امام جمعه موقت رودبار:
به به گزارش دیار زیتون، حجت الاسلام صابری منش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی (ره) رودبار اظهار کرد: خردمندی داشتن ثروت ومال بیشتر نیست بلکه مُبَین عقل و اندیشه بیشتر است. وی با اشاره معایب و محاسن مال اندوزی افزود: جمع آوری مال و ثروت اگر برای رفع نیازهای ...
تاریخ مخابره: جمعه 18 ژانویه 2019  |  زمان: 12:33 ب.ظ  | شماره خبر: 18487   

به به گزارش دیار زیتون، حجت الاسلام صابری منش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی (ره) رودبار اظهار کرد: خردمندی داشتن ثروت ومال بیشتر نیست بلکه مُبَین عقل و اندیشه بیشتر است.
وی با اشاره معایب و محاسن مال اندوزی افزود: جمع آوری مال و ثروت اگر برای رفع نیازهای مردم و نیازمندان صورت گرفته و در این راستا هزینه گردد بسیار ارزشمند خواهد بود در غیر اینصورت عقوبت دارد.
امام جمعه موقت رودبار با اشاره به موج سواری برخی افراد در نوسانات دلار و ارز، بیان کرد: برخی تمام خانه، ماشین و زندگی شان را به تاراج می دهند تا در معاملات بی حساب و کتاب ارز شرکت کنند واین موضوع با سبک زندگی اسلامی مغایر است.
وی با اشاره به مطلب فوق افزود: آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و همچنین نظارت در بازارها تشدید شود تا افراد از روی عدم آگاهی تمام زندگی شان را از دست ندهند.
امام جمعه موقت رودبار با گرامیداشت ایام فاطمیه اظهار کرد: در طول سال اگر مناسبت های عزادارای را جمع ببندیم بیش از پنج ماه مراسمات عزاداری داریم که بسیاری از این مراسمات را خودمان ساختیم.
صابری منش با بیان اینکه برخی دهه سازی ها باید حذف شود، گفت: در این پنج ماه دهه سازی های عزاداری برای ائمه اطهار (ع) بسیاری از جشن های عروسی، ازدواج و امورات مردم به احترام ائمه بزرگوار تعطیل می شود و این مهم خسارت بزرگی به جامعه شیعه است.
وی با بیان اینکه فلسفه برگزاری مراسمات مذهبی، معرفت افزایی باشد، اضافه کرد: بجای برگزاری مراسمات بی کیفیت و بدون خروجی، می بایست مراسمات در شان و شخصیت ائمه و با کیفیت بالا برگزار شود و هدف برگزاری این مراسمات معرفت سازی و فرهنگ سازی باشد.
امام جمعه موقت رودبار با اشاره به سقوط هواپیمای اخیر و حوادث تلخ اینچنینی در طول سال، اظهار کرد: علل و عوامل پیدایش چنین حوادث تلخ و تاسفباری بررسی و شناسایی شود.
صابری منش با اشاره به حوادث تلخ گذشته خاطرنشان کرد: از حادثه تلخ پلاسکو، سانچی و آتش سوزی در مدارس و واژگون شدن خودروها گزفته تا تصادفات جاده ای که خسارات جبران ناپذیری را به کشور وارد نموده است.
وی با اشاره به مطلب فوق افزود: باید با مسببین چنین حوادث و اتفاقات تلخ در کشور برخورد شود و جلوی چنین حوادثی گرفته شود.
امام جمعه موقت رودبار با اشاره به وضعیت نامطلوب معیشت خانواده ها اظهار کرد: مسئولین در کنار اقدامات انجام شده، تلاششان را در راستای بهبود وضعیت معیشت، اشتغال و اقتصاد مردم مضاعف کنند.
صابری منش خطاب به مسئولین تاکید کرد: با تدبیر و برنامه ریزی درست در راستای اشتغال و اقتصاد، تلاش کنید تا مردم به «چه کنم – چه کنم» های مادی نیافتند.
وی با اشاره به برخی اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها در بین برخی مسئولین افزود: این اختلاف نظرها فرصتی برای حل مشکلات شود نه اینکه به مشکلات دامن بزند.
امام جمعه موقت رودبار با بیان اینکه مسئولیت بهترین فرصت برای خدمتگذاری به مردم است، گفت: دستِ آنهایی که فرصت خدمت را فرصتی برای دست اندازی به بیت المال می دانند، قطع شود.
وی با اشاره به مطلب فوق افزود: با قَلم شدن دست غارتگران و چپاول گران بیت المال، بسیاری از مشکلات حل می شود.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.