مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از زمان گسترش شیوع کووید ۱۹ تاکنون بالغ بر ۲۳۵ نفر از مدافعان سلامت جامعه به بیماری کووید ۱۹ در استان فارس مبتلا شده اند. لیلا هاشمی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به فعالیت پرستاران استان در بیمارستان‌های معین کرونا در فارس ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 29 ژوئن 2020  |  زمان: 03:25 ق.ظ  | شماره خبر: 21047   

مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از زمان گسترش شیوع کووید ۱۹ تاکنون بالغ بر ۲۳۵ نفر از مدافعان سلامت جامعه به بیماری کووید ۱۹ در استان فارس مبتلا شده اند.

لیلا هاشمی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به فعالیت پرستاران استان در بیمارستان‌های معین کرونا در فارس از ابتدای اسفند ماه تاکنون بالغ بر ۲۳۵ نفر از پرستاران استان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

وی ادامه داد: از میان افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند نزدیک به پنج نفر در بیمارستان‌های استان فارس بستری شده‌اند که تمامی این افراد نیز دارای بیماری‌های زمینه‌ای در حوزه دستگاه گوارش بوده‌اند البته یک نفر از مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در استان فارس نیز به علت وخامت وضعیت جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری شد اما این افراد نیز با دریافت خدمات درمانی وضعیت انان بهبود یافت.

مدیر پرستاری استان فارس یادآور شد: با توجه به دریافت خدمات درمانی ویژه بیماران کووید ۱۹ در استان فارس پرستارانی که در استان فارس به این بیماری مبتلا شده‌اند نیز همگی با بهبود وضعیت جسمانی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی متذکر شد: ارائه خدمات درمانی مناسب و وجود تجهیزات لازم در راستای مقابله با کووید ۱۹ در استان باعث شده تا با توجه به اینکه بیش از ۲۳۵ پرستار در فارس به کرونا مبتلا شوند اما هیچ فوتی در این زمینه ثبت نشود و استان فارس هیچ شهید مدافع سلامتی نداشته است.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.