معاون سیاسی فرمانداری رودبار
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای شهرستان رودبار با تسلیت ایام ماه محرم و تاکید بر فضاسازی اماکن و ادارات و سطح شهرها و روستاها متناسب با این ماه عزیز، اظهار داشت: در خصوص چگونگی برگزاری مراسم عزاداری، دستورالعمل ضوابط ، متناسب با شرایط کرونایی به دستگاهها ابلاغ ...
تاریخ مخابره: جمعه 13 آگوست 2021  |  زمان: 16:13 ب.ظ  | شماره خبر: 21683   

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای شهرستان رودبار با تسلیت ایام ماه محرم و تاکید بر فضاسازی اماکن و ادارات و سطح شهرها و روستاها متناسب با این ماه عزیز، اظهار داشت: در خصوص چگونگی برگزاری مراسم عزاداری، دستورالعمل ضوابط ، متناسب با شرایط کرونایی به دستگاهها ابلاغ شده و انتظار داریم دستگاههای متولی و هیاتهای مذهبی نظارت و دقت لازم در رعایت دقیق پروتکلها از جمله برگزاری مراسم در فضای باز و خودداری از حرکت دسته جات عزاداری و #رعایت فاصله گذاری و #استفاده از ماسک داشته باشند.
رضایی سپس با ابراز تاسف از فوت غم انگیز و ابتلا و بستری تعداد زیادی از هم وطنان و بویژه شهروندان عزیز شهرستان در اثر کرونا، با اشاره به اینکه موضوع تامین واکسن مورد نیاز و همچنین انسداد مسیر ورودی شهرستان منوط به اتخاذ تصمیم در سطح ملی است افزود این مساله دلیل نمی شود که بسیاری از شهروندان با بی تفاوتی و جدی نگرفتن بیماری و زحمات کادربهداشت و درمان ، جان سایر افراد را به خطر بیندازند.
در شرایط فعلی کم هزینه ترین و حداقل اقدام برای پیشگیری از سرایت بیماری به خود و سایر افراد #استفاده از ماسک و رعایت #فاصله گذاری بین افراد است. آنچه مسلّم است منشاء و علت ابتلای عده زیادی از افراد به کرونادرشهرستان، حضور در مراسم عروسی و ترحیم و یا بی توجهی و ساده انگاری برخی مشاغل در زمان حضور مسافرین نسبت به رعایت موارد بهداشتی بوده است و بدلیل شیوع سویه جدید بیماری به نام #دلتاکرونا حتی شرایط را از موج اول بیماری نیز خطرناک تر نموده است.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در ادامه بر ضرورت پیگیری و اجرای نکات ذیل تاکید نمود:
– استفاده از همه ظرفیتهای نیرویی و امکانات برای اجرای دقیق و سریع واکسیناسیون براساس گروههای سنی و شغلی ابلاغی ستاد ملی.
– برگزاری مستمر گشتهای مشترک باحضور ادارات صمت، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی، شبکه بهداشت ، واحد اماکن نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و ورزش و جوانان برای نظارت بر عملکرد و نحوه فعالیت و یا تعطیلی گروههای شغلی.
– همکاری شوراهای اسلامی با کلانتریها و اداره اوقاف و هیات امنای مزارستانها برای به حداقل رساندن حضور افراد در زمان تدفین متوفیان .
– ممنوعیت پذیرش در بومگردی ها و اقامتگاههای گردشگری و همچنین جلوگیری و برخورد قانونی با حضور و اقامت گردشگران در اقامتگاههای فاقد مجوز.
– همکاری همه دستگاهها و ادارات با شبکه بهداشت و درمان برای تامین نیرو و امکانات مورد نیاز در جهت مبارزه با کرونا .
-رعایت ادارات ، دستگاهها و بانکها در قرار دادن موادضدعفونی در ورودی ها و الزام مدیران فروشگاهها و اصناف به نیروهای خود برای زدن ماسک و عدم پذیرش مشتریان فاقد ماسک.
در پایان جلسه مهندس هوشنگ عباسقلی زاده فرماندار شهرستان ضمن تجلیل از برخی خیرین سلامت در شرایط بسیار پرالتهاب که در تامین تجهیزات ضروری همچون کپسول اکسیژن و تخت بیمار و تجهیز و تعمیر مرکز نقاهتگاه رودبار اهتمام داشته اند، از افراد خیر در این شرایط سخت برای کمک به نیازمندان و بیماران و مراکز درمانی دعوت نمودند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.