مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان خبر داد:
به گزارش دیار زیتون، اسفندیار ضیایی با اشاره به فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» اظهار کرد: پوستر و فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» با محوریت شهدای گیلانی مدافع حرم و با نگاهی ویژه به جوان‌ترین شهید، «بابک نوری هریس» منتشر شد که این مراسم به‌ همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷  |  زمان: ۰۹:۳۶ ق.ظ  | شماره خبر: 18425   

به گزارش دیار زیتون، اسفندیار ضیایی با اشاره به فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» اظهار کرد: پوستر و فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» با محوریت شهدای گیلانی مدافع حرم و با نگاهی ویژه به جوان‌ترین شهید، «بابک نوری هریس» منتشر شد که این مراسم به‌ همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم و‌ همراهی دستگاه‌های فعال در این حوزه برگزار‌ می‌شود.
وی با بیان اینکه در این برنامه به شهید «بابک نوری هریس» به‌عنوان جوان‌ترین شهید اشاره‌شده گفت: این همایش باهدف پاسداشت مقام شهیدان، تقویت ادبیات پایداری و اشاعه‌ی فرهنگ شهادت، فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای افزایش ارتبا‌ط‌های فرهنگی درمیان کودکان و نوجوانان و بستر‌سازی برای شکوفایی و شناسایی استعداد‌های آنان برگزار می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با اشاره به هم‌زمانی این همایش با چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت: به‌ تصویر کشیدن دستاورد‌های گسترده‌ انقلاب و نمایش بخش ارزشمندی از رویش‌های این نظام از اهداف این همایش است.
ضیائی با بیان اینکه «فرهنگ ایثار و شهادت» و «ارزش‌های اخلاقی و اسلامی» از محور‌های موضوعی این همایش است افزود: شرکت‌کنندگان در سه بخش «شعر کلاسیک»، «شعر نو» و «کودک و نوجوان» با شرکت گروه‌های سنی «د» و «ه» (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال) با یکدیگر رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به مهلت ارسال آثار برای شرکت در این همایش تصریح کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند سه اثر با موضوع و در قالب‌های یادشده، بر روی یک برگ کاغذ A4 تایپ و حداکثر تا پنجم بهمن‌ماه آینده، به کانون استان گیلان به‌ نشانی رشت، صندوق پستی ۳۱۸۱ و در استان قم به نشانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال‌کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با بیان اینکه قید مشخصات صاحب اثر و شرکت نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله، از شرایط و ضوابط ذکرشده در فراخوان محسوب‌ می‌شود گفت: آثار ارسالی پس از داوری و انتخاب، ۱۷ بهمن‌ماه، هم‌زمان با برگزاری صبح شعر «نوری تا حرم» در گلزار شهدای شهر رشت قرائت‌شده و به برگزیدگان، جایزه‌های نفیسی اهدا می‌شود. / فارس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.