روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و از نمایندگان منتسب به جبهه انقلاب خودروی دنا پلاسی را که از سوی مجلس در اختیارش قرار گرفته بود، جهت مشارکت در امر خیر مدرسه سازی به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجمع ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 25 اکتبر 2020  |  زمان: 15:19 ب.ظ  | شماره خبر: 21192   

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و از نمایندگان منتسب به جبهه انقلاب خودروی دنا پلاسی را که از سوی مجلس در اختیارش قرار گرفته بود، جهت مشارکت در امر خیر مدرسه سازی به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجمع خیرین مدرسه ساز استان گیلان اهدا کرده تا ایشان با فروش این خودرو، عواید آن را در این کار خیر مصرف نمایند.
آقای کوچکی نژاد؛ روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اید؟!
به گزارش بولتن نیوز، این حرکت قطعا جای تقدیر و تشکر دارد اما در صورتی که این خودرو در مالکیت کوچکی نژاد بود و نه از جیب مردم و بیت المال. پس از بالاگرفتن انتقادات به مجلس شورای اسلامی و به علت اختلاف قیمت بسیار زیاد ارزش روز خودروهای خریداری شده توسط مجلس از کارخانه در مقایسه با قیمت خرید، هیات رییسه مجلس به این نتیجه رسید که بحث فروش اقساطی خودرو به نمایندگان منتفی است و این ماشین ها در طول مدت نمایندگی در اختیار نمایندگان خواهند بود و بنا نیست که سند مالکیت به نام ایشان بخورد.
آقای کوچکی نژاد؛ روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اید؟!
با توجه به منتفی شدن فروش خودروهای دنا پلاس به نمایندگان، اینکه جبار کوچکی نژاد تصمیم گرفته روغن ریخته را نذر امامزاده نماید و اموال بیت المال را بذل و بخشش کند، موجب تعجب است. وی که از سابقه چهار دوره نمایندگی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برخوردار است، مگر می شود به رویه ها آشنا نباشد و نداند که این خودرو در اختیارش قرار گرفته تا به وظایف نمایندگی خود بپردازد و پس از پایان دوره می بایست آن را تحویل مجلس بدهد؟!
این حرکت حتی اگر در زمانی اتفاق می افتاد که هیات رییسه مجلس برسر تصمیم پیشین خود مانده و بنا بود نمایندگان اقساط این خودروها را بپردازند، باز هم غیر قابل انجام بود زیرا تا یک سال همچنان مالکیت این ماشین ها در اختیار مجلس شورای اسلامی است و اساسا جزو اموال بیت المال محسوب می شوند و نمایندگان اجازه دخل و تصرف در آن ها را ندارند. بدون شک هر نماینده ای پس از حضور در ادوار مختلف مجلس، اطلاعات کافی در این مسائل دارد و اگر بگوید که من نمی دانستم، بهانه و توجیه خوبی برای فعل او نخواهد بود.
آقای کوچکی نژاد؛ روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اید؟!به نظر بهتر است که تا پیش از جدی شدن مساله و پیگیری قضیه از سوی دستگاه های نظارتی و قضایی داخل و خارج از مجلس، از باب دخل و تصرف غیر قانونی در بیت المال، جبار کوچکی نژاد لطف نماید و اموال شخصی خود را جایگزین بیت المال کند. ما فرضمان را بر این می گذاریم که او از تصمیم هیات رییسه مجلس علی رغم انتشار در خبرگزاری ها، اطلاعی نداشته است وگرنه چنین کاری انجام نمی داد. اما اگر بر فرض می دانسته و این اشتباه را مرتکب شده، راه غلطی را برای تبلیغ خود انتخاب نموده است.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.