‍ زدیار یتون- آنچه در ادامه می خوانید دست نوشته سیدموسی بقایی نژاد مسئول موکب قافله عاشقی شهرستان رودبار که به همراه تنی چند برای امداد رسانی به منطقه سیل زده لرستان عزیمت نموده بودند: در لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت یاری رساندن به هموطنان مناطق سیل زده راهی لرستان شدیم و ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸  |  زمان: ۱۶:۴۸ ب.ظ  | شماره خبر: 19140   

زدیار یتون- آنچه در ادامه می خوانید دست نوشته سیدموسی بقایی نژاد مسئول موکب قافله عاشقی شهرستان رودبار که به همراه تنی چند برای امداد رسانی به منطقه سیل زده لرستان عزیمت نموده بودند:

در لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت یاری رساندن به هموطنان مناطق سیل زده راهی لرستان شدیم و به محض ورود به این استان مردم برای تقدیر و تشکر به استقبال آمدند.

مسیرها و جاده‌های منتهی به مناطق سیل زده شهر پلدختر و روستاهای همجوار در ساعات اولیه سیل بواسطه ریزش کوه، بالا آمدن آب مسدود شده بود. معلوم بود واقعا نیروهای امدادی برای رسیدن به روستا مشکلات زیادی داشتن و از طرفی مردم گرفتار در سیل در چند روز اول سختی زیادی متحمل شدند و رسیدگی به آنان فقط از طریق هوایی ممکن بوده، هر چند مسیرهای جاده ای اصلی بجز چند روستا بازگشایی شده است.

شهر پلدختر کاملا حال و هوای جبهه و اربعینی به خود پیدا کرده بود.

حضو پرشور نوجوانان دهه هشتادی و …در خدمت رسانی به مردم با لباس بسیجی از استان های سراسر کشور امید آفرین بود.

گروههای مختلف جهادی، بسیجی و مجموعه های مختلف فرهنگی در کوچه پس کوچه ها در حال پاکسازی بودند.

مدیریت کاملا در دست جوانان انقلابی با روحیه بسیجی و شهدایی و طلبه بود، با مشاهده این جوانان به یاد شهدایی که فقط تصاویر آنان را دیده و شنیده بودم افتادم، مثل شهید باقری، شهید همت و… از ساماندهی کمک های مردمی تا هدایت نیروهای جهادی و …بدست جوانان بود. شب روز و خستگی براشون معنا نداشت دائما در رفت و آمد و خدمت رسانی بودند، زیر بارش سیل آسا کامیون های حامل کمک های مردمی را در ساعات مختلف تخلیه و توزیع می کردند.

بارها به بچه ها گفتم اینها همان جوانان و نوجوانانی هستند که حضرت آقا بارها گفتند که جوانان و نوجوانان امروز کمتر از جوانان و نوجوانان دهه شصت نیستند.

ته دل گفتم دشمن ما واقعا هنوز مردم ما رو نشناختند که ما را دائما تهدید می کنند، مردم مثل دوران دفاع مقدس پای کار آمدند کمک کردند و جوانان و نوجوانان خود را با توجه به خطرات به مناطق سیل زده فرستادند.

نهادهایی مثل سپاه، هلال احمر، کمیته امداد امام(ره) نیروهای انتظامی، ارتش، بنیاد مسکن و …پای کار بودند.

هنوز نفربرهای نیروهای ارتش در شهر بودند در مرحله بعدی کمک رسانی نیروهای ارتش به شکلی خاص در حال پاکسازی معابر و خانه ها بودند.

قرارگاه صاحب الامر استان لرستان برای جلوگیری از بی نظمی پس از شناسایی سیل زدگان برخی از کالاها را بصورت شبانه توزیع می کردند.

در هنگام توزیع اقلام اهدایی مردم لوشان و رودبار به سیل زدگان به یاد حادثه زلزله سال ۶۹ افتادم بارها و بارها در ذهنم آن خاطرات زنده شد.

در حال برگشت، اما دلمان با مردم سیل زده هست، ای کاش شرایط اجازه می داد و بیشتر جهت همدردی با سیل زدگان می ماندیم.

هر چند هموطنان لُر خیلی مهماندوست هستند اما این روزها خودشان هم مهمان هستند چرا که خانه و کاشانه آنان کاملا بهم ریخته و بارها ابراز شرمندگی کردند اما مثل اربعین مساجد و اماکن بزرگ در اختیار نیروهای جهادی و مردمی بود.

بسیج لوشان ضمن تقدیر و تشکر از کمک ها و همدردی مردم شهرستان رودبار و ویژه شهر لوشان، در کنار سایر نیروها بویژه فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان رودبار آماده دریافت کمک های مردمی و اعزام نیروهای جهادی به مناطق سیل زده استان های شمال ،جنوب و غرب کشور و برپایی موکب قافله عاشقی با هماهنگی فرماندهی سپاه شهرستان رودبار جناب سرهنگ پاسدار فلاح می باشد.

جهاد ادامه دارد…

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.