مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: انرژی برق دریافتی از نیروگاه بادی منجیل نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است. عظیم بلبل آبادی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به میزان انرژی دریافتی از نیروگاه بادی منجیل گفت: انرژی دریافتی از نیروگاه بادی منجیل به مقدار ۸۲ هزار و ۳۲ مگاوات ساعت در ...
تاریخ مخابره: شنبه 14 دسامبر 2019  |  زمان: 11:35 ق.ظ  | شماره خبر: 20634   

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت:

انرژی برق دریافتی از نیروگاه بادی منجیل نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

عظیم بلبل آبادی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به میزان انرژی دریافتی از نیروگاه بادی منجیل گفت: انرژی دریافتی از نیروگاه بادی منجیل به مقدار ۸۲ هزار و ۳۲ مگاوات ساعت در هشت ماهه سال جاری بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به دریافت ۴۵ هزار و ۳۸۲ مگاوات ساعت انرژی برق در هشت ماهه سال جاری گفت: مقایسه میزان دریافت انرژی برق از نیروگاه بادی منجیل نشان می دهد که دریافت انرژی از این نیروگاه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل،۳۶۶۵۰ مگاوات ساعت افزایش داشته است؛ به عبارتی شاهد رشد ۸۰.۷۵ درصدی دریافت انرژی برق از نیروگاه بادی منجیل نسبت به سال گذشته بودیم.

وی یادآور شد: ۱۰ نیروگاه فعال منطقه شامل سیکل ترکیبی پره سر با ظرفیت نامی ۹۶۸ مگاوات، سد آبی تاریک با ظرفیت نامی سه مگاوات، سد سفیدرود با ظرفیت نامی ۸۷.۵ مگاوات، برق آبی سینه هونی تالش با ظرفیت نامی ۰.۲۵ مگاوات، شهید بهشتی لوشان با ظرفیت نامی۳۶۰ مگاوات، مقیاس کوچک گیل و آذر ایرانیان با ظرفیت نامی دو مگاوات، سیکل ترکیبی گیلان با ظرفیت نامی ۱۳۰۷.۴ مگاوات، برق آبی شهربیجار با ظرفیت نامی ۶.۳ مگاوات، بادی منجیل با ظرفیت نامی ۹۲.۲۶ مگاوات و مقیاس کوچک کاسپین با ظرفیت نامی ۲۵.۳۲۴ مگاوات وظیفه تولید انرژی برق در استان گیلان را برعهده دارند.

به گزارش ایسنا؛ نیروگاه بادی منجیل در شهر منجیل استان گیلان قرار دارد و دارای ۱۷۱ توربین است. توربین‌ها از سه پره به طول تقریبی ۱۷ الی ۲۳ متر ساخته شده‌اند و انرژی جنبشی باد را توسط ژنراتورهایی که در پشت پره‌ها قرار دارد، به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.