مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار عنوان کرد:
‍ دیار زیتون/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار عملکرد این اداره در اجرای طرح سلامت نوروزی را تشریح کرد. دکتر صمد بختیار در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: سه هزار و ۳۶۹ مورد بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در برنامه سلامت نوروزی و ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸  |  زمان: ۱۹:۲۳ ب.ظ  | شماره خبر: 19179   

دیار زیتون/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودبار عملکرد این اداره در اجرای طرح سلامت نوروزی را تشریح کرد.
دکتر صمد بختیار در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: سه هزار و ۳۶۹ مورد بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در برنامه سلامت نوروزی و ۲۸۳ مورد بازدید از منابع آب از جمله اقدامات شبکه بهداشت این شهرستان می باشد.
وی با اشاره به بازرسی های انجام شده در ایام نوروز، افزود: سه هزار و ۱۳۳ کیلوگرم مقدار مواد غذایی غیربهداشتی در برنامه سلامت نوروزی معدوم شد و از این تعداد ۱۱۵ مورد متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۲۱۴ مورد اخطاریه غیر بحرانی صادر شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان رودبار با بیان اینکه نظارت ها در ایام نوروز با جدیت و به طور مستمر انجام می گرفت گفت: در این راستا ۴ نانوایی، ۵ رستوران و یک کارگاه شیرینی پزی تعطیل و ۵۹ دستگاه یخچال و سردخانه به دلیل عدم چیدمان مناسب و دمای نامطلوب غیرفعال شدند.
بختیار با اشاره به اقدامات دیگر بهداشت و درمان شهرستان در ایام نوروز، اظهار کرد: نمونه برداری از ۲۳۹ مورد مواد غذایی سنتی و صنعتی، ۲۱۳ مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و همچنین چهار هزار و ۱۱۰ مورد سنجش کلر آزاد باقیمانده آب شرب از دیگر عملکرد طرح سلامت نوروزی است.
وی از صدور ۲۶۱ کارت بهداشت صادر شده برای متصدیان و شاغلین در اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی خبر داد و افزود: در طرح سلامت نوروزی به ۴ مورد شکایت سامانه ۱۹۰ و ۷ مورد گزارش متفرقه رسیدگی شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.