حجت الاسلام صابری منش درجمع دریادلان پایگاه پشتیبانی ناوگان شمال: توجه به سبک زندگی در بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اهمیت نهاد خانواده دارد. همایش سبک زندگی اسلامی با حضور مسئول امور فرهنگی زندان شهرستان رودبار حجت الاسلام صابری منش در پایگاه پشتیبانی شمال نیروی دریایی راهبردی برگزار گردید. حجت الاسلام صابری منش ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 9 دسامبر 2019  |  زمان: 13:48 ب.ظ  | شماره خبر: 20566   

 

حجت الاسلام صابری منش درجمع دریادلان پایگاه پشتیبانی ناوگان شمال:
توجه به سبک زندگی در بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اهمیت نهاد خانواده دارد.

همایش سبک زندگی اسلامی با حضور مسئول امور فرهنگی زندان شهرستان رودبار حجت الاسلام صابری منش در پایگاه پشتیبانی شمال نیروی دریایی راهبردی برگزار گردید.

حجت الاسلام صابری منش گفت: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در چهل سالگی انقلاب در هفت فصل ارایه شد. که «سبک زندگی» یکی از نکات برجسته این بیانیه بوده است.
مسئول امور فرهنگی زندان شهرستان رودبار ادامه داد: نخستین گام برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی تعریف و تعیین مصادیق و ویژگی های این نوع سبک زندگی بر پایه پژوهش و تحقیق در متون دینی و تاریخی به شمار می رود و پس از تعیین و تدوین تعاریف و اصول اولیه سبک زندگی، زمان تصویب و تایید آیین نامه ها و مصوبات رسمی و قانونی است، به عبارتی روشن تر باید قوانین و مقررات به گونه ای تنظیم و اجرا شوند که سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در آن لحاظ شده باشد.

صابری منش افزود:اگر کمی عمیق بنگریم، شاهد این واقعیت ساده اما مهم هستیم که جامعه تعریفی جز تک تک افراد ندارد و افراد هم در خانواده تعریف و تربیت می یابند، از این رو روشن است که برای توسعه و پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و …. باید به نهاد خانواده توجه ویژه داشت تا اینگونه افراد با سبک و سیاق درست پرورش یابند و این عامل از مهمترین موارد رسیدن به جامعه ای پویا و پایدار محسوب می شود.
وی با این بیان که تاکید مقام معظم رهبری بر تعریف و تبیین سبک زندگی اسلامی که بر پایه قرآن و اهل بیت تنظیم ‌شود تاکید بسیار دقیق و به جا است، گفت : با توجه به آسیب شناسی در ابعاد مختلف جامعه، شاهد نوعی بازنگری ارزش ها برای کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی هستیم که به طور قطع این بازنگری وابستگی زیادی به سبک و نحوه زندگی و فرهنگ رفتاری افراد دارد.
وی در پایان بیان کرد:
فضای مجازی و شکستن حریم ها به دلیل برداشتن بسیاری از محدودیت ها و سرک کشیدن در زندگی یکدیگر از جمله آسیب‌های مهم اجتماعی جهان کنونی به شمار می رود که لزوم توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب را بیشتر آشکار می سازد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.