به گزارش دیار زیتون، محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار همزمان با آغاز ساعت کاری دستگاههای دولتی با حضور در مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان، حضور در دفاتر و گفتگو با کارشناسان روند اجرای امور و خدمات را در این اداره مورد بررسی قرار داد و گفت: مدیران در سال رونق اقتصادی اثر بخشی و کارآیی ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸  |  زمان: ۰۷:۰۱ ق.ظ  | شماره خبر: 19162   

به گزارش دیار زیتون، محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار همزمان با آغاز ساعت کاری دستگاههای دولتی با حضور در مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان، حضور در دفاتر و گفتگو با کارشناسان روند اجرای امور و خدمات را در این اداره مورد بررسی قرار داد و گفت: مدیران در سال رونق اقتصادی اثر بخشی و کارآیی ملموس تر و محسوس تر داشته باشند.
ضیایی همچنین با اشاره به خسارتهای سیل اخیر، برآورد واقعی خسارت و رسیدگی جدی جهاد کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با دستور استاندار گیلان تعدادی بیل مکانیکی از استان دریافت شده است و با پیگیری مجدد فرماندار ارسال دستگاههای دیگر را شاهد خواهیم بود که لازم است جهاد کشاورزی نسبت به اولویت بندی ترمیم سردهنه های تخریب شده شالیزارها، لایروبی و دیگر اقدام کند.
وی با اشاره به تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سطح شهرستان رودبار با بررسی و ارزیابی اقدامات انجام شده جهاد کشاورزی در خصوص اجرای احکام صادره و در دست اقدام، برنامه ریزی پیشگیری از تغییر کاربری زمین ها را خواستار شد.
فرماندار با بیان اینکه جهاد کشاورزی هر ماه جلسه کمیته فنی ساخت و سازها را برگزار نماید و نتیجه را به فرمانداری اعلام نماید تاکید کرد: بخشداران و دهیاران حسب موازین قانونی همکاری لازم را با جهاد برای جلوگیری از پیشگیری تغییر کاربری داشته باشند.
وی خدمات دولت تدبیر و امید را در بخش جهاد کشاورزی راذ یادآور شد و گفت: از فرصت مناسب دولت تدبیر و امید برای آبیاری تحت فشار که ۸۵ درصد آن رایگان است استفاده گردد و باغات زیتون تحت پوشش قرار گیرد.
ضیایی وضعیت محصولات باغی و زراعی ، خسارهای برف و سیل و راهکارهای تقویت و افزایش تولید مورد بررسی قرار داد و دستورات و هماهنگی لازم را صادر کرد.
وی صنایع بسته بندی و تبدیلی را مورد تاکید قرار داد و گفت: از تجارب دیگر استان ها به ویژه تهران و البرز برای فرآورده های گوشت و لبنیات و اقتصادی کردن تولید استفاده گردد.
فرماندار همچنین بر مدیریت صحیح جلوگیری از تغییر کاربری اراضی، مقابله، مبارزه و مدیریت تهدیدات کشاورزی شامل آفت مگس میوه زیتون و ملخ مراکشی تاکید کرد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.