یادداشت/ بهرام قربانپور؛
دیار زیتون/ اگر چه هفته گرامیداشت جوان پشت سر گذاشتیم اما معتدم توجه به امور جوانان نباید صرفا در یک روز یا هفته خلاصه شود. میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و گرامیداشت هفته جوان بهانه ای شد تا چند سطری در خصوص اهمیت جوانان در عرصه های مختلف بویژه مدیریتی بنگارم. اگر در ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 29 آوریل 2019  |  زمان: 16:07 ب.ظ  | شماره خبر: 19393   

دیار زیتون/ اگر چه هفته گرامیداشت جوان پشت سر گذاشتیم اما معتدم توجه به امور جوانان نباید صرفا در یک روز یا هفته خلاصه شود. میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و گرامیداشت هفته جوان بهانه ای شد تا چند سطری در خصوص اهمیت جوانان در عرصه های مختلف بویژه مدیریتی بنگارم.
اگر در ادوار مختلف تاریخ نگاه کنید خواهی دید که جوانان نقش فزاینده ای در امور مختلف داشته اند. در شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نقش جوانان در همراهی با امام راحل بی نظیر بوده است و بسیاری از پیروان خط امام را جوانان انقلابی، متعهد و کارامد تشکیل می داد و نگاه امام خمینی (ره) نسبت جوانان همیشه نافذ و پر معنا بود.
هشت سال دفاع مقدس را به جرات می توان دوره تبلور انگیزه های جوانان انقلابی و شکوفایی استعدادها دانست فرماندهی اکثر عملیات های مهم در خط مقدم را جوانان بر عهده داشتند و بدون شک جوانان یکی از تاثیرگذارترین افراد در هشت سال دفاع مقدس بودند و نظام اسلامی با خون هزاران جوان انقلابی و پا در رکاب ولایت آبیاری شده است.
کمی به جلوتر برویم متناسب به شرایط کشور علیرعم تاکیدات مقام معطم رهبری نسبت به بکارگیری از جوانان در عرصه های مختلف؛ متاسفانه استفاده از جوانان کمرنگ و کمرنگ تر شده و اکنون در دهه چهل انقلاب بسیاری از پست های مدیریتی و همچنین بسیاری از نیروهای اداری را موسفیدهای دوران اشغال کردند و بنا ندارند جایشان را به تازه نفس های با انگیزه بدهند.
لایه های مدیریتی و اداری استان و بویژه شهرستان رودبار را اغلب موسفیدهای دوران صاحب هستند که استفاده از تجاربشان بسیار اررشمند است اما تکرارمرگی اداری آسیبی است بواسطه بالا بودن سن افراد در ادارات رواج یافته است.
نیروهای اداری استان گیلان و بویژه شهرستان رودبار نیاز به پوست اندازی دارد تا رویش های فکری و ایده پردازی های نوین و خلاقانه شکل بگیرد و یکی از اصلی ترین دلایل عدم توسعه یافتگی را می توان فسیلی بودن نیروهای اداری برخی دستگاه های شهرستان و استان دانست. نبود ایده های نو در شیوه مدیریتی و خدمات رسانی در برخی دستگاه ها و ادارات استان بویژه شهرستات رودبار سبب شده تا این ادارات دچار روزمرگی و بی انگیزگی شوند. تحول در برخی حوزه ها نیاز به بودجه و اعتبار آن چنانی نیست بلکه نیازمند فکر، ایده پردازی و اندیشه نو است که در بسیاری از ادارات به ندرت یافت می شود.
داخل پرانتز؛ مدیریت استان بویژه آقای استاندار بواسطه جوان بودن؛ تاکنون نیروهای جوان را در بخش های مدیریتی بکار گرفته و نسبت به بهره مندی جوانان در بخش های مختلف تاکید ویژه دارند اما اگر این بکارگیری ها با رنگ سیاسی و جناحی توام نباشد می تواند چراع روشنی برای توسعه و پیشرفت استان باشد.
اما نکته آخر؛ اغلب نیروهای اداری استان و بویژه شهرستان رودبار میانگین سنی بالایی دارند و انگار ریشه جوان سالاری در این شهرستان خشک شده است. اگر این ریشه با حضور جوانان خوش فکر، با انگیزه و آینده نگر آبیاری نشود و در بدنه ادارات پوست اندازی صورت نگیرد نمی توانیم رشد قابل توجهی در توسعه یافتگی احساس کنیم.
پس اگر معتقدیم که در هشت سال دفاع مقدس بهترین فرماندهان جنگ را جوانان تشکیل می دادند مطمئن باشید امروز هم می توانند در عرصه های مدیریتی و اداری، بهترین فرماندهان این عرصه ها باشند فقط کافیست دکمه اعتماد را روی آنها فشار دهیم.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.