دیار زیتون/ گران شدن ارز باعث بالارفتن قیمت مواد اولیه شده عدم واردات در خیلی از صنایع باعث کمبود مواد اولیه شده است. بسباری از کالاهایی که داخل کشور تولید می شوند بعضی از قسمتهای تولید آنها باید از کشورهتی دیگر وارد شوند و این روند در تمام کشورهایی که در حال حاضر ضریب تولید ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 30 می 2019  |  زمان: 11:20 ق.ظ  | شماره خبر: 19794   

دیار زیتون/ گران شدن ارز باعث بالارفتن قیمت مواد اولیه شده عدم واردات در خیلی از صنایع باعث کمبود مواد اولیه شده است.
بسباری از کالاهایی که داخل کشور تولید می شوند بعضی از قسمتهای تولید آنها باید از کشورهتی دیگر وارد شوند و این روند در تمام کشورهایی که در حال حاضر ضریب تولید و صادرات بالایی دارند نیز مشهود است.
شرکتهای پارچه بافی که از پشم بافی تا تولید پارچه تکمیل و رنگ را خودشان انجام می دهند نیاز دارند که بهترین پشم را از استرالیا وارد کنند عدم تهیه مواد اولیه مطلوب باعث تولید محصول بی کیفیت خواهد شد. این مورد را در خودرو سازان شرکت های الکترونیکی و بسیاری از شرکت های تولید به صورت مشهود می توان تجربه کرد.
حال اگر مواد اولیه هم در داخل وجود نداشته باشد مشکل عدم رقابت پدیدار خواهد شد.
در حال حاضر اگر در خرده فروشی ها چرخی بزنیم چیزی که بسیار جلب توجه خواهد کرد مشابه بودن کالاها و پایین آمدن کیفیت خواهد بود. تولید کنندگان رقیبان کمتری دارند و در نتیجه به علت عدم وجود رقابت آنها سعی می کنند با پایین آوردن کیفیت و افزایش قیمت سعی در ایجاد صرفه در تولید نمایند.
واردات با برنامه و تعرفه صحیح می تواند علاوه بر اینکه ایجاد رقابت کند برای بسیاری از تولید کنندگان محصولات که در برابر بسیاری از کشورها در مورد محصول مشابه عقب تر هستیم الهام بخش باشد و با بکارگیری واحدهای تحقیق و توسعه درآینده نزدیک بتوانیم تولیدات را ارتقا دهیم.

اردلان صالحی _ فعال تولید و صنعت

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.