله و همچنین فاضلاب شهری از جمله مشکلات این شهرک می باشد.
وی با بیان اینکه هیچ بهداشتی در منطقه وجود ندارد، گفت: سرعت رسیدگی و خدمات رسانی مسئولین به این منطقه بسیار صفر و بعضاً زیر صفر است.
این بانوی لوشان با اشاره به بی تفاوتی مسئولین نسبت به مشکلات خیابان شهید میرزایی لوشان، اذعان کرد: برای پیگیری مشکل گاز این منطقه حتی به استان رفتم، اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.
ملک محمدی.یادآور شد: در حالی که ۲۰ متر با لوله گاز فاصله داریم اما از گاز محرومیم.

* ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان از نعمت گاز، راه مناسب و امکانات دیگر محروم هستند
محمدخانی دیگر بانوی لوشانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان از نعمت گاز، راه مناسب و امکانات دیگر محروم هستند.
وی از مسئولین خواست؛ به مشکلات این خیابان رسیدگی کنند.
این شهروند لوشان می گوید؛ برای تهیه نفت با مشکل جدی روبرو هستیم.
* احتمال سقوط درون نهر وجود دارد
منفرد یکی از ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان با اشاره به مشکل عدم ساماندهی جوی آب این منطقه، اظهار کرد: نهر بزرگی که هادی فاضلاب های شهری است، در پیرامون این خیابان وجود دارد که به علت عدم ساماندهی تبدیل به باتلاق شده است.
این بانوی لوشانی با بیان اینکه احتمال سقوط درون نهر وجود دارد، گفت: فرزندان مان در اطراف این نهر بازی می کنند و به علت عدم ساماندهی و نداشتن پل روگذر، خطر افتادن درون آب آنها را تهدید می کند.
وی از مسئولین خواست؛ نسبت به ساماندهی نهر آب این منطقه اقدام کنند.

* مطالبه گری «دیار زیتون» ادامه دارد
به گزارش دیار زیتون، هدف از تهیه این گزارش صرفاً روحیه مطالبه گری داشته و مطالبه گری هم یکی از رسالت های مهم و خطیر یک رسانه رسالتمند می باشد. امید است دغدغه مندی رسانه مطالبه گر دیار زیتون موجب رنجش خاطر افراد مسئول نشود و این گزارش تلنگری باشد تا گره ای از مشکلات ساکنین خیابان شهید میرزایی لوشان به نام یک شهید عزیز مزین شده، باشد.
رسانه دیار زیتون به منظور پیگیری مشکلات و مطالبات مردم، مدت زمان دیگر مجدد از خیابان شهید میرزایی لوشان گزارش تهیه خواهد نمود، امید است در گزارش آتی، خبرهای خوبی از زبان ساکنین این دیار بشنویم.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.