به گزارش دیار زیتون، اردوی جهادی بسیج کارمندی شهرستان رودبار پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، امام‌جمعه لوشان، فرمانده سپاه شهرستان، معاونین فرمانداری، جمعی از مدیران و رؤسای ادارات و همچنین مردم خونگرم سنگرود در مسجد این روستا برگزار شد. توزیع اعتبارات در گیلان ناعادلانه است فرماندار شهرستان رودبار در اردوی جهادی بسیج کارمندی ...
تاریخ مخابره: جمعه 19 آوریل 2019  |  زمان: 15:42 ب.ظ  | شماره خبر: 19256   

به گزارش دیار زیتون، اردوی جهادی بسیج کارمندی شهرستان رودبار پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، امام‌جمعه لوشان، فرمانده سپاه شهرستان، معاونین فرمانداری، جمعی از مدیران و رؤسای ادارات و همچنین مردم خونگرم سنگرود در مسجد این روستا برگزار شد.

توزیع اعتبارات در گیلان ناعادلانه است

فرماندار شهرستان رودبار در اردوی جهادی بسیج کارمندی در شهرستان در سنگرود اظهار کرد: با مشکلات روستای سنگرود آشنایی کامل دارم و قبل از اینکه حکم فرمانداری رودبار به دستم برسد به‌صورت نامحسوس از روستاها و مناطق شهرستان به‌ویژه سنگرود بازدید کردم.

محمد صالح ضیایی آب شرب را مشکل اصلی روستای سنگرود برشمرد و گفت: بر اساس شرایط توپوگرافی منطقه مشکل آب شرب طبیعی است اما پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی از طرف آبفار شهرستان صورت گرفته که به‌زودی عملی می‌شود.

وی با اشاره به دیگر مشکلات سنگرود عمارلو افزود: بهره‌مندی از نعمت گاز حق طبیعی اهالی سنگرود است که تلاش می‌کنیم این مطالبه به‌حق روستاییان سنگرود را پاسخ دهیم.

فرماندار رودبار با اذعان به اینکه توزیع اعتبارات در گیلان ناعادلانه است، بیان کرد: شهرستان رودبار بزرگ‌ترین وسعت خاک استان گیلان را به خود اختصاص داده اما در برخورداری از اعتبارات از بسیاری از شهرستان‌ها عقب افتاده و توزیع اعتبارات به شهرستان‌ها بر اساس شاخص جمعیت تصمیم‌گیری می‌شود و این مهم باعث شده تا سهم شهرستان رودبار از اعتبارات استانی کم باشد.

ضیایی با تقدیر از برگزاری اردوی جهادی کارمندی توسط بسیج شهرستان گفت: این اردو کمک بزرگی در تسهیل مشکلات منطقه خواهد نمود و همچنین سبب تقویت تعامل مسئولین و مردم می‌شود.

بسیج دور از نگاه سیاسی و جناحی به خدمت برای مردم می‌اندیشد

فرمانده سپاه شهرستان رودبار نیز در این نشست با بیان اینکه همدلی، همراهی و تعامل مسؤولان با یکدیگر سبب گره‌گشایی بسیاری از مسائل می‌شود، اظهار کرد: دشمن دنبال تفرقه‌افکنی بین مسؤول با مسؤول، مسؤول با مردم و مردم با مردم است و باید با هوشیاری تمام این فتنه دشمن را همانند سایر فتنه‌ها خنثی کنیم.

سرهنگ پاسدار جاوید فلاح با اشاره به اهداف اردوی جهادی بسیج کارمندی شهرستان در روستای سنگرود، گفت: در این اردو مردم مشکلاتشان را با مسؤولین و خادمین خود در میان می‌گذارند و مسائل و مشکلات موردبررسی قرارگرفته و مسؤول مربوطه در قبال مسائل می‌بایست پاسخگو باشد و در راستای رفع آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی به‌منظور اعتمادسازی بیشتر بین مردم و مسؤولین در مناطق مختلف شکل می‌گیرد، افزود: بسیج دور از نگاه سیاسی و جناحی به خدمت برای مردم می‌اندیشد و افرادی که تفکر انقلابی و بسیجی دارند یقیناً با بسیج همراه خواهند بود.

ظرفیت گردشگری آب گرم سنگرود مغفول مانده

امام‌جمعه لوشان در این نشست با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این اردوی ارزشمند جهادی اظهار کرد: امید است این نشست‌ها برای مردم روستا خروجی مثبت، اثرگذار و امیدوارکننده داشته باشد.

حجت‌الاسلام بابایی با اشاره به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های روستای سنگرود، گفت: آب گرم سنگرود پتانسیل گردشگری بسیار خوبی دارد که مغفول مانده است و توجه به آن می‌تواند اقتصاد منطقه را متحول نماید.

وی با تأکید بر از ظرفیت آب گرم سنگرود افزود: با حذف برخی مانع‌تراشی‌ها و همچنین جذب سرمایه‌گذار مطمئن می‌توان ظرفیت بالقوه آب گرم سنگرود را فعلیت بخشید که برای تحقق این امر نگاه و مدیریت جهادی و تلاش بیشتر نیاز است.

سنگرود مظلوم واقع‌شده/ روزهای خوب در انتظار این روستا

معاون امور عمرانی فرمانداری رودبار نیز در این نشست اظهار کرد: برای توسعه متوازن روستاها نیاز به شناسایی، تحلیل و بررسی مشکلات، آسیب‌ها، چالش‌ها و فرصت‌ها و همچنین خدمات ارائه‌شده از سوی دولت می‌باشد تا بتوان تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی درستی در این راستا اتخاذ کرد.

محمداسماعیل حبیبی با بیان اینکه روستای سنگرود درگذشته مظلوم واقع‌شده است، گفت: بنا بر دلایلی دامنه توجهات به روستای سنگرود درگذشته بسیار کم بوده و این نشست می‌تواند بارقه امیدی برای خدمات‌رسانی بیشتر و نگاهی ویژه‌تر به روستاییان منطقه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه سال ۹۸ اتفاقات ارزشمندی در سنگرود خواهد افتاد، افزود: مشکل آب شرب، آنتن دهی روستا و گازرسانی در سال ۹۸ مرتفع خواهد شد.

به گزارش دیار زیتون، چند نفر به نمایندگی از اهالی روستای سنگرود به تشریح مشکلات و مسائل روستا پرداختند و همچنین روسای ادارات آبفار، مخابرات، بهداشت و درمان، بنیاد مسکن، کشاورزی، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان رودبار هرکدام در خصوص موضوعات مطروحه توضیحات خود را ارائه دادند و وعده‌هایی از سوی مسئولین ذی‌ربط در خصوص رفع مشکلات روستای سنگرود به مردم داده شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.