جانشین فرمانده انتظامی گلستان خبر داد:
دیار زیتون- جانشین فرمانده انتظامی گلستان از کشف هزار و ۲۹ قطعه اشیا عتیقه با قدمت سه هزار ساله در گلستان خبر داد. سرهنگ مسعود فروزان اظهار کرد: مأموران انتظامی گرگان پس از انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند فردی که در یکی از واحدهای صنفی این شهرستان در حوزه اشیا عتیقه فعالیت می ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۱:۳۶ ق.ظ  | شماره خبر: 18396   

دیار زیتون- جانشین فرمانده انتظامی گلستان از کشف هزار و ۲۹ قطعه اشیا عتیقه با قدمت سه هزار ساله در گلستان خبر داد.

سرهنگ مسعود فروزان اظهار کرد: مأموران انتظامی گرگان پس از انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند فردی که در یکی از واحدهای صنفی این شهرستان در حوزه اشیا عتیقه فعالیت می کرد را شناسایی کنند.

وی افزود: طی هماهنگی به عمل آمده با مقام قضایی در بازرسی از واحد صنفی مورد نظر تعداد هزار و ۲۹ شی عتیقه دارای ارزش تاریخی کشف شد.

فروزان ادامه داد: اشیا عتیقه کشف شده شامل سه عدد النگو، خزار و پنج عدد سکه قدیمی، دو عدد مدال تخت جمشید و خارجی، چهار عدد آلبوم تمبر شاهنشاهی، چهار عدد انگشتر عتیقه، دو عدد سنگ های فسیلی آتشنشانی، سه عدد آلبوم کامل عکس های قدیمی، یک عدد سنگ محک، پنج دستگاه گنج یاب است.

وی گفت: با حضور کارشناسان فرهنگی مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که مربوط به سه هزار سال قبل است.

فروزان با بیان این که براساس اعلام کارشناسان ارزش ریالی اشیاء عتیقه کشف شده بیش از ۱۰۰ میلیار ریال برآورد شده است، تصریح کرد: از متهم دستگیر شده ۱۲ گرم موارد مخدر و یک ترازو دیجیتال هم کشف شد.

وی گفت: ضمن تحویل اشیاء عتیقه به میراث فرهنگی متهم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد./ مهر

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.